Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 71. Poczty wojskowe I wojny światowej

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
60616

1915 kartka od żołnierza 12. Kompanii Marszowej do Wiednia, stempel austriackiej cenzury.


30 PLN
60617

1915 nietypowy, wczesny formularz austriackiej poczty polowej, treść napisana po polsku, wysłany 3.I z miejscowości Oeblarn do Polskiej Ostrawy na Śląsku Austriackim; wzruszająca treść; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
60618

1915 widokówka wysłana 6.VI za pośrednictwem austriackiej poczty polowej 186, pieczęć formacyjna Wojskowej Komendantury Krakowa.


25 PLN
60619

1915 widokówka wysłana z ziem polskich zaboru rosyjskiego do Moskwy, wyraźna odbitka czerwonokrzyskiego formacyjnego stempla nadawczego; kasownik odbiorczy 21.III; całość w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


180 PLN
SPRZEDANY
60620

1916 nalepki wydania naśladującego wydanie NKN z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, seria cięta.

Fi.7-10A
30 PLN
60621

1916 korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 11.7 z Homla, przekazany poczcie polowej w Mińsku, kasownik "OBRATNAJA POL.POCZ.KAN.W MIŃSKU" (ОБРАТНАЯА ПОЛ.ПОЧ.КОНТ. ВЪ МИНСКѢ) z wyróżnikiem "ż"(Ж); kopertę po sprawdzeniu zawartości i ocenzurowaniu treści listu, zabezpieczono lakowymi pieczęciami cenzury, dodatkowo stempelek cenzury z numerem cenzora.9; zwraca uwagę stempelek polecenia z napisami grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.64II 
300 PLN
60622

1916 list wysłany 24.V z Wilna za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 166, formacyjna pieczęć listowa "Eisenbahn-Verkehrsamt Wilna M.E.D.5."; walor w doskonałym stanie zachowania; temat - KOLEJ.


150 PLN
60623

1916 formularz Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, wysłany 21.IX z obozu w miejscowości Kurmysz do Lwowa, "Wydanie Sekcyi wywiad. kraj. Stow. Czerwonego Krzyża we Lwowie", podpisy po polsku, rosyjsku i francusku, stempelek do oznaczania korespondencji jenieckiej "correspondences des prisoniers de guerre", stempelki cenzury rosyjskiej i austriackiej; temat - CZERWONY KRZYŻ.


150 PLN
60624

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 31.V w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Omska i cenzura austriacka z Wiednia; dodatkowo stempelek Szwedzkiego Czerwonego Krzyża "HILFSKOMITET DES SCHWEDISCH ROTEN KREUZES STOCKHOLM", który pośredniczył w wymianie korespondencji pomiędzy walczącymi stronami; atrakcyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


150 PLN
60625

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 1.VII w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Omska i cenzura austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


100 PLN
60626

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 4.II z Krakowa, adresowana do piekarni polowej Legionów Polskich na pocztę polową 389, cenzura krakowska.


60 PLN
60627

1916 Legiony Polskie - zapytanie w sprawie poszukiwań legionisty z I Brygady, wysłane z Sekcji Wywiadowczej Czerwonego Krzyża w Krakowie do centrali we Wiedniu, ładnie odciśnięta pieczęć nagłówkowa, na odwrocie pieczęć z numerem dziennika i datami wpłynięcia i wysyłki zapytania; ciekawy, bardzo rzadko spotykany, wewnętrzny dokument Czerwonego Krzyża; dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
60628

1916 kartka z niemieckiej poczty polowej z Pabianic 27.4.16 do Niemiec.


15 PLN
60629

1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 16.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; czytelna odbitka okrągłego negatywowego stempla formacyjnego z orłem strzeleckim "PIERWSZA BRYGADA SZÓSTY BATALION KOMENDA CZWARTEJ KOMPANII" - nieopisany u Berka!!! dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.15
1 000 PLN
60630

1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 14.VII za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda VI baonu I.Legionu Polskiego" (Berek P53); dobry stan zachowania.

Fi.15
200 PLN
60631

1916 Legiony Polskie - widokówka (Jarosław) wysłana 18.VII za pośrednictwem poczty polowej 355 do Jarosławia; dwuwierszowy stempel formacyjny "1. Kompania 4. pułku piechoty/ Legion Polski" (Berek P174); bardzo dobry stan zachowania.


250 PLN
60632

1916 widokówka ręcznie malowana z poczty polowej 166 4.4.16 do Nowego Sącza, stempel krakowskiego szpitala wojskowego "K.K. LANDWEHRSPITAL * KRAKAU *".


90 PLN
60633

1916 kartka z nadana z austriackiej poczty polowej nr 312 4.11.16 do Nowin koło Kałucza, stempel formacyjny "K. u. k. - Feldkonon.-Regm. Nr 50. / Batterie No 2.".


50 PLN
60634

1916 urzędowy list polecony wysłany 1.06.16 z pozycji na froncie do dowództwa 4. Armii Feldpost 56; datownik FELDPOSTAMT 355 i rzadki stempel w języku niemieckim "K. u. k. Kommando Polnischer Legionen", prowizoryczna erka.


180 PLN
60635

1916 list polecony z austriackiej poczty polowej w Puławach.


60 PLN
60636

1916 rzadki czysty formularz poczty polowej.


90 PLN
60637

1916 kartka nadana z austriackiej poczty polowej z Radomia na Morawy.


60 PLN
60638

1916 kartka z Libiąża Małego do Hrubieszowa, stempel cenzury wojskowej z Oświęcimia.


45 PLN
60639

1916 naśladownictwo nalepek z wizerunkiem orła legionowego wydanych przez NKN, jeden czworoblok lekkie zagięcie.


120 PLN
60640

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 163, formularz datowany 19.IV, wysłany 22.IV ze "Stacyi Kolei Krymno" leżącej na linii kolejowej Brześć-Kowel do miejscowości Rzęsna Polska, za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 163 (Berek D14) obsługującej jednostki polskie stacjonujące w okolicach Kowla; pieczęć formacyjna z godłem "6 Szwadron 2p. ułanów Leg.Pol." u Berka nieopisany!!! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; całość w dobrym stanie zachowania.


800 PLN
60641

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 125, formularz z orłem (Kucharski K.41a.) wysłany 16.IX, rzadko spotykany datownik nadawczy węgierskiej poczty polowej 125, przydzielonej do obsługi polskich jednostek stacjonujących w Dęblinie; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda 3. Kompanii Legionów Polskich" - nieopisany u Berka!!! stempelek cenzury ZESURIERT (Berek C40); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


500 PLN
60642

1916 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka "SZLĄSK 1915 R: L(egiony) P(olskie)" wysłana 26.IX z Erfurtu, adresowana na pocztę polową 355, omyłkowo przesłana na pocztę polową 335, a stamtąd skierowana już właściwie; ciekawy stempelek informacyjny "An F.P.335 nicht gehörig Feldp.355".


250 PLN
60643

1916 Legiony Polskie - formularz z kompanii saperów I brygady, wysłany 17.VI za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa.

Fi.15
50 PLN
60644

1916 formularz wysłany 29.I ze szpitala fortecznego nr.10 w Krakowie, za pośrednictwem poczty polowej 186; pieczęć formacyjna z godłem; ślady archiwizacji.


50 PLN
60645

1916 widokówka napisana po polsku, wysłana 13.IX za pośrednictwem poczty polowej 86 do Lwowa, pieczęć formacyjna z godłem "K.u.k. INF. DIV. SAN. ANST. Nr.45".


20 PLN
60646

1917 kartka z austriackiej poczty polowej w Wierzbniku do Lublina, stempel cenzury wojskowej z Kielc.

Fi.Cp3
30 PLN
60647

1917 widokówka z Tourhout (Belgia) wysłana 28.10 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 783 do Norymbergi, pieczęć formacyjna; bardzo dobry stan zachowania.


25 PLN
60648

1917 Reisen (Rydzyna) - obóz jeniecki dla rosyjskich oficerów (w tym także Polaków), koperta-formularz wysłana 5.7 z obozu do sekcji Moskiewskiego Komitetu Pomocy jeńcom w Kopenhadze, stempelki i zalepka cenzury obozowej; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


250 PLN
60649

1917 list polecony, wysłany 16.7 do Berlina, za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.380, specjalna nalepka polecenia, na odwrocie stempelek nadawcy gotykiem "Deutsche Feldpost Nr.380" i kasownik odbiorczy.


40 PLN
60650

1917 Legiony Polskie - koperta wysłana 6.VI za pośrednictwem poczty polowej 378 do Dąbrowy Górniczej, dwuwierszowa pieczęć formacyjna z orłem "Komenda personalnej stacyi zbornej Legionów polskich" - u Berka nieopisana!!! stempelek cenzury w języku niemieckim (Berek C35); dobry stan zachowania (ubytek fragmentu tylnej klapy), ładnie odbite stemple; w obrocie pocztowym Legionów Polskich wykorzystywana głównie karty, koperty spotyka się dużo rzadziej.

Fi.18
400 PLN
60651

1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.45) wysłany 13.1 z Grójca za pośrednictwem niemieckiej poczty okupacyjnej, doskonale odciśnięty stempelek formacyjny z orłem "Komisaryat Werbunkowy Wojsk Polskich w Grójcu" - nieopisany u Berka!!! rzadki walor o ładnej prezencji w minimalnie słabszym stanie zachowania (ubytki lica papieru na froncie).


250 PLN
60652

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378.


20 PLN
60653

1917 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 10.10.17 do poczty polowej nr 378.


20 PLN
60654

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław 19.11.17 do poczty polowej nr 378.


20 PLN
60655

1917 rzadki formularz karty polowej legionów z nadrukiem "Karta polowa / Wojsk Polskich" oraz małym orłem legionowym, z tyłu fragment wiadomości z września 1917 roku.


60 PLN