Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 69. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
48165

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, ośmioblok na liście poleconym wysłanym z urzędu Warszawa 38 do Międzynarodowego Czerwonego krzyża w Genewie, znaczki unieważnione czarnym prowizorycznym kasownikiem "U.P.T. Warszawa" z poziomą kreską nad napisem; kasownik odbiorczy GENEVE 29.X.45 - uwzględniając taryfę i biorąc pod uwagę, że podobne listy docierały do Szwajcarii po pół roku, czy nawet dłużej i to, że na przesyłce nie ma stempelka cenzury wojskowej, można przyjąć, że list wysłano w początku 1945 roku (przed końcem marca); ładna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.343
Mi.384
400 PLN
48166

1944 Goznak, znaczek z podwójna perforacją poziomą, gwarancja.

Fi.343
Mi.384
365 PLN
SPRZEDANY
48167

1944 list adresowany do przewodniczącego KRN Bolesława Bieruta w Lublinie, znaczek unieważniony przez skreślenie ołówkiem, na odwrocie cenzura wojskowa nr 180a.

Fi.343
Mi.384 
100 PLN
48168

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, przedwojenny formularz poczty polowej wysłany 8.3.1945 ze Zduńskiej Woli do Krakowa, kasownik prowizoryczny - datownik okupacyjny "ZDUNSKA WOLA"; stempelek cenzury wojskowej 846; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384 
120 PLN
48169

1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej.

Fi.343
Mi.384 
60 PLN
48170

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, prowizoryczny formularz wysłany 17.5.1945 z urzędu Kraków 2 do Poznania; stempelek cenzury wojskowej 1996; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
48171

1944 Goznak, narożna i marginesowa pionowe parki znaczków; za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny i za 50 gr. w kolorze szarozielonym - druk rotograwiurowy; obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.3800.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.343 MK1, Vb MK2
Mi.383b-84 UMw
3 200 PLN
48172

1944 Goznak, znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja Walisch, przebarwienie na marginesie. Błąd powstał przez ponowne przeperforowanie całego arkusza. Znane ze środka, jak i z obu brzegów arkusza.

Fi.343t
Mi.384
200 PLN
48173

1944 KRN, list urzędowy z Kuratorium z Warszawy 26.III.45 przekierowany do Węgrowa, oberwany róg koperty po archiwizacji, gwarancja.

Fi.344
Mi.386 
500 PLN
48174

1944 KRN, znaczek poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Walisch.

Fi.344
Mi.386 
30 PLN
48175

1944 KRN, znaczek z poz. 70 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Krawczyk.

Fi.344
Mi.386 
30 PLN
48176

1944 K.R.N., parka znaczków z poz 63, 73 z przesuniętym nadrukiem, dolny znaczek minimalne załamanie, gwarancja.

Fi.344
Mi.386 
120 PLN
48177

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr., z błędami: na znaczku podstawowym na poz.70 "kropka w prawej cyfrze 5" i niekatalogowanym błędem nadruku na poz.20/70 "przerwana I w XII", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386 
50 PLN
48178

1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł./25 gr., lewy z niekatalogowanym błędem z poz.36 "kropka po N jak odwrócony przecinek", prawy z katalogowanym błędem z poz.37 "lewa kreska przerwana", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B+B17
Mi.386 
80 PLN
48179

1944 K.R.N., pasek ośmiu znaczków za 1 zł. pięć z błędami na poz.1 "uszkodzone 3 i X" i na podstawowym poz.51 "kreska na prawym skrzydle", na poz.2 "uszkodzona kropka i N", na podstawowym z poz.55 "prawe G z haczykiem" na poz.6 "lewa kreska przerwana" i na poz.7 "wcięcie w cyfrze 9, lewa kreska przerwana i uszkodzona litera z", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B1, B2, B, B5, B6
Mi.386 
200 PLN
48180

1944 K.R.N., znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone 1 i z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B11
Mi.386 
25 PLN
48181

1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.344-6
Mi.386-8 
25 PLN
48182

19445 P.K.W.N., znaczek za 2/25 gr. z błędem nadruku na poz.45/56 "uszkodzona cyfra 4 w 1944", dodatkowo przerwana prawa kreska, znaczek za 2 złote ma najmniej (tylko 8) katalogowanych błędów nadruku, błędy na odwróconych i podwójnych nadrukach są unikalne (Fi.+50%), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.345 No B7
Mi.387
5 000 PLN
48183

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na prawidłowo opłaconej poleconej karcie pocztowej wysłanej 26.III z Lublina do Warszawy, dodatkowo znaczek za 50 gr Goznak; jako formularza użyto całostki Generalnego Gubernatorstwa za 12 gr. widoki zabytkowych budowli (sygn.I.44); okupacyjna nalepka polecenia "Lublin 1"; stempelek cenzury wojskowej 161; nie inspirowane filatelistycznie przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do bardzo rzadkich; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.345, 343
Mi.387, 384 
1 800 PLN
48184

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388 
120 PLN
48185

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 98, przesunięty nadruk lekko do góry gwarancja Walisch.

Fi.346
Mi.388 
25 PLN
48186

1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388 
30 PLN
48187

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
48188

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
130 PLN
48189

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem z poz. 27 - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
120 PLN
48190

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 25 z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał z poz. 35 na dole znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
200 PLN
48191

1944 Goznak, parka znaczków nie wprowadzonych do obiegu w kolorze jasnobrązowoczerwonym bez perforacji poziomej miedzy znaczkami, dolny znaczek z usterką w postaci plamy z grudki nierozpuszczonej farby drukarskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs 
1 900 PLN
48192

1944 urzędowy list z sądu w Chełmie Lubelskim 3.11.44 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej o bardzo niskim numerze 15.


300 PLN
48193

1944 monografia "Poczta Polska w 1944 roku" pod redakcją Andrzeja Myślickiego z kompletem arkuszy nowodruków, podstawowa literatura dla zbieraczy tego okresu, a w szczególności wydania Wodzów.


80 PLN
48194

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2600 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 720 PLN
48195

1945 Goznak, znaczek z drukiem z poślizgiem sprawiającym wrażenie druku podwójnego, gwarancja Więcław.

Fi.342
Mi.383
75 PLN
SPRZEDANY
48196

1945 list nadany miejscowo w Rzeszowie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 173.

Fi.342
Mi.383
120 PLN
48197

1945 list z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1574.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
48198

1945 kartka z Radomia 11.2.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 279 z dopiskiem c, kartka złamana w połowie.

Fi.343
Mi.384 
40 PLN
48199

1945 kartka z Tarnowa 16.3.45 do Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 529.

Fi.343
Mi.384 
80 PLN
48200

1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229.

Fi.343
Mi.384 
50 PLN
48201

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384 
50 PLN
48202

1945 kartka (na niemieckiej całostce) z Krakowa 27.2.45 do Krasnystawu, stempel cenzury wojskowej nr 508.

Fi.343
Mi.384 
80 PLN
48203

1945 stempel okolicznościowy Gniezna na miejscowo zaadresowanej kopercie.

Fi.343, 367
Mi.384, 399 
90 PLN
48204

1945 kartka z Frysztaku Krośnieńskiego do Tarnowa, dopłata w podwójnej wysokości znaczkiem dopłaty, stempel cenzury wojskowej nr 1293.

Fi.343, D100
85 PLN
SPRZEDANY