Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13175 |
1937 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze niebieskozielonym; karta wysłana 21.12 z urzędu Gdańsk 5 do Berlina; znak opłaty unieważniony kasownikiem propagandowym rzadkiej odmiana (z gwiazdką) - "Werdet Mitglied im Luftschutzbund" (zostań członkiem ochrony przeciwlotniczej); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp57 |
| 200 PLN | |
13176 |
| 350 PLN | |
13177 |
1938 wydanie na przesyłki lotnicze, luzaki z serii. | Fi.282, 284 |
| 25 PLN | |
13178 |
1938 Golmkau über Praust - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, druki zamiejscowe w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłane z pośrednictwa pocztowego Golmkau (Gołębiewo), znaczek unieważniony 20.12 w urzędzie Praust (Pruszcz); walor w dobrym stanie zachowania (koperta ukośnie zgięta). | Fi.286 Mi.289 |
| 500 PLN | |
13179 |
1930 GÜTTLAND - koperta dwukrotnie użyta pocztowo, pierwszy raz z frankaturą mechaniczną "Lebensversicherungsanstalt Westpreussen" - 8 fen, wysłana 11.8 z Gdańska do Güttland (Kożminy), powtórnie 22.8 po przenicowaniu i ofrankowaniu koperty z Güttland do Gdańska, znaczek unieważniony wysoko wycenianym datownikiem (WOLFF+100.-); niecodzienny, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania - koperta ze względów ekspozycyjnych rozklejona. | Fi.208 Mi.214 |
| 800 PLN | |
13180 |
1938 wydanie obiegowe, luzak z serii. | Fi.287R |
| 15 PLN | |
13181 |
1938 wydanie obiegowe, luzaki. | Fi.289 |
| 15 PLN | |
13182 |
1938 wydanie obiegowe, luzak z serii. | Fi.290 |
| 20 PLN | |
13183 |
1938 wydanie obiegowe, luzak z serii. | Fi.291 |
| 25 PLN | |
13184 |
1938 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzaki z serii. | Fi.295-6 |
| 15 PLN | |
13185 |
1938 statki, seria czysta na podlepkach. | Fi.295-99 Mi.284-88 |
| 30 PLN | |
13186 |
1938 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzaki z serii. | Fi.299 |
| 30 PLN | |
13187 |
1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, karta czysta, dobry stan zachowania. | Fi.Cpp5 Mi.PP4 |
| 300 PLN | |
13188 |
| 200 PLN | |
13189 |
1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, wysłana w dniu wejścia do obiegu 9.1 do Hamburga; na odwrocie pełna treść; doskonały stan zachowania. | Fi.Cpp5 Mi.PP4 |
| 350 PLN | |
13190 |
1938 luzaki z serii znaczków dopłaty. | Fi.D44-7 |
| 220 PLN | |
13191 |
1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego 29.4 w dniu wejścia do obiegu, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.304-6 Mi.306-8 |
| 80 PLN | |
13192 |
1939 kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria. | Fi.304-6 |
| 10 PLN | |
13193 |
| 10 PLN | |
13194 |
1939 przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy - nadruk "Deutsches Reich" na obiegowych znaczkach poczty WMG, seria kasowana (Mi.200 euro). | Mi.716-29 |
| 320 PLN | |
13195 |
1939 przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy - nadruk "Deutsches Reich" na obiegowych znaczkach poczty WMG, seria czysta w pięknym stanie. | Mi.716-29 |
| 400 PLN | |
13196 |
1939 komplet całostek Wolnego Miasta Gdańska z nadrukiem Deutsches Reich (Mi.90 euro). | Mi.P283-284 |
| 200 PLN | |
13197 |
1939 całostka Wolnego Miasta Gdańsk z nadrukiem Deutsches Reich, o nominale 6Rpf/10Pf (Michel 2005 - 45 euro). | Mi.P284 |
| 50 PLN | |
13198 |
1939 znaczek "pamiątkowy" z okazji wcielenia Gdańska do Rzeszy na karcie ostemplowany okolicznościowo 19 i 26.9. | Mi.714 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
13199 |
1940 znaczek na dekoracyjnej karcie ostemplowany 3.8 w Sopocie kasownikiem okolicznościowym "1. BRIEFMARKENAUSSTELLUNG ZOPPOT 3.-4.8.40 Landesverbandes Danzig Westpr. Warthegau d.R.d.V." z okazji 1 Wystawy Filatelistycznej w Sopocie; temat PTAKI. | Mi.745 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
13200 |
1940 karta ilustrowana (Henryk I) z dopłatą na Pomoc Zimową z okolicznościowym dodrukiem z okazji akcji pomocowej DAF (Deutsche Arbeitsfront), ostemplowana 31.3 datownikiem okolicznościowym Gdańsku "6.WHW-REICHS-STRASSENSAMMLUNG", dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (kilka niewielkich punktowych przebarwień). | Mi.P286/01 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
13201 |
1942 znaczek na karcie, ostemplowany okolicznościowo 11.1 z okazji Dnia Znaczka w Gdańsku w pierwszym dniu obiegu! | Mi.811 |
| 40 PLN | |
13202 |
1942 "DANZIGER MILCHHOF E.G.M.B.H." - 8 fen frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na firmowej kopercie okienkowej listu (druki) wysłanego 25.8 z Gdańska Wrzeszcza; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa. | |
| 180 PLN | |
13203 |
1942 "NSDAP Gauleitung Danzig Westpreußen" - 8 fen. frankatura mechaniczna, doskonale odciśnięta na kopercie listu (druki) przesłanego lokalnie 25.7 z urzędu Gdańsk 1; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa. | |
| 420 PLN | |
13204 |
1942 "EIGENE VORSICHT BESTER UNFALLSCHUTZ" (własna ostrożność zapobiega wypadkom) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na zwolnionej od opłaty pocztowej "firmowej" kopercie urzędu Namiestnika Gdańska przesłanej miejscowo 15.8; stempelek "Frei durch Ablösung Reich"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
13205 |
1943 "Mehr als 32 MILLIONEN BRT sind weg!" (Zatopiliśmy statki o łącznym tonażu ponad 32 miliony BRT!) Danzig 5, efektowny kasownik propagandowy na zwolnionej od opłaty pocztowej "firmowej" kopercie urzędu Namiestnika Gdańska przesłanej miejscowo 24.11; stempelek "Frei durch Ablösung Reich"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
13206 |
1944 "10 JAHRE WHW 1933-1943" (10 lat Pomocy Zimowej) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na karcie pocztowej wysłanej 14.2 do Krakowa; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia). | Mi.785 |
| 50 PLN | |
13207 |
1944 "KRIEGSWINNTERHILFSWERK 1944-1945 SINNBILD UNSERES SOZIALISMUS" (Dzieło Wojennej Pomocy Zimowej 1944-45 symbolem naszego socjalizmu) Danzig 5, kasownik propagandowy na liście przesłanym miejscowo 22.12 w Gdańsku; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
13208 |
1948 zaproszenie na raut z konsulatu amerykańskiego w Gdańsku, adresowane do prezydenta Gdańska - Bolesława Nowickiego. | |
| 40 PLN | |