Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 71. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
64311

1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "kreska przy G", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone s", papier x1, gwarancja Walocha.

Fi.367 B6, B8
Mi.399 
120 PLN
64312

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.17 "plamka między L a S", gwarancja.

Fi.367 B15
Mi.399 
60 PLN
64313

1945 kartka z Szczytna 14.7.45 do Trzebieszewa, bardzo rzadki kasownik prowizoryczny w kształcie oka i stempel prowizoryczny Szczytna, stempel cenzury wojskowej nr 1155, fantazyjna frankatura - charakter filatelistyczny.

Fi.367, 368, 371
Mi.399, 400, 403
2 000 PLN
64314

1945 Liga Morska, seria.

Fi.367-70
Mi.389-402
50 PLN
64315

1945 Liga Morska, seria z odmianami papieru.

Fi.367-70
Mi.399-402
320 PLN
64316

1945 Liga Morska, karnet okolicznościowy, wydany w nakladzie zaledwie 500 sztuk!

Fi.367-70
Mi.399-402
450 PLN
64317

1945 Liga Morska, seria na liście poleconym z Warszawy 11.8.45 do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 1455, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.367-70
Mi.399-402 
200 PLN
64318

1945 Liga Morska, kasowana seria znaczków, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.367-70
Mi.399-402 
320 PLN
64319

1945 Liga Morska, rzadki komplet prób w kolorze czarnym na papierze średnim szarawym, gwarancje Walocha, jeden znaczek Perzyński.

Fi.367-70 P1
Mi.399-402
10 000 PLN
64320

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399 
50 PLN
64321

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.20 "1 połączona z ramką", gwarancja.

Fi.368 B18
Mi.400 
30 PLN
64322

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z niekatalogowanym błędem na poz.17 w prawym sektorze "kropka w literze L", gwarancja.

Fi.369 B
Mi.401
20 PLN
64323

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł, kompletny arkusz zawierający pięć międzypól; wiele znaczków z katalogowanymi (i niekatalogowanymi) błędami w lewym sektorze: na poz.1 kropka między 4 i 5, na poz.2 uszkodzona litera M, poz.4 kropka pod pierwszą II i wcięcie wstęgi pod literą o w Morska, poz.5 kropka w cyfrze 5, na poz.6 wcięcie wstęgi pod k w Morska, na poz.8 w części nakładu plama między 2 i +, na poz.21 wcięcie w zewnętrznej sylwetce przedramienia, na poz.22 kropka nad g w Liga, na poz.25 kropka pod M w Morska i w prawym sektorze: na poz.1 plama między 10 i 1945, na poz.5 w części nakładu zniekształcone k w Morska, na poz.8 w części nakładu dwukropek pomiędzy 10:2, na poz.10 przerwane ka w Morska, na poz.16 w części nakładu krótsze 9 w 1945, na poz.18 przerwane k w Morska; plama na banderze na prawo od łokcia, na poz.19 kropka w a Morska, na poz.20 biała plama pod 1920, na poz.24 barwna kropka na drzewcu bandery, na poz.25 Ligac; walor ma wysoką wycenę katalogową; doskonały materiał porównawczy; w kilku miejscach na ząbkach punktowe przebarwienia, wszystkie znaczki bez podlepek w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.369 B1-17, B19-20
Mi.401
1 000 PLN
64324

1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej - takie jednostkowe przesunięcia perforacji (tylko na jednym poziomie a dalej znowu normalnie) są rzadkie; dolny znaczek jest jak cięty z jednej strony; oba z błędami: górny z poz.20 "biała plama pod 1920", dolny z poz.25 "Ligac zamiast Liga", oba znaczki z uszkodzoną gumą (prześwitki), sygnowane MK w ramce.

Fi.369B
Mi.401 
120 PLN
64325

1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "plama przy literze P", papier x1, gwarancja Walocha.

Fi.370B
Mi.402 
60 PLN
64326

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.371
Mi.403
120 PLN
64327

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok znaczków czystych.

Fi.371
Mi.403
120 PLN
64328

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, kartka FDC.

Fi.371
Mi.403
45 PLN
64329

1945 FDC znaczka z okazji I Kongresu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403 
70 PLN
64330

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403 
25 PLN
64331

1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych praktycznie niewidocznych przebarwień na końcach ząbków.

Fi.371
Mi.403
140 PLN
64332

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, piękny marginesowy cięty znaczek za 1+5 zł. z pierwszego nakładu, z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadko prawdziwy, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403 U 
600 PLN
64333

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, skasowany grzecznościowo w Zduńskiej Woli w okresie obiegu znaczka, świetny stan zachowania, bardzo rzadki prawdziwy, nie wiadomo czy istnieje drugi prawdziwie kasowany, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403 U 
1 500 PLN
64334

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U 
40 PLN
SPRZEDANY
64335

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy cięty znaczek za 1+5 zł. z drugiego nakładu, z niewyraźnym rastrem rysunku, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz MK
Mi.403 U 
400 PLN
64336

1945 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji I Kongresu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu nadana jako polecona 4.7.45 do Lublina, stempel cenzury wojskowej nr 1698.

Fi.371, 358, 362
Mi.403, 391, 393
120 PLN
64337

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulatura.

Fi.371MK
Mi.403 
40 PLN
SPRZEDANY
64338

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
35 PLN
64339

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, cięty znaczek z nadużytej formy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
60 PLN
64340

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, niegumowany czworoblok cięty z nadużytej formy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
100 PLN
SPRZEDANY
64341

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek na miejscowym liście poleconym z Leszna.

Fi.372
Mi.405
250 PLN
64342

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem znaczek na kopercie ostemplowany 15.VII w rocznicę bitwy.

Fi.372
Mi.405 
70 PLN
64343

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405 
15 PLN
64344

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł., gwarancja.

Fi.372
Mi.405 
60 PLN
64345

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, cięty znaczek za 5 zł. (Fi.700.-), lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U 
600 PLN
64346

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany znaczek za 3 zł., gwarancja.

Fi.373
Mi.406
80 PLN
64347

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
30 PLN
64348

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.Bardzo dobry stan zachowania

Fi.373
Mi.406 
25 PLN
64349

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, parka marginesowych ciętych znaczków za 3 zł., prawy ładny (Fi.12000.-), lewy na pęknietym papierze zwiększa pewność prawdziwości prawego, ale nie jest liczony, gwarancja Malinowski, Schmutz.

Fi.373 nz
Mi.406 U
15 000 PLN
64350

1945 Westerplatte, marginesowy czworoblok znaczków za 1+9 zł. w rzadszym kolorze ciemnoniebieskawoszarym.

Fi.374b
Mi.407
200 PLN