Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 69. Całostki

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
51395

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym).

Fi.Cp32
60 PLN
51396

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
51397

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
51398

1920 kartka z Warszawy 15.5.20 do Zakopanego.

Fi.Cp32
10 PLN
51399

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); papier lekko marmurkowy.

Fi.Cp32
60 PLN
51400

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym), czysta;

karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); wysłana 9.VII z miejscowości Szczekociny do Krakowa, znak opłaty skasowany unarodowionym datownikiem okupacji austriackiej z wyciętym napisem K.u.k Etappenpostamt;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp32
150 PLN
51401

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
51402

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f.

Fi.Cp33
70 PLN
51403

1920 kartka do obrotu zagranicznego.

Fi.Cp36
45 PLN
51404

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 1(1,25) mk;

karta podwójna do korespondencji zagranicznej 1+1(1,25+1,25) mk;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp36-37
350 PLN
51405

1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
40 PLN
51406

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 11.XI.22 z Krakowa do Łodzi, na odwrocie wyliczenia opłaty; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Ct11a
200 PLN
51407

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp38
50 PLN
51408

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
60 PLN
51409

1921-1922 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 44,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
80 PLN
51410

1922 kartka z Gniezna 12.5.20 do Bydgoszczy.

Fi.Cp32
10 PLN
51411

1922 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
140 PLN
51412

1922 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
35 PLN
51413

1922 kartki do obrotu krajowego z różnymi długościami napisu KARTA POCZTOWA.

Fi.Cp40I,II
80 PLN
51414

1922 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
51415

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
40 PLN
51416

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct7
50 PLN
51417

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków.

Fi.Ct8
50 PLN
51418

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
51419

1925 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp44I
100 PLN
51420

1926 całostka z sygnaturą XII-926.

Fi.Cp43I
30 PLN
51421

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
30 PLN
51422

1926 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura (P.Z.G.No 753/2-500000-25), wysłana 4.V.27 ze Lwowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp44IA
60 PLN
51423

1927 część nadawcza całostki z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47A
20 PLN
51424

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49A
30 PLN
51425

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(XI-1931)1.000.000., wysłana 31.VIII.32 z Warszawy do Muszyny, na odwrocie znaczek opłaty sądowej za 50 gr unieważniony przez przekreśleniem; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp49IA
50 PLN
51426

1929 formularz kartkowy z wykonaną litografią kolorową reklamą firmy Centra.


80 PLN
51427

1930 całostka z sygnaturą IV-1930 z obiegu pocztowego z Rybnika.

Fi.Cp48
10 PLN
51428

1931 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Kielc 6.II.33.

Fi.Cp49I
120 PLN
51429

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
51430

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 20, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
51431

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
51432

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
51433

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura VIII-1931, ślady po złamaniu kartki.

Fi.Cp50I
20 PLN
51434

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN