Aukcja 69. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
48647

Fi.402
Mi.435
60 PLN
48648

Fi.402
Mi.435
45 PLN
48649

1946 600 lecie Bydgoszczy, czworoblok znaczków czystych.

Fi.402
Mi.435
40 PLN
48650

1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok, niedobite dolne sygnatury.

Fi.402
Mi.435
50 PLN
48651

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
35 PLN
48652

1946 Obóz śmierci w Majdanku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.403
Mi.436
60 PLN
48653

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem "plama poza obrazem". Bardzo dobry stan zachowania.

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
650 PLN
48654

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1180.-).

Fi.403 B1,B2, B3, B4
Mi.436
790 PLN
48655

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek z kasownikiem okolicznościowym.

Fi.404
Mi.437
15 PLN
48656

Fi.404
Mi.437
400 PLN
48657

1946 1 rocznica zwycięstwa, piękny narożny znaczek za 3 zł., blok legitymacyjny W.II.

Fi.405
Mi.438
30 PLN
48658

1946 lico listu z Sokółki 11.6.46 do Lublina na poniemieckim formularzu poczty polowej.

Fi.405
Mi.438
10 PLN
48659

Fi.405 nz
Mi.438 U
1 100 PLN
48660

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
48661

1946 Święto Morza.

Fi.406
Mi.440
10 PLN
48662

1946 Święto Morza, blok legitymacyjny.

Fi.406
Mi.440
35 PLN
48663

Fi.406
Mi.440
50 PLN
48664

1946 Święto Morza, znaczek na grubym papierze y.

Fi.406y
Mi.440
40 PLN
48665

Fi.407
Mi.439
70 PLN
48666

Fi.407 nz
Mi.439 U
600 PLN
48667

Fi.407nz
Mi.439U
600 PLN
48668

1946 wydanie obiegowe, odmiany.

Fi.408-10
Mi.441-3
100 PLN
48669

1946 Olsztyna do Gorzowa nad Wartą.

Fi.408a
Mi.441a
25 PLN
48670

1946 wydanie obiegowe - zamek w Będzinie, narożna parka z niedodrukiem ponad połowy znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.408a
Mi.441a
750 PLN
48671

1946 Będzin, znaczek ząbkowany.

Fi.408a
Mi.441a
10 PLN
48672

Fi.408a
Mi.441a
15 PLN
48673

1946 "BISKUPIN WYKOPALISKA" Gąsawa, kasownik okolicznościowy według Myślickiego stosowany od XII.1946 na liście wysłanym 4.11 do miejscowości Czerwińsk nad Odrą, a więc miesiąc wcześniej!!! bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 087).

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
48674

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, parka znaczków za 5 zł. w kolorze oliwkowym, blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.408a
Mi.441a
30 PLN
48675

1946 list z Tarnobrzega 31.10.46 do Jarosławia.

Fi.408a
Mi.441a
10 PLN
48676

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze oliwkowym, blok legitymacyjny N.1.W.III.

Fi.408a
Mi.441a
30 PLN
48677

1946 list polecony z Jasła do Gdyni.

Fi.408a
Mi.441a
10 PLN
48678

1946 list z Kamieńca do Niemiec, stempel cenzury nr 3040, wycięty adres nadawcy z klapy koperty.

Fi.408a
Mi.441a
25 PLN
48679

1946 zamek w Będzinie, blok legitymacyjny.

Fi.408a
Mi.441a
30 PLN
48680

Fi.408a MK
Mi.441a
600 PLN
48681

1946 Będzin, makulaturowa parka - brak części rysunku znaczka, znaczek z usterką podlepka.

Fi.408aMK
Mi.441a
200 PLN
48682

1946 list z Wrześni do Bydgoszczy.

Fi.408b
Mi.441b
15 PLN
48683

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym, blok legitymacyjny N.2.W.I.

Fi.408b
Mi.441b
30 PLN
48684

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym, blok legitymacyjny N.2.W.III.

Fi.408b
Mi.441b
30 PLN
48685

1946 Henryk IV Probus, blok legitymacyjny.

Fi.409
Mi.442
30 PLN
48686

1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, znaczek za 10 zł. z błędem "niebieska plama na literach K L", gwarancja Krawczyk.

Fi.410 B
Mi.443
40 PLN