Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16677 |
1940 urodziny A.Hitlera, specjalna pamiątkowa karta ofrankowana odmianą znaczka z małym odstępem nadruku, skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.24II; 3 |
| 40 PLN | |
16678 |
| 30 PLN | |
16679 |
| 50 PLN | |
16680 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 30/5 gr. z błędem na poz.99 "przecinek nad lewą cyfrą 3" (Mi.120 euro), gwarancja. | Fi.30 B1 Mi.30II |
| 240 PLN | |
16681 |
1940 opaska gazetowa z Częstochowy. | Fi.40 |
| 40 PLN | |
16682 |
1940 znaczki stemplowane grzecznościowo na kopercie z Radomia. | Fi.40, 42, 48 |
| 10 PLN | |
16683 |
1940 znaczki ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy utworzenia GG. | Fi.41, 43 |
| 10 PLN | |
16684 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka datowana 3.6.1941 Rudnik, wysłana do Radomia, znaczek unieważniony prowizorycznym kasownikiem zastępczym; ciekawy walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia wokół znaczka). | Fi.43 |
| 80 PLN | |
16685 |
1940 zestaw czterech znaczków z usterkami matrycowymi. | Fi.45 |
| 40 PLN | |
16686 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek z rozmazanym drukiem rysunku w lewej dolnej części. | Fi.46 |
| 25 PLN | |
16687 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.8.1943 z Wierzbnika do Ojcowa. | Fi.48 |
| 150 PLN | |
16688 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50gr + 60gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 31.3 z Krakowa do Pfäffikon - obozu polskich żołnierzy internowanych w Szwajcarii, zalepka cenzury niemieckiej, liczne stempelki cenzury, w tym cenzora szwajcarskiego 380, kompletna (zazwyczaj zdarta) kartka kierunkowa !!! stempelek "Zuzustellen Feldpostdirektion"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.48, 49 |
| 300 PLN | |
16689 |
1940 seria z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż ze stemple pierwszego dnia obiegu. | Fi.52-5 |
| 50 PLN | |
16690 |
| 50 PLN | |
16691 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria narożnych czworobloków z gapami skasowana 17.10 w Radomi, w tej formie bardzo trudne do zdobycia, dobry stan zachowania (Fi.385.-). | Fi.52-55 |
| 250 PLN | |
16692 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria z górnym marginesem ostemplowana na kopercie 3.11 w Częstochowie. | Fi.52-55 |
| 80 PLN | |
16693 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta. | Fi.52-55 |
| 55 PLN | |
16694 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17/18.8 w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie, Warszawie, Radomiu i Lublinie. | Fi.52; 4a-d |
| 120 PLN | |
16695 |
1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria. | Fi.56-8 |
| 10 PLN | |
16696 |
1940 seria z kasownikiem okolicznościowym z okazji 1. rocznicy utworzenia GG. | Fi.56-8 |
| 25 PLN | |
16697 |
| 60 PLN | |
16698 |
1940 znaczki z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria na czterech grzecznościowych listach do Niemiec. | Fi.59-62 |
| 40 PLN | |
16699 |
| 60 PLN | |
16700 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z agencji Dobre do Mińska Mazowieckiego, stempelek agencji odciśnięty obok znaku opłaty, który został skasowany w Mińsku. | Fi.Ck1 |
| 100 PLN | |
16701 |
1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia. | Fi.Ck1 |
| 45 PLN | |
16702 |
| 80 PLN | |
16703 |
1940 kartka z Dąbrowy koło Tarnowa do Przemyśla. | Fi.Cp2II |
| 120 PLN | |
16704 |
1940 kartka z DąWarszawy do Milanówka. | Fi.Cp2II |
| 120 PLN | |
16705 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1200.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3II1 |
| 2 000 PLN | |
16706 |
1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia. | Fi.Cp3II |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
16707 |
1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna. | Fi.Cp3II |
| 37 PLN SPRZEDANY | |
16708 |
1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I. | Fi.Cp3II |
| 10 PLN | |
16709 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
16710 |
1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i "lewa cyfra 2, nominału, wyszczerbiona z prawej strony" uszkodzenie nadruku na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.12 z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski. | Fi.Cp4I Mi.P4 |
| 300 PLN | |
16711 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 80 PLN | |
16712 |
1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia. | Fi.Cp5I |
| 45 PLN | |
16713 |
1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia. | Fi.Cp5I |
| 60 PLN | |
16714 |
1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 15.12.40 do Zadzimia. | Fi.Cp6A |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
16715 |
1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", datowana 1.XII, wysłana z agencji pocztowej Brzesko Nowe, znak opłaty prawidłowo skasowano 2.12 w Krakowie, walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp6B Mi.P7A |
| 250 PLN | |
16716 |
1940 kartka z Wojnic 24.12.40 do Rzeszowa. | Fi.Cp6B |
| 150 PLN | |