Aukcja 71. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
64031

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs
1 900 PLN
64032

1944 list z Lublina 13.XII.44 do Przeworska, stempel opłaty kredytowej i stempel cenzury wojskowej nr 167 na odwrocie.

60 PLN
64033

1944 list z Jarosławia 7.XII.44 do Przeworska, stempel opłaty kredytowej, prowizoryczny kasownik z Jarosławia i stempel cenzury wojskowej nr 173 na odwrocie.

90 PLN
64034

80 PLN
64035

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2600 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 720 PLN
64036

1944 firmowy list polecony z Przeworska 8.9.45 do Przemyśla, prowizoryczny kasownik Przeworska, opłata gotówkowa i poniemiecka erka, gwarancja Piekut.

400 PLN
64037

1944 list z Hrubieszowa 5.12.44 do Lublina, opłata gotówkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12, gwarancja Piekut.

300 PLN
64038

1944 front listu poleconego z Radymna 29.10.44 do Jarosławia, stempel prowizoryczny Radymna z ręcznie wpisana datą.

500 PLN
64039

1944-99 "Podręcznik specjalizowany polskich znaków pocztowych 1944 - 1999" autorstwa Adama Kielbasa _ Schoeni i Stanisława Fołty.

95 PLN
64040

1945 list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie przez Turcję i Egipt, prowizoryczny kasownik urzędu pocztowego Warszawa 26.

Fi.342
Mi.383
250 PLN
64041

1945 list polecony z Warszawy 28.11.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik urzędu pocztowego warszawa 23.

Fi.342
Mi.383
400 PLN
64042

Fi.343
Mi.384
60 PLN
64043

1945 list z Żor 26.5.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik Żor, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1987.

Fi.343
Mi.384
550 PLN
64044

1945 list nadany w agencji pocztowej Biskupice nad Wieprzem do Lublina stemplowany stemplem prowizorycznym agencji w kształcie trójkąta, stempel cenzury wojskowej nr 166, koperta mocno przycięta z boku.

Fi.343
Mi.384
900 PLN
64045

1945 list firmowy z Mikołowa do Rudy Śląskiej, znaczki kasowane niemym stemplem prowizorycznym w kształcie prostokąta, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 810.

Fi.343
Mi.384
750 PLN
64046

1945 list z Lędzin 27.3.45 do Katowic, znaczki kasowane niemym stemplem prowizorycznym w kształcie krzyża, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 810.

Fi.343
Mi.384
750 PLN
64047

1945 kartka z Pułtuska 24.4.45 do Łosia, niemy stempel prowizoryczny z Pułtuska, stempel cenzury wojskowej nr 1501, ciekawa widokówka.

Fi.343
Mi.384
750 PLN
64048

1945 list polecony z Łańcuta 6.2.45 do Przeworska, stempel prowizoryczny Łańcuta, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 175.

Fi.343
Mi.384
160 PLN
64049

1945 kartka z Tarnowa 10.2.45 do Andrychowa, kasownik prowizoryczny Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 510.

Fi.343
Mi.384
250 PLN
64050

Fi.343
Mi.384
200 PLN
64051

1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229.

Fi.343
Mi.384
45 PLN
64052

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
64053

1945 stempel okolicznościowy Gniezna na miejscowo zaadresowanej kopercie.

Fi.343, 367
Mi.384, 399
90 PLN
64054

1945 KRN, czworoblok z poz. 84/95. Do nadruku tej wartości zastosowano znaczki podstawowe z I walca z charakterystyczną czerwoną plamką na dolnym marginesie.

Fi.344
Mi.386
50 PLN
64055

1945 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.345
Mi.387
1 800 PLN
64056

1945 P.K.W.N., narożny czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na poz.20 "ukośna kreska cyfry 4 przerwana", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B4
Mi.387
60 PLN
64057

1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.346 B7
Mi.388
2 000 PLN
64058

1945 R.T.R.P., czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości zdecydowanie na dole poz.52/63, gwarancja Krawczyk.

Fi.346
Mi.388
800 PLN
64059

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, prawidłowo opłacony kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) wysłany z Inspektoratu Szkolnego w Mińsku Mazowieckim do Ministerstwa Oświaty w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr unieważnionym dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym "MIŃSK MAZOW."; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy "LUBLIN 1" z 4.III i fioletowy stempelek cenzury wojskowej 88, koperta po lewej stronie otwierana i zaklejona przez cenzurę; wysoki nominał - odpowiedni wyłącznie do rzadko stosowanej pozycji taryfowej - spowodowały, że nie inspirowane filatelistycznie przesyłki z tym znaczkiem są znane wyłącznie z kilku listów wysłanych do urzędów państwowych; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania z oryginalnego niefilatelistycznego obiegu pocztowego; gwarancja Schmutz.

Fi.347
Mi.389
20 000 PLN
64060

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, opłacony zgodnie z taryfą kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) przesłany 26.2 miejscowo w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr z prawym marginesem unieważnionym datownikiem "LUBLIN 1" z wyróżnikiem "r", odciśniętym dodatkowo poniżej; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie czerwony stempelek cenzury wojskowej 163; niefilatelistyczne przesyłki opłacone znaczkiem tego wydania są unikalne; ten dekoracyjny walor kierowany jest miejscowo do osoby prywatnej, co może być inspirowane filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.347
Mi.389
4 000 PLN
64061

Fi.347a
Mi.389
130 PLN
64062

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, kasowany znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym z lekkim abklatschem nadruku na odwocie, gwarancja Krawczyk.

Fi.347a
Mi.389
300 PLN
64063

Fi.347a
Mi.389
400 PLN
64064

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązowaworóżowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
120 PLN
64065

Fi.347a
Mi.389
120 PLN
64066

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowa parka znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, prawy z błędem występującym w części nakładu na poz.25 "wcięcie w cyfrze 3"; znaczek z tej pozycji ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm).

Fi.347a
Mi.389
300 PLN
64067

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, prawidłowy nadruk 5 zł./25 gr. na makulaturze (przesunięty w prawo druk) znaczka podstawowego w kolorze jasnobrązowaworóżowym; pod nadrukiem z poz.14 jest kawałek podsuniętego znaczka z poz.13 i kawałek z poz.14, gwarancja z opisem koloru, pozycji nadruku i obu fragmentów znaczka podstawowego Schmutz.

Fi.347a/MK
Mi.389
4 000 PLN
64068

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kompletny arkusz znaczka w kolorze jasno brązowaworóżowym i brązowaworóżowym, arkusz drukowany na odwrocie papieru z nadrukiem "Deutsche Post Osten" z Lublina, w arkuszu znaczki z błędami: na poz. 1 "rozdzielony prostokąt", na poz. 12 "T z akcentem", na p[oz. 19 "plama pod R", na poz. 22 "wcięcie w prostokącie", na poz. 23 "PÓLSKA", na poz. 26 "biała plama obok szyi" i na poz. 29 "uszkodzony prostokąt", całe arkusze są rzadko spotykane, gwarancja i opis znaczków z błędami Schmutz.

Fi.347a B1, B6, B11
Mi.389
4 500 PLN
64069

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, znaczek w kolorze brązowaworóżowym za 5 zł./25 gr. z błędem na poz.12 "kreseczka nad T", gwarancja i opis.

Fi.347ae B5
Mi.389
150 PLN
64070

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze brązowawoczerwonym, z błędami nadruku i znaczka podstawowego występującymi w części nakładu na poz.25: "lekkie wcięcie w cyfrze 3" oraz "kropka w tle"; znaczek z tej pozycji ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i jest czytelnie unieważniony 26.I. eksploatacyjnym kasownikiem LUBARTÓW a, gwarancja z opisem koloru Schmutz.

Fi.347b
Mi.389
750 PLN