Aukcja 71. Generalne Gubernatorstwo

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
63196

Fi.21, 68
30 PLN
63197

30 PLN
63198

10 PLN
63199

1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy.

Fi.45
35 PLN
63200

Fi.45; V
20 PLN
63201

Fi. 49, 50
80 PLN
63202

Fi. 49, 50, 78
45 PLN
63203

1942 kartka polecona z Warszawy na adres konspiracyjny w Lizbonie, stempel cenzury i stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.49, Cp8II
70 PLN
63204

1942 przekaz pobraniowy z Warszawy do Częstochowy.

Fi.51, 79
80 PLN
63205

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
63206

Fi.73
30 PLN
63207

1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa.

Fi.75
25 PLN
63208

Fi.75; 22
120 PLN
63209

Fi.76
45 PLN
63210

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
35 PLN
63211

1942 firmowy list polecony z Krakowa.

Fi.78, 84
25 PLN
63212

1942 parka znaczków ciętych.

Fi.86nz
20 PLN
63213

1942 parka znaczków ciętych.

Fi.88nz
20 PLN
63214

Fi.89-91; 20
30 PLN
63215

1942 600-lecie Lublina, seria z dolnym marginesem z nazwą emisji, skasowana na kopercie ekspresowego, miejscowego listu poleconego, nadanego 24.VIII w Warszawie, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, pochodzący ze zbiorów i z sygnaturą własnościową T.Białkowskiego.

Fi.92-95Pw6
120 PLN
63216

1942 3. rocznica utworzenia GG.

Fi.96-100
15 PLN
63217

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100;
60 PLN
63218

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie miejscowego grzecznościowego listu poleconego, skasowana okolicznościowo i wysłana 2O.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; kasownik odbiorczy 21.11 na odwrocie.

Fi.96-100; 26
80 PLN
63219

Fi.120-124; Ck2
20 PLN
63220

Fi.Ck2II
Mi.U2/02a
50 PLN
63221

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42., wysłana 22.1 z miejscowości Ryki do Lublina; bardzo ładnie odciśnięty datownik "RYKI ÜBER DEBLIN IRENA (DISTR. LUBLIN)".

Fi.Ck2II
Mi.U2/02b
100 PLN
63222

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03
100 PLN
63223

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
120 PLN
63224

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
15 PLN
63225

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana ze Skolimowa do Miechowa.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
10 PLN
63226

Fi.Cp9b; 22
20 PLN
63227

1942 list urzędowy z Warszawy 12.3.42 do Niemiec.

Fi.U2
40 PLN
63228

100 PLN
63229

1942 miejscowa kartka na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża z Krakowa.

117 PLN
63230

1942 specjalna koperta listu urzędowego "Regierung des Generalgouvernements TECHNISCHES ZENTRALAMT Krakau" przesłanego 15.9 miejscowo w Krakowie; walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia z prawej strony i u góry).

60 PLN
63231

Fi.4a
1 200 PLN
63232

Fi.34
15 PLN
63233

1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.IX.

Fi.41, 66; 33
50 PLN
63234

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 4 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy do wartościowej przesyłki pobraniowej (paczki) wysłanej 6.8 z Warszawy do Ujazdowa; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.114, 110
250 PLN
63235

1943 list sądowy z Pruchnika do Rokietnicy.

Fi.45, U34
200 PLN