Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 65. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
23631

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet znaczków z bloków.

Fi.306-7A, B
Mi.327-8A, B 
180 PLN
23632

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku.

Fi.308
Mi.329
140 PLN
23633

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok z podlepkami na marginesach, znaczek w idealnym stanie.

Fi.308
Mi.329 
90 PLN
23634

1938 list ze stemplem okolicznościowym ze Lwowa "Semper fidelis 1-22 listopad 1918.-1938", Myślicki 38117.

Fi.310
25 PLN
SPRZEDANY
23635

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, luzaki z serii.

Fi.310-20, 334
50 PLN
23636

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, czysta.

Fi.310-22
Mi.331-43 
120 PLN
23637

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI", zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne (nie przedrukowe) wydanie Portu Gdańsk!!!

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7, 34-7
180 PLN
23638

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy bez gumy z przesuniętą perforacją.

Fi.310MK
Mi.331
30 PLN
23639

1938 "WOROCHTA PERŁA UZDROWISK - RAJ NARCIARZY" wyróżnik "e", widokówka datowana 31/XII w Schronisku P.T.T. na Zaroślaku pod Howerlą, wysłana 2.I.1939 z Worochty, dodatkowy stempelek propagandowy schroniska "Zwiedzajcie Park Narodowy/ w CZARNOHORZE/ Kraina Słońca i Śniegu/ - Raj Narciarzy"; w okresie międzywojennym schronisko funkcjonowało od 1927 roku, spłonęło w czasie wojny; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 002).

Fi.312
Mi.333
300 PLN
23640

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek w ciemnym odcieniu, dla porównania po prawej normalny znaczek. Przyjmuje się to jako odmianę koloru. Rzadkie, gwarancja.

Fi.315
Mi.336
120 PLN
SPRZEDANY
23641

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją.

Fi.315MK
Mi.336
50 PLN
23642

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę.

Fi.315MK
Mi.336 
50 PLN
23643

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny znaczka za 55 gr.

Fi.318
Mi.339
160 PLN
SPRZEDANY
23644

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, makulatura znaczka za 1 zł. z przesuniętą skośnie perforacją, w pięknie zachowanym czworobloku (Fi.320.-).

Fi.320 MK
Mi.341
280 PLN
23645

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku.

Fi.323-26
Mi.344-47 
50 PLN
23646

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków z bloku ostemplowanych 28.V.1939 na specjalnych kartach stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" (Myślicki 39 011); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.323-26
Mi.344-47 
200 PLN
23647

1938 "ZAKŁAD ZDROJOWO-KĄPIELOWY" Iwonicz, stempel okolicznościowy, na widokówce (Okopy św.Trójcy - "Jar Dniestru") pisanej w miejscowości Miejsce Piastowe, wysłanej 23.VII z Iwonicza do Stalowej Woli (Myślicki 28 005).

Fi.334
Mi.355 
40 PLN
23648

1938 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-8
Mi.357-9 
70 PLN
23649

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki z małymi śladami podlepek na marginesie liczone jako parki znaczków z bloku (306 + 307AB Fi.400.-).

Fi.306-07A-B (bl.5)
Mi. 327-28A-B (bl.5)
400 PLN
23650

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane okolicznościowo (Fi.400.-).

Fi.Bl.5A, B
240 PLN
SPRZEDANY
23651

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa bloki skasowane okolicznościowo 3.V na specjalnych kopertach, bloki w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.5A, B
350 PLN
23652

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa karta ofrankowana blokiem, wysłana 23.IX z Zakopanego do Krakowa; kasownik odbiorczy.

Fi.bl.6
160 PLN
23653

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie.

Fi.Bl.6
300 PLN
23654

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo z pełną oryginalną gumą, piękny stan.

Fi.Bl.6
160 PLN
23655

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty ze śladami podlepek na marginesie, znaczek w pieknymstanie, liczony jako znaczek z bloku.

Fi.308 (bl.6)
Mi.329
150 PLN
23656

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo w ładnym stanie.

Fi.Bl.6
120 PLN
23657

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo.

Fi.Bl.7
60 PLN
23658

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.Bl.7
100 PLN
23659

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty na pożółkłym papierze, poza tym w pięknym stanie.

Fi.bl.7
60 PLN
23660

1938 list z Lwowa z wirnikiem "BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ". Ciekawa definicja pod sygnaturą jako "list pocztowy".

Fi.Ck7
45 PLN
SPRZEDANY
23661

1938 "III JARMARK POLESKI" Pińsk 1, datownik okolicznościowy przedstawiający lecącą czaplę nad jeziorem, odciśnięty 3.IX na kopercie ze znakiem opłaty Belweder o sygnaturze (X-1937) wysłanej do Warszawy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 023); temat - PTAKI, FAUNA.

Fi.Ck7
120 PLN
23662

1938 WILEŃSZCZYZNA - SINIAWKA - ilustrowana karta pocztowa, wysłana 27.11 z miejscowości Siniawka (powiat nieświeski) do Wilna, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania (minimalna plamka tuszu po lewej stronie); z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp76
100 PLN
23663

1938 polecony list z wystawy filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl. 5A
Mi.Bl. 5B 
160 PLN
23664

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany stemplem okolicznościowym lotu.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6 
120 PLN
23665

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, list polecony na kopercie okolicznościowej i stemplem okolicznościowym lotu.

Fi.bl.6, 304
Mi.Bl.6, 325
220 PLN
23666

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
80 PLN
23667

1938 25. rocznica wymarszu Legionów, blok.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
90 PLN
23668

1938 kartka z Mikuliczyna do Torunia.


15 PLN
23669

1938 kartka okolicznościowa wydana przez Komitet Organizacyjny 1-go polskiego lotu do stratosfery, stan idealny.


80 PLN
23670

1938 kasownik okolicznościowy odsłonięcia kopca marszałka J.Piłsudskiego w Zwadach pow. Siedleckiego 15.V.1938 Mordy, na odwrocie stempel urzędu pocztowego w Siedlcach.

Fi.278, 279, 303
Mi.299, 300, 324
60 PLN