Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
63276 |
| 10 PLN | |
63277 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania - perforacja na prawym marginesie pomiędzy 2 i 3 rzędem przerwana (przerwanie nie dochodzi do znaczków), arkusze leciutko przesuszone. | Fi.117-119 |
| 150 PLN | |
63278 |
| 40 PLN | |
63279 |
1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria ostemplowana 26.X, na białym kartonie, kasownikiem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy powstania GG; na końcach ząbków minimalne przebarwienia. | Fi.120-124; 38 |
| 30 PLN | |
63280 |
1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG. | Fi.125 |
| 100 PLN | |
63281 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa! | Fi.125; 38 |
| 150 PLN | |
63282 |
| 150 PLN | |
63283 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, dwie odmiany koloru znaczków za 10+10 zł. ostemplowane datownikami obiegowymi. | Fi.125a, b |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
63284 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 4, bardzo dobry stan zachowania (w papierze dwa naturalne wtrącenia). | Fi.Ark.125a |
| 500 PLN | |
63285 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, lewy dolny narożnik minimalnie słabszy). | Fi.Ark.125bnz |
| 600 PLN | |
63286 |
| 40 PLN | |
63287 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 60 PLN | |
63288 |
| 40 PLN | |
63289 |
1944 portret Hitlera, trzy odmiany, karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 140 PLN | |
63290 |
1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 10 PLN | |
63291 |
1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 25.10 z Łowicza do Poznania (Mi.36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
63292 |
1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 27.10 z Nowego Targu do Częstochowy. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 50 PLN | |
63293 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 20.12 z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; słabszy stan zachowania (Mi. 36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 30 PLN | |
63294 |
1944 "Jugend auf Meer!" (młodzież na morze!), efektowny kasownik propagandowy na widokówce wysłanej 23.2 z Królewca do Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania; temat - OKRĘTY. | Mi.785 |
| 200 PLN | |
63295 |
1944 GG dokument sądowy ze Lwowa. | |
| 80 PLN | |
63296 |
1944 list polecony z Miechowa do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 45 PLN | |
63297 |
1945 ORGANIZACJA TODT - Oberbauleitung Merkur (Kraków), list Polki przymusowo pracującej w tej paramilitarnej formacji zajmującej się budową obiektów wojskowych zarówno na terenach okupowanych jak i III Rzeszy, ofrankowana koperta listu do Wieliczki wysłana 8.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 47874, która po opatrzeniu jej datownikiem przekazała przesyłkę do najbliższego urzędu pocztowego GG w Nowym Sączu, skąd 9.1 wysłano ją do adresata zwykłą drogą pocztową; czerwona pieczęć listowa poczty polowej; niezwykle ciekawy, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.78 |
| 600 PLN | |
63298 |
1945 całostka Rzeszy użyta na terenie GG!!! karta wysłana z Łowicza 12.1 w ostatnich dniach jego okupacji (miasto wyzwolono 18.I) do miejscowości Sobaków, datownik nadawczy bardzo dobrze odciśnięty; niespotykany walor w idealnym stanie zachowania. | Mi.P314II |
| 300 PLN | |
63794 |
1940 Oflag IIC - listownik część na odpowiedź, przesłana 7.X z Krakowa; stempelek cenzora nr.13. | |
| 20 PLN | |