Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
48205 |
1945 KRN, czworoblok z poz. 84/95. Do nadruku tej wartości zastosowano znaczki podstawowe z I walca z charakterystyczną czerwoną plamką na dolnym marginesie. | Fi.344 Mi.386 |
| 50 PLN | |
48206 |
1945 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.96 "kropka pod P w POCZTA", gwarancja Krawczyk. | Fi.345 B Mi.387 |
| 30 PLN | |
48207 |
1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym KIELCE z wyróżnikiem "j", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem (Distr.Radom) i dopisanym numerem urzędu "1"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 261 typ z orłem w koronie; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.346 Mi.388 |
| 1 600 PLN | |
48208 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z przesuniętą perforacją poziomą w dół, odmiana z grupy "a". | Fi.347a Mi.389 |
| 130 PLN | |
48209 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, kasowany znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym z lekkim abklatschem nadruku na odwocie, gwarancja Krawczyk. | Fi.347a Mi.389 |
| 300 PLN | |
48210 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym z poz. 10 z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja i opis (MK) Walocha. | Fi.347a Mi.389 |
| 400 PLN | |
48211 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązowaworóżowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347a Mi.389 |
| 120 PLN | |
48212 |
| 120 PLN | |
48213 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze ciemmno brązowaworóżowym z poz 12 z błędem "akcent nad T w POCZTA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347aB8 Mi.389 |
| 220 PLN SPRZEDANY | |
48214 |
1945 Traugutt - powstanie styczniowe, narożny czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w różnych odcieniach, po lewej znaczki w kolorze jasnobrązoworóżowym, a po prawej w brązoworóżowym; dodatkowo prawy górny znaczek z poz.25 ma najmniejszy prostokątem zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i występujacy tylko w części nakładu błąd "uszkodzona cyfra 3 w 1863.", a lewy dolny na poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", gwarancja i opis kolorów Schmutz. | Fi.347aa, ab B17 Mi.389 |
| 800 PLN | |
48215 |
1945 Traugutt - powstanie styczniowe, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, z błędem nadruku występującym na poz.1 w niewielkiej części nakładu "rozdzielony prostokąt" (Fi.+200%), gwarancja i opis koloru oraz błędu Schmutz. | Fi.347ab B1 Mi.389 |
| 400 PLN | |
48216 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, znaczek w kolorze brązowaworóżowym na cienkim 0,075 mm lekko prześwitującym papierze, gwarancja i opis koloru Schmutz. | Fi.347ae Mi.389 |
| 300 PLN | |
48217 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze czerwonawobrązowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347d Mi.398 |
| 190 PLN SPRZEDANY | |
48218 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze czerwonobrązowym z poz. 5, gwarancja i opis Walocha. | Fi.347d Mi.398 |
| 200 PLN | |
48219 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kompletny arkusz znaczka w kolorze czerwonobrązowym i jasno czerwonobrązowym, w arkuszu znaczki z błędami: na poz. 1 "rozdzielony prostokąt", na poz. 12 "T z akcentem", na poz. 22 "wcięcie w prostokącie", na poz. 23 "PÓLSKA" i na poz. 29 "uszkodzony prostokąt", całe arkusze są rzadko spotykane, gwarancja i opis znaczków z błędami Schmutz. | Fi.347d B1, B5, B8 Mi.389 |
| 4 800 PLN | |
48220 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasno czerwonawo brązowym z błędem "rozdzielony prostokąt", gwarancja i opis. | Fi.347dd B1 Mi.389 |
| 230 PLN | |
48221 |
1945 wyzwolenie miast, parka odbitek maszynowych nadruku z poz. 7-8 na papierze drzewnym żółtawym, gwarancja Jendroszek. | Fi.348 Mi.390IX |
| 900 PLN | |
48222 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.348a Mi.390IXa |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
48223 |
1945 karnet - "WYZWOLENIE DZIESIĘCIU MIAST", seria podstawowa 10 znaczków z nadrukami skasowana 19.4 w Krakowie na ozdobnej karcie; znaczki tego wydania bardzo rzadko spotyka się "dobrze kasowane", na ogół są to grzecznościowe ostemplowania z okresu późniejszego. | Fi.348a-57 Mi.390I-X |
| 800 PLN | |
48224 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 74 z błędem "brak haczyka w cyfrze 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.348aB3 Mi.390aIX |
| 50 PLN | |
48225 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr., lewy dolny z błędem na poz.47/97 "z ścięte od góry", gwarancja Krawczyk. | Fi.348a B6 Mi.390IXa |
| 360 PLN | |
48226 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem poz.36/65, z błędem na znaczku podstawowym z III walca z poz.65 "skośne kreski w prawo do góry od liter L K i A", istnieje tylko jeden taki egzemplarz, podwójna gwarancja i opis Gryżewski. | Fi.348a No B Mi.390IXa |
| 4 800 PLN | |
48227 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, dwa znaczki za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, oba z lekko przesuniętym nadrukiem, pierwszy w lewo, drugi w prawo, ledwie widoczne ślady po podlepkach, gwarancja Schmutz. | Fi.348b Mi.390IXb |
| 400 PLN | |
48228 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z mocno przesuniętym w prawo nadrukiem i błędem na znaczku podstawowym II Formy z poz.4 "uszkodzone A w POLSKA"", gwarancja i opis Trokenheim, Schmutz. | Fi.348b B Mi.390IXb |
| 450 PLN | |
48229 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, z błędem na znaczku podstawowym z I formy na poz.23 "kreska drugiego prawego skrzydła dwa razy przerwana", gwarancja Walisch. | Fi.348b B Mi.390IXb |
| 350 PLN | |
48230 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny pasek znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem, lewy znaczek z katalogowanym błędem na poz.47/97 "litera z ścięta", a ten z poz.49/99 z niekatalogowanym błędem "brak ogonka w prawym a", gwarancja. | Fi.348b B6+B Mi.390IXb |
| 1 400 PLN | |
48231 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z przesuniętym nadrukiem z poz. 10-20, górny znaczek z błędem "cyfra 4 zalana", wgniecenie na marginesie od brzegowych belek, gwarancja Gryżewski, Wiatrowski. | Fi.348bB9 Mi.390IXb |
| 600 PLN | |
48232 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, unikalna parka znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, z przesuniętym w pionie nadrukiem z II formy - tak że nominał - 3 zł - znajduje się na dole znaczka (Fi.4000.-), dolny dodatkowo z błędem na znaczku podstawowym z poz.22 "kreska na drugim piórze prawego skrzydła trzy, a na czwartym cztery razy przerwana" (zamiast raz), gwarancja Mikstein, Perzyński. | Fi.348b MK3 B Mi.390IXb |
| 4 800 PLN | |
48233 |
1945 miejscowy list polecony z Lublina 15.2.45, stempel cenzury wojskowej nr 166. | Fi.349 Mi.390II |
| 410 PLN SPRZEDANY | |
48234 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 2-3, prawy znaczek z błędem "uszkodzone z i o", podlepki, gwarancja i opis Walocha. | Fi.349 B7 Mi.390II |
| 30 PLN | |
48235 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 33 z błędem "odmienne ę", gwarancja i opis Walocha. | Fi.349 B12 Mi.390II |
| 60 PLN | |
48236 |
1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 29/40, górny prawy znaczek z błędem "zalane 5", gwarancja i opis Walocha. | Fi.349 B15 Mi.390II |
| 100 PLN | |
48237 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku "brak haczyka w cyfrze 1 daty", gwarancja Weźranowski. | Fi.349B3 Mi.390II |
| 35 PLN | |
48238 |
1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 23/34, znaczek z poz. 24 z błędem "prawa jedynka bez haczyka", znaczek z poz. 33 z błędem "litera ę innego kroju", na poz. 23 uszkodzone t, a z poz. 34 uszkodzone C, gwarancja Walocha. | Fi.349B3, B12 Mi.390II |
| 200 PLN | |
48239 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4". | Fi.349B4 Mi.390II |
| 30 PLN | |
48240 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cyfra 4 uszkodzona z lewej strony". | Fi.349B4 Mi.390II |
| 30 PLN | |
48241 |
1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z poz. 93-95, znaczek na poz. 95 z prawie niewidocznym błędem "lewa kreska ścięta z lewej strony". | Fi.349B5 Mi.390II |
| 60 PLN | |
48242 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "ścięta litera z w zł", dorobiona nowa guma, gwarancja. | Fi.349B6 Mi.390II |
| 30 PLN | |
48243 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 3 "lita z i druga litera o uszkodzone". | Fi.349B7 Mi.390II |
| 40 PLN | |
48244 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku "litera z nieco węższa". | Fi.349B9 Mi.390II |
| 45 PLN | |