Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
23591 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym. | Fi.bl.2-4 |
| 300 PLN | |
23592 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie: Bl.2 na liście wysłanym 9.X z urzędu Warszawa 35 do Modlina, unieważniony rzadkim kasownikiem okolicznościowym "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" (Myślicki 37 033), z kasownikiem odbiorczym; Bl.3-4 na listach poleconych wysłanych 7.10 z Torunia do Berlina, na odwrocie stempelki kontroli dewizowej i kasowniki odbiorcze Berlin Charlottenburg; niecodzienny zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Bl.2-4 |
| 420 PLN | |
23593 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet obiegowo kasowanych bloków. | Fi.Bl.2-4 |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
23594 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych. | Fi.Bl.2-4 |
| 280 PLN | |
23595 |
1937 "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" Warszawa 35, kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 9.X na kopercie (Myślicki 37 033). | Fi.Ck7 |
| 60 PLN | |
23596 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Warszawa nr 118. | Fi.Cp73 |
| 60 PLN | |
23597 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez napisów ozdobnych na marginesach. | Fi.bl.2s Mi.Bl.2 |
| 300 PLN | |
23598 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez napisów ozdobnych na marginesach i bez perforacji. | Fi.bl.4s Mi.Bl.4 |
| 300 PLN | |
23599 |
1937 koperta ostemplowana grzecznościowo rzadkim stemplem okolicznościowym "IX KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH TORUŃ 1 30 V 37 18" (Myślicki 37010). | |
| 45 PLN | |
23600 |
1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI, wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim. | |
| 300 PLN | |
23601 |
1937 kartka z warszawy do Chorzowa, kartka "Opłacono gotówką 50%", stempel agencji pocztowej kolektura J. Wolanów. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
23602 |
1937 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.601/47/37/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na kopercie wysłanej 4.X ze Lwowa do Wierzbnika, wirnik propagandowy urzędu nadawczego Lwów 2 "W dobrej szkole zdrowe dziecko/ BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZAJMY CIEMNOTĘ" z wyróżnikiem "a"; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 118). | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
23603 |
1937 "OPŁACONO GOTÓWKĄ 70%" stempelek na liście (druki) wysłanym 2.IX z urzędu Warszawa 1 do Wierzbnika; koperta firmowa "STOWARZYSZENIE KUPCÓW POLSKICH; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
23604 |
1937 "DRUK Opłacono gotówką 50%", list wysłany 10.X z urzędu Warszawa 2 do Wierzbnika; koperta firmowa "Mokotowska Fabryka Chemiczno-Farmaceutyczna Adolf Gąsecki i Synowie", reklamująca BIOPHYTOL; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
23605 |
1937 "Opł.Got.60%" stempelek na kopercie druków wysłanych 31.10 z miejscowości Miasteczko Kraińskie do Wierzbnika; dobry stan zachowania. | |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
23606 |
1938 list z Poznania ze zwrotnym poświadczeniem odbioru. | Fi.252, 284 |
| 15 PLN | |
23607 |
1938 list na kopercie firmowej ze Lwowa. | Fi.284, 294 Mi.305, 315 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
23608 |
1938 list polecony z Panek 27.1.38 do Popowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.288 Mi.309 |
| 20 PLN | |
23609 |
1938 "POŚWIĘCENIE KOPCA HENRYKA SIENKIEWICZA" Okrzeja, idealnie odciśnięty okolicznościowy wirnik stosowany wyłącznie 2-X na kopercie druków wysłanych do Warszawy, kasownik odbiorczy 7.X na odwrocie (Myślicki 38 032). | Fi.294 Mi.315 |
| 100 PLN | |
23610 |
1938 seria "widokowa" - uzupełnienie, 5 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (druki) wysłana 20.X z Warszawy ze Związku Towarzystw Gimnastycznych "SOKÓŁ" w Polsce do Zarządu koła w Starachowicach, przeadresowane i 21.9 dosłane do Wierzbnika, bardzo dobry stan zachowania; temat - SOKOLSTWO, SPORT. | Fi.294 Mi.315 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
23611 |
1938 list z Warszawy 20.V.38 do Tomaszowa. | Fi.294 Mi.315 |
| 10 PLN | |
23612 |
1938 kartka wielkanocna z Rudki do Bohorodczan. | Fi.294 Mi.315 |
| 20 PLN | |
23613 |
1938 kartka ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą". | Fi.294 Mi.315 |
| 15 PLN | |
23614 |
1938 kartka z Warszawy ze stemplem okolicznościowym "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914 1919 PAKOSŁAW - KRECHOWCE BOBRUJSK - KANIÓW - MUMAŃ JAZŁOWIEC - TAJGA", Myślicki 38218. | Fi.294 |
| 20 PLN | |
23615 |
1938 kasownik okolicznościowy I polskiego lotu do stratosfery z Zakopanego. | Fi.294 |
| 50 PLN | |
23616 |
1938 AMBULANS - 123, znaczek za 10 gr. ze stemplem ambulansu Ostrów - Warszawa; kursującego tylko w sezonie 1938/39 i 1939. | Fi.295 Mi.316 |
| 20 PLN | |
23617 |
1938 kartka z Częstochowy 15.IX.38 do Warszawy. | Fi.296 Mi.317 |
| 10 PLN | |
23618 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków przez Koluszki, Radom nr 122 (numer prawie nieczytelny) z wyróżnikiem b. | Fi.296 Mi.317 |
| 50 PLN | |
23619 |
1938 kartka z Gdyni 31.X. do Niemiec. | Fi.296, Cp78 |
| 19 PLN | |
23620 |
1938 list ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą", gwarancja Petriuk. | Fi.298 Mi.319 |
| 25 PLN | |
23621 |
1938 list firmowy z Warszawy do Niemiec. | Fi.298, 304 Mi.319, 325 |
| 25 PLN | |
23622 |
1938 "WYSTAWA PLESZEWIANKA PRZEMYSŁOWO ROLNICZA W PLESZEWIE 14-21.VIII.1938." Pleszew, datownik okolicznościowy odciśnięty 15.VII na liście ofrankowanym znaczkiem za 25 gr z Edwardem Śmigłym - Rydzem za 25 gr (poziome linie tła) wysłanym do Warszawy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 021). | Fi.298I Mi.319 |
| 50 PLN | |
23623 |
1938 list z Kasperowic 5.5.38 do Ameryki. | Fi.299 Mi.320 |
| 35 PLN | |
23624 |
1938 list z Zdun 12.4.38 do Niemiec. | Fi.299 Mi.320 |
| 10 PLN | |
23625 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - PODBRODZIE - list polecony, wysłany 15.VIII z miejscowości Podbrodzie (powiat święciański) do Warszawy, doskonałe odbitki datowników z wyróżnikiem "b"; kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.299 Mi.320 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
23626 |
1938 kartka z Skalmierzyc do Poznania. | Fi.303 Mi.324 |
| 30 PLN | |
23627 |
1938-1939 roczniki znaczków czystych. | Fi.303-Bl.8 Mi.324-Bl.8 |
| 1 800 PLN | |
23628 |
| 15 PLN | |
23629 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.200.-). | Fi.306-07A-B Mi.327-28A-B |
| 200 PLN | |
23630 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, znaczki kasowane okolicznościowo na wycinku. | Fi.306-07B Mi.327-28A |
| 40 PLN | |