Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
20597 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 15 - Komendant J.Piłsudski ze sztabem obserwuje bitwę pod Jastkowem - lipiec 1915; słabszy stan zachowania (karta w kilku miejscach poodginana). | Fi.Cp88 |
| 30 PLN | |
20598 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 24 - Wejście I Brygady L.P. do Czeremoszna po odwrocie z nad Styru - lipiec 1916, wysłana 22.VIII z Małogoszczy do Zagórza k.Dąbrowy-Górniczej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp88 |
| 120 PLN | |
20599 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 59. | Fi.Cp89I |
| 220 PLN | |
20600 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 37, nadruk delikatny typu I (jaśniejsza plamka widoczna na karcie istnieje tylko na skanie). | Fi.Cp89I |
| 300 PLN | |
20601 |
1945-46 koperta Generalnego Gubernatorstwa o sygnaturze (X.43) z nadrukiem czarnego prostokąta kasującego znak opłaty używana do celów służbowych, wysłana 14.11.51 z Ministerstwa Poczt i Telegrafów jako miejscowa przesyłka polecona, datownik i stempelek polecenia urzędu Warszawa 2 - M.P.I.T., stempelki "Sprawa służbowa/ wolna od opłaty pocztowej" i "POLECONY"; pieczęć nagłówkowa z godłem "RZECZPOSPOLITA POLSKA Ministerstwo Poczt i Telegrafów"; kasownik odbiorczy na odwrocie; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.CfkU2b |
| 1 000 PLN SPRZEDANY | |
20602 |
| 200 PLN | |
20603 |
| 200 PLN | |
20604 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 1a. | Fi.Cp92 |
| 36 PLN SPRZEDANY | |
20605 |
| 500 PLN | |
20606 |
| 60 PLN | |
20607 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 9. | Fi.Cp93 |
| 40 PLN | |
20608 |
| 30 PLN | |
20609 |
| 50 PLN | |
20610 |
1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym. | Fi.Cp94A |
| 20 PLN | |
20611 |
| 40 PLN | |
20612 |
1945 całostka z obiegu pocztowego z Krakowa. | Fi.Cp95 |
| 10 PLN | |
20613 |
| 45 PLN | |
20614 |
1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym. | Fi.Cp95A |
| 25 PLN | |
20615 |
| 20 PLN | |
20616 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.9.1946 z Poznania do Warszawy. | Fi.Cp95AIIx |
| 15 PLN | |
20617 |
1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.4.1946 z Wałbrzycha do Staszowa. | Fi.Cp95AIIxa |
| 20 PLN | |
20618 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny. | Fi.Cp95AI |
| 25 PLN | |
20619 |
| 30 PLN | |
20620 |
| 40 PLN | |
20621 |
1946 całostka z sygnaturą IX.46. | Fi.Cp96IA |
| 25 PLN | |
20622 |
1947 kartka z Małych Cieśli do Bydgoszczy. | Fi.Cp96 |
| 10 PLN | |
20623 |
1947 kartka z Wrześni do Bydgoszczy. | Fi.Cp96 |
| 15 PLN | |
20624 |
| 10 PLN | |
20625 |
| 10 PLN | |
20626 |
1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim. | Fi.Cp96III |
| 60 PLN | |
20627 |
| 30 PLN | |
20628 |
| 40 PLN | |
20629 |
1947 ofiary Oświęcimia, całostka. | Fi.Cp97 |
| 20 PLN | |
20630 |
1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu. | Fi.Cp97 |
| 25 PLN | |
20631 |
| 30 PLN | |
20632 |
| 80 PLN | |
20633 |
| 50 PLN | |
20634 |
| 80 PLN | |
20635 |
1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu. | Fi.Cp98 |
| 30 PLN | |
20636 |
| 30 PLN | |