Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
48767 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.422B Mi.457B |
| 30 PLN | |
48768 |
1947 Kultura polska (I), Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. bez perforacji poziomej między znaczkami, gwarancja. | Fi.422B MK1 Mi.457A |
| 250 PLN | |
48769 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.423A Mi.458B |
| 20 PLN | |
48770 |
1947 Kultura polska (I + II), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, miejscowy list polecony przesłany 16.6.48 w miejscowości Starachowice-Wierzbnik, stempelek polecenia, na odwrocie kasownik odbiorczy z 17.6; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.423A, 436A Mi.458B, 470B |
| 30 PLN | |
48771 |
| 100 PLN | |
48772 |
1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą. | Fi.423B Mi.458A |
| 15 PLN | |
48773 |
1947 Prowizorium. List nadany w ambulansie pocztowym na trasie Słubice - Poznań Zug nr 436, poniemiecki kasownik ambulansowy. Gwarancja. | Fi.423B |
| 160 PLN | |
48774 |
1947 stempel okolicznościowy Zjazdu Przeciwgośćcowego w Cieplicach. | Fi.423B |
| 25 PLN | |
48775 |
1947 Kultura polska (I), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony, wysłany 18.8 z miejscowości Sędziszów k.Ropczyc do Warszawy, kasownik odbiorczy. | Fi.423B, 427B Mi.458A, 462A |
| 20 PLN | |
48776 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.425B Mi.460A |
| 25 PLN | |
48777 |
| 60 PLN | |
48778 |
1947 Kultura polska (I), Maria Skłodowska 10 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 2.8 z Puław do Warszawy, prowizoryczny stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; temat - SKŁODOWSKA-CURIE, NOBEL, CHEMIA. | Fi.425B Mi.460A |
| 25 PLN | |
48779 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.426B Mi.461A |
| 20 PLN | |
48780 |
1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, narożna parka znaczków za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.427B Mi.460A |
| 40 PLN | |
48781 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.427B Mi.462A |
| 20 PLN | |
48782 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł. naladnym wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.428 Mi.471 |
| 80 PLN | |
48783 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.428 Mi.471 |
| 60 PLN | |
48784 |
1947 wydanie z dopłatą na PCK, prawy górny znaczek z błędem "przedłużona poprzeczka w A". | Fi.428s Mi.471 |
| 80 PLN | |
48785 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
48786 |
| 30 PLN | |
48787 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 20 PLN | |
48788 |
1947 Kultura polska (II) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II. | Fi.429B Mi.463A |
| 30 PLN | |
48789 |
1947 Kultura polska (II) - Matejko, Malczewski i Chełmoński, narożna parka znaczków za 15 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II. | Fi.429B Mi.463A |
| 30 PLN | |
48790 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
48791 |
| 180 PLN | |
48792 |
| 240 PLN | |
48793 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 20 PLN | |
48794 |
1947 Kultura Polska, znaczek z błędem "biała plama na twarzy Matejki". | Fi.429B B1 Mi.463A |
| 10 PLN | |
48795 |
| 60 PLN | |
48796 |
1947 Kultura Polska (II) - Brat Albert, cięty znaczek za 2 zł z błędem "kropka nad lewą stroną ramki", gwarancja Krawczyk. | Fi.430B B Mi.464A |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
48797 |
1947 Kultura Polska (II) - Brat Albert, znaczek za 2 zł z błędem na poz.2 "kropka na czole", gwarancja Krawczyk. | Fi.430B B2 Mi.464A |
| 40 PLN | |
48798 |
1947 kultura polska - Fryderyk Chopin, blok legitymacyjny. | Fi.431A Mi.465B |
| 20 PLN | |
48799 |
1947 Kultura polska (II), Fryderyk Chopin 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 19.10 z Obornik do Chęcin. | Fi.431B Mi.465A |
| 15 PLN | |
48800 |
1947 Kultura polska (II), Fryderyk Chopin 3 zł - frankatura mieszana, widokówka wysłana 4.5.1948 z Krakowa do Wiednia, stempelki cenzury austriackiej. | Fi.431B, 450 Mi.465A, 497 |
| 80 PLN | |
48801 |
1947 Kultura Polska (II) - Teatr, W.Bogusławski, H.Modrzejewska, S.Jaracz, PODWÓJNY DRUK; narożny czworoblok znaczków za 5 zł. o wyraźnie przesuniętym w pionie podwójnym druku; na marginesie liczby rozrachunkowe i znajdujące się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu oznaczenie walca N.2.W.II - wszystko podwójne co dodatkowo podkreśla charakter błędu, na marginesie opis Prof.S.Miksteina z datą druku tego arkusza 24/6, który kiedyś kwalifikowano jako próbę (druk z tego walca zrealizowano w dniach 25-30.6.47, piękny stan, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.432A Dp Mi.466B |
| 18 900 PLN SPRZEDANY | |
48802 |
| 45 PLN | |
48803 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.434A Mi.468B |
| 20 PLN | |
48804 |
1947 Kultura Polska, znaczek z górnego prawego narożnika z ząbkowaniem poziomym przesuniętym u góry już na liczby rozrachunkowe. | Fi.434B Mi.468A |
| 40 PLN | |
48805 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.434B Mi.468A |
| 20 PLN | |
48806 |
1947 Kultura polska (II), Maria Skłodowska 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 20.9 z Koszalina do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie; temat - SKŁODOWSKA-CURIE, NOBEL, CHEMIA. | Fi.434B, 395I Mi.468A, 428 |
| 25 PLN | |