Aukcja 71. Generalne Gubernatorstwo

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
63276

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie.

Fi.117-19
10 PLN
63277

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania - perforacja na prawym marginesie pomiędzy 2 i 3 rzędem przerwana (przerwanie nie dochodzi do znaczków), arkusze leciutko przesuszone.

Fi.117-119
150 PLN
63278

Fi.117-119; 37
40 PLN
63279

1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria ostemplowana 26.X, na białym kartonie, kasownikiem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy powstania GG; na końcach ząbków minimalne przebarwienia.

Fi.120-124; 38
30 PLN
63280

1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG.

Fi.125
100 PLN
63281

Fi.125; 38
150 PLN
63282

Fi.125a,126b nz
150 PLN
63283

Fi.125a, b
200 PLN
63284

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 4, bardzo dobry stan zachowania (w papierze dwa naturalne wtrącenia).

Fi.Ark.125a
500 PLN
63285

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, lewy dolny narożnik minimalnie słabszy).

Fi.Ark.125bnz
600 PLN
63286

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
63287

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
60 PLN
63288

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
63289

1944 portret Hitlera, trzy odmiany, karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
140 PLN
63290

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
63291

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 25.10 z Łowicza do Poznania (Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
63292

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 27.10 z Nowego Targu do Częstochowy.

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
63293

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 20.12 z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; słabszy stan zachowania (Mi. 36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
30 PLN
63294

1944 "Jugend auf Meer!" (młodzież na morze!), efektowny kasownik propagandowy na widokówce wysłanej 23.2 z Królewca do Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania; temat - OKRĘTY.

Mi.785
200 PLN
63295

1944 GG dokument sądowy ze Lwowa.

80 PLN
63296

1944 list polecony z Miechowa do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy.

45 PLN
63297

1945 ORGANIZACJA TODT - Oberbauleitung Merkur (Kraków), list Polki przymusowo pracującej w tej paramilitarnej formacji zajmującej się budową obiektów wojskowych zarówno na terenach okupowanych jak i III Rzeszy, ofrankowana koperta listu do Wieliczki wysłana 8.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 47874, która po opatrzeniu jej datownikiem przekazała przesyłkę do najbliższego urzędu pocztowego GG w Nowym Sączu, skąd 9.1 wysłano ją do adresata zwykłą drogą pocztową; czerwona pieczęć listowa poczty polowej; niezwykle ciekawy, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.78
600 PLN
63298

Mi.P314II
300 PLN
63794

20 PLN