Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16837 |
1943 seria z okazji 3 rocznicy utworzenia Generalnego Gubenatorstwa stemplowana grzecznościowo na liście. | Fi.120-24 |
| 15 PLN | |
16838 |
1943 kartka ze Lwowa do Jarosławia. | Fi.Cp.9b |
| 13 PLN SPRZEDANY | |
16839 |
1943 kartka ekspresowa z Warszawy do Jarosławia. | Fi.Cp7II |
| 13 PLN SPRZEDANY | |
16840 |
1943 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.6 z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 50 PLN | |
16841 |
1943 kartka z Złoczowa do Sanoka. | Fi.Cp9b |
| 12 PLN SPRZEDANY | |
16842 |
1943 kartka ze Lwowa do Tomaszowa. | Fi.Cp9b |
| 12 PLN | |
16843 |
1943 kartka ze Strzyżowa do Sanoka. | Fi.Cp9b |
| 12 PLN | |
16844 |
1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Lizbona-Polska-Lizbona-Anglia, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42 wysłana 3.X z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), kasowniki odbiorcze 18.9 i 19.9; adnotacja czerwoną kredką PCK; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp9b, 73, 74 Mi.P12/02 |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
16845 |
| 150 PLN | |
16846 |
1943 seria znaczków urzędowych w marginesowych parkach. | Fi.U25-36 |
| 40 PLN | |
16847 |
| 150 PLN | |
16848 |
1943 (?) "Nächtraglich entwertet" rzadki stempel urzędu pocztowego na miejscowym liście urzędowym przesłanym w Warszawie, w urzędzie nadawczym znaczek nie został skasowany, a w urzędzie odbiorczym - aby uniemożliwić powtórne jego użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U31 |
| 500 PLN | |
16849 |
1943 miejscowy list urzędowy z Reichshof na kopercie urzędowej GG. | Fi.U31 |
| 30 PLN | |
16850 |
| 120 PLN | |
16851 |
1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej. | |
| 40 PLN | |
16852 |
1943 LWÓW - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany we Lwowie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 12.XI ze Lwowa do miejscowości Babice, listowa pieczęć formacyjna z gapą "Krankensammelstelle Lemberg"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
16853 |
| 700 PLN | |
16854 |
1943 zagraniczny lotniczy list z Portugalii, wysłany 21.9 z Lizbony do Warszawy, liczne stempelki cenzur portugalskich i niemieckich, ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | |
| 150 PLN | |
16855 |
1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.4 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja. | Fi.2 |
| 400 PLN | |
16856 |
1944 stempel okolicznościowy z Krakowa. | Fi.37 |
| 10 PLN | |
16857 |
1944 prośba do PCK o rozpoczęcie poszukiwań zaginionej osoby; formularz do PCK w Krakowie wysłany 8.2 z Krosna, zwraca uwagę adnotacja na odwrocie w rubryce "Inne szczegóły": "kopertę z adresem zabrało NKWD"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.75 |
| 135 PLN SPRZEDANY | |
16858 |
1944 list z poczty Wojciechów koło Radomska do Wiednia ofrankowane jako Poste Restante. | Fi.75 |
| 30 PLN | |
16859 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Tomaszowa. | Fi.77, 113 |
| 180 PLN | |
16860 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 26.10.1944 w Krakowie. | Fi.80; 38 |
| 50 PLN | |
16861 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, dwa grzecznościowe listy do Niemiec, ze znaczkiem za 0,24 + 1 zł prawidłowo opłacony. | Fi.117, 118 |
| 30 PLN | |
16862 |
| 10 PLN | |
16863 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania - perforacja na prawym marginesie pomiędzy 2 i 3 rzędem przerwana (przerwanie nie dochodzi do znaczków), arkusze leciutko przesuszone. | Fi.117-119 |
| 250 PLN | |
16864 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie na widokówce wydanej z okazji 400 rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika. | Fi.117-119, 37 |
| 40 PLN | |
16865 |
| 40 PLN | |
16866 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 26.10 pierwszego dnia obiegu w Krakowie. | Fi.125 |
| 100 PLN | |
16867 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa! | Fi.125; 38 |
| 150 PLN | |
16868 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, dwie odmiany koloru znaczków za 10+10 zł. ostemplowane datownikami obiegowymi. | Fi.125a, b |
| 250 PLN | |
16869 |
| 120 PLN | |
16870 |
1944 kartka z Warszawy do Góry Kalwarii. | Fi.Cp9b |
| 12 PLN | |
16871 |
| 40 PLN | |
16872 |
| 60 PLN | |
16873 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 z powtarzalną usterką występującą w części nakładu "uszkodzony górny szeryf litery E w POSTKARTE" (Fi.120.-), czysta; gwarancja. | Fi.Cp9c z Mi.P12/03 |
| 72 PLN SPRZEDANY | |
16874 |
| 40 PLN | |
16875 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
16876 |
| 30 PLN | |