Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
64031 |
1944 Goznak, parka znaczków nie wprowadzonych do obiegu w kolorze jasnobrązowoczerwonym bez perforacji poziomej miedzy znaczkami, dolny znaczek z usterką w postaci plamy z grudki nierozpuszczonej farby drukarskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.342 Vbs Mi.383bUMs |
| 1 900 PLN | |
64032 |
1944 list z Lublina 13.XII.44 do Przeworska, stempel opłaty kredytowej i stempel cenzury wojskowej nr 167 na odwrocie. | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
64033 |
1944 list z Jarosławia 7.XII.44 do Przeworska, stempel opłaty kredytowej, prowizoryczny kasownik z Jarosławia i stempel cenzury wojskowej nr 173 na odwrocie. | |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
64034 |
1944 monografia "Poczta Polska w 1944 roku" pod redakcją Andrzeja Myślickiego z kompletem arkuszy nowodruków, podstawowa literatura dla zbieraczy tego okresu, a w szczególności wydania Wodzów. | |
| 80 PLN | |
64035 |
1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2600 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.342-541 Mi.383-679 |
| 1 720 PLN | |
64036 |
1944 firmowy list polecony z Przeworska 8.9.45 do Przemyśla, prowizoryczny kasownik Przeworska, opłata gotówkowa i poniemiecka erka, gwarancja Piekut. | |
| 400 PLN | |
64037 |
1944 list z Hrubieszowa 5.12.44 do Lublina, opłata gotówkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12, gwarancja Piekut. | |
| 300 PLN | |
64038 |
1944 front listu poleconego z Radymna 29.10.44 do Jarosławia, stempel prowizoryczny Radymna z ręcznie wpisana datą. | |
| 500 PLN | |
64039 |
1944-99 "Podręcznik specjalizowany polskich znaków pocztowych 1944 - 1999" autorstwa Adama Kielbasa _ Schoeni i Stanisława Fołty. | |
| 95 PLN | |
64040 |
1945 list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie przez Turcję i Egipt, prowizoryczny kasownik urzędu pocztowego Warszawa 26. | Fi.342 Mi.383 |
| 250 PLN | |
64041 |
1945 list polecony z Warszawy 28.11.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik urzędu pocztowego warszawa 23. | Fi.342 Mi.383 |
| 400 PLN | |
64042 |
1945 list z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1574. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
64043 |
1945 list z Żor 26.5.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik Żor, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1987. | Fi.343 Mi.384 |
| 550 PLN | |
64044 |
1945 list nadany w agencji pocztowej Biskupice nad Wieprzem do Lublina stemplowany stemplem prowizorycznym agencji w kształcie trójkąta, stempel cenzury wojskowej nr 166, koperta mocno przycięta z boku. | Fi.343 Mi.384 |
| 900 PLN | |
64045 |
1945 list firmowy z Mikołowa do Rudy Śląskiej, znaczki kasowane niemym stemplem prowizorycznym w kształcie prostokąta, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 810. | Fi.343 Mi.384 |
| 750 PLN | |
64046 |
1945 list z Lędzin 27.3.45 do Katowic, znaczki kasowane niemym stemplem prowizorycznym w kształcie krzyża, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 810. | Fi.343 Mi.384 |
| 750 PLN | |
64047 |
1945 kartka z Pułtuska 24.4.45 do Łosia, niemy stempel prowizoryczny z Pułtuska, stempel cenzury wojskowej nr 1501, ciekawa widokówka. | Fi.343 Mi.384 |
| 750 PLN | |
64048 |
1945 list polecony z Łańcuta 6.2.45 do Przeworska, stempel prowizoryczny Łańcuta, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 175. | Fi.343 Mi.384 |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
64049 |
1945 kartka z Tarnowa 10.2.45 do Andrychowa, kasownik prowizoryczny Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 510. | Fi.343 Mi.384 |
| 250 PLN | |
64050 |
1945 polecona kartka na całostce GG z usuniętą podobizną Hitlera na znaku opłaty z Nowego Targu do Chynowa, prowizoryczny kasownik i erka, stempel cenzury wojskowej nr 517. | Fi.343 Mi.384 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
64051 |
1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229. | Fi.343 Mi.384 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
64052 |
| 50 PLN | |
64053 |
1945 stempel okolicznościowy Gniezna na miejscowo zaadresowanej kopercie. | Fi.343, 367 Mi.384, 399 |
| 90 PLN | |
64054 |
1945 KRN, czworoblok z poz. 84/95. Do nadruku tej wartości zastosowano znaczki podstawowe z I walca z charakterystyczną czerwoną plamką na dolnym marginesie. | Fi.344 Mi.386 |
| 50 PLN | |
64055 |
1945 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.345 Mi.387 |
| 1 800 PLN | |
64056 |
1945 P.K.W.N., narożny czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na poz.20 "ukośna kreska cyfry 4 przerwana", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.345 B4 Mi.387 |
| 60 PLN | |
64057 |
1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.346 B7 Mi.388 |
| 2 000 PLN | |
64058 |
1945 R.T.R.P., czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości zdecydowanie na dole poz.52/63, gwarancja Krawczyk. | Fi.346 Mi.388 |
| 800 PLN | |
64059 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, prawidłowo opłacony kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) wysłany z Inspektoratu Szkolnego w Mińsku Mazowieckim do Ministerstwa Oświaty w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr unieważnionym dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym "MIŃSK MAZOW."; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy "LUBLIN 1" z 4.III i fioletowy stempelek cenzury wojskowej 88, koperta po lewej stronie otwierana i zaklejona przez cenzurę; wysoki nominał - odpowiedni wyłącznie do rzadko stosowanej pozycji taryfowej - spowodowały, że nie inspirowane filatelistycznie przesyłki z tym znaczkiem są znane wyłącznie z kilku listów wysłanych do urzędów państwowych; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania z oryginalnego niefilatelistycznego obiegu pocztowego; gwarancja Schmutz. | Fi.347 Mi.389 |
| 20 000 PLN | |
64060 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, opłacony zgodnie z taryfą kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) przesłany 26.2 miejscowo w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr z prawym marginesem unieważnionym datownikiem "LUBLIN 1" z wyróżnikiem "r", odciśniętym dodatkowo poniżej; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie czerwony stempelek cenzury wojskowej 163; niefilatelistyczne przesyłki opłacone znaczkiem tego wydania są unikalne; ten dekoracyjny walor kierowany jest miejscowo do osoby prywatnej, co może być inspirowane filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja. | Fi.347 Mi.389 |
| 4 000 PLN | |
64061 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z przesuniętą perforacją poziomą w dół, odmiana z grupy "a". | Fi.347a Mi.389 |
| 130 PLN | |
64062 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, kasowany znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym z lekkim abklatschem nadruku na odwocie, gwarancja Krawczyk. | Fi.347a Mi.389 |
| 300 PLN | |
64063 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym z poz. 10 z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja i opis (MK) Walocha. | Fi.347a Mi.389 |
| 400 PLN | |
64064 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązowaworóżowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347a Mi.389 |
| 120 PLN | |
64065 |
| 120 PLN | |
64066 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowa parka znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, prawy z błędem występującym w części nakładu na poz.25 "wcięcie w cyfrze 3"; znaczek z tej pozycji ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm). | Fi.347a Mi.389 |
| 300 PLN | |
64067 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, prawidłowy nadruk 5 zł./25 gr. na makulaturze (przesunięty w prawo druk) znaczka podstawowego w kolorze jasnobrązowaworóżowym; pod nadrukiem z poz.14 jest kawałek podsuniętego znaczka z poz.13 i kawałek z poz.14, gwarancja z opisem koloru, pozycji nadruku i obu fragmentów znaczka podstawowego Schmutz. | Fi.347a/MK Mi.389 |
| 4 000 PLN | |
64068 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kompletny arkusz znaczka w kolorze jasno brązowaworóżowym i brązowaworóżowym, arkusz drukowany na odwrocie papieru z nadrukiem "Deutsche Post Osten" z Lublina, w arkuszu znaczki z błędami: na poz. 1 "rozdzielony prostokąt", na poz. 12 "T z akcentem", na p[oz. 19 "plama pod R", na poz. 22 "wcięcie w prostokącie", na poz. 23 "PÓLSKA", na poz. 26 "biała plama obok szyi" i na poz. 29 "uszkodzony prostokąt", całe arkusze są rzadko spotykane, gwarancja i opis znaczków z błędami Schmutz. | Fi.347a B1, B6, B11 Mi.389 |
| 4 500 PLN | |
64069 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, znaczek w kolorze brązowaworóżowym za 5 zł./25 gr. z błędem na poz.12 "kreseczka nad T", gwarancja i opis. | Fi.347ae B5 Mi.389 |
| 150 PLN | |
64070 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze brązowawoczerwonym, z błędami nadruku i znaczka podstawowego występującymi w części nakładu na poz.25: "lekkie wcięcie w cyfrze 3" oraz "kropka w tle"; znaczek z tej pozycji ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i jest czytelnie unieważniony 26.I. eksploatacyjnym kasownikiem LUBARTÓW a, gwarancja z opisem koloru Schmutz. | Fi.347b Mi.389 |
| 750 PLN | |