Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13094 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięte "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp29 |
| 250 PLN | |
13095 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf, karta wysłana 17.6 z urzędu Danzig-Langfuhr do Rygi; kasownik odbiorczy na froncie; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp29 |
| 220 PLN | |
13096 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej, jasne smugi są prawie niewidoczne. | Fi.Cp30 |
| 200 PLN | |
13097 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej gruba linia adresowa pęknięta w dwóch miejscach. | Fi.Cp30 |
| 300 PLN | |
13098 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, część na odpowiedź wysłana 21.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr do Karlsbadu. | Fi.Cp30B Mi.P30A |
| 250 PLN | |
13099 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Zoppot; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp32 |
| 180 PLN | |
13100 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Marienkirche; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp32 |
| 180 PLN | |
13101 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus. | Fi.Cp32 |
| 180 PLN | |
13102 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Krantor; gruba linia adresowa wyszczerbiona u dołu. | Fi.Cp32 |
| 200 PLN | |
13103 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Oliva, Schloß und Kirche; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp32 |
| 180 PLN | |
13104 |
1925 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; idealny stan zachowania. | Fi.Cp37 |
| 400 PLN | |
13105 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Marienkirche; czysta. | Fi.Cp38I |
| 200 PLN | |
13106 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Alte Mühle; czysta. | Fi.Cp38I |
| 200 PLN | |
13107 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dorfankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz). | Fi.Cp38I, 197 Mi.P38I, 203 |
| 150 PLN | |
13108 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Bohnsack; litera k w Postkarte uszkodzona u góry i gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.12.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp38I B3+B5 |
| 300 PLN | |
13109 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Hochschule, gruba linia adresowa złamana; czysta. | Fi.Cp38I B5 |
| 300 PLN | |
13110 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.12.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp38I B5 |
| 250 PLN | |
13111 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Höchschule, gruba linia adresowa złamana; dofrankowana karta wysłana 5.2.1926 z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do USA. | Fi.Cp38I B5, 196 Mi.P38I, 202 |
| 250 PLN | |
13112 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 60 mm, ilustracja Winterplatz mit Post- und Telegraphenverwaltung; czysta. | Fi.Cp38III |
| 350 PLN | |
13113 |
1926 KAHLBUDE - karta ze znakiem opłaty "Herb Gdańska na tarczy w owalu" (większy format), wysłana 4.7 z Kahlbude (Kolbudy) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp34I |
| 80 PLN | |
13114 |
1927 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 30 fen - frankatura pojedyncza, list opłacony jako polecona przesyłka miejscowa w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 1.11 z urzędu Gdańsk 1 (kasownik z wyróżnikiem "*1f"); datownik odbiorczy (z wyróżnikiem "*1s"); walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.192 Mi.196 |
| 50 PLN | |
13115 |
1927 motorowiec "Preussen" linii żeglugowej Świnoujście - Sopot - Pilawa - Kłajpeda, widokówka z odbitką stempla pokładowego "na pełnym morzu" (Auf hoher See). | |
| 100 PLN | |
13116 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton piaskowy, ilustracja Zoppot; karta wysłana 23.8.1933 z Sopotu do Polski; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
13117 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton piaskowy, ilustracja Danzig, Krantor; karta wysłana 7.11.1930 z urzędu Gdańsk 5 do Berlina, znak opłaty unieważniony kasownikiem propagandowym "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie); dobry stan zachowania. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
13118 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta wysłana 16.7.1932 z urzędu Gdańsk 5 do Bremenhaven; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp45d |
| 180 PLN | |
13119 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Volkstagsgebaude; karta wysłana 27.6.1932 z urzędu Danzig 5 do Rügenswalde, znak opłaty unieważniony kasownikiem propagandowym "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie); bez tekstu na odwrocie; dobry stan zachowania. | Fi.Cp45d |
| 180 PLN | |
13120 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Technische Hohschule; karta wysłana 1.3.1930 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Hamburga. | Fi.Cp45d |
| 180 PLN | |
13121 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig-Neufahrwasser, Hafenifahrt; karta wysłana 20.3.1932 z urzędu Gdańsk 5 do Bremenhaven; znak opłaty unieważniono kasownikiem propagandowym "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie); doskonały stan zachowania; temat - LATARNIA MORSKA. | Fi.Cp45d |
| 220 PLN | |
13122 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Johanniskirche; karta wysłana 28.10.1929 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Berlina; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp45d |
| 180 PLN | |
13123 |
1929 Wystawa Filatelistyczna w Gdańsku, luzaki z serii. | Fi.211, 212 |
| 13 PLN SPRZEDANY | |
13124 |
1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach. | Fi.211-3, 252-62, 27 Mi.217-9, 256-66, 27 |
| 150 PLN | |
13125 |
1929 Wystawa Filatelistyczna w Gdańsku, znaczek w kolorze ciemno szaroniebieskim i czarnym, gwarancja Krawczyk. | Fi.213c |
| 400 PLN | |
13126 |
1929 NEUTEICH - list urzędowy wysłany 4.7 z sądu rejonowego w Neuteich (Nytych) do sądu rejonowego w Gdańsku; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Neuteich"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
13127 |
1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; bardzo dobry stan zachowania (naturalna inkluzja w papierze). | Fi.Cp46b |
| 250 PLN | |
13128 |
1930 "AUS DANZIG-OLIVA", list z Oliwy do Gdańska, opłacony według taryfy miejscowej, przesłany 23.8 AMBULANSEM Z4732 relacji GDAŃSK - SOPOT; ponieważ za przesyłkę przewiezioną na trasie Sopot-Gdańsk obowiązywała inna, wyższa taryfa (15Pf) niż za przewiezioną na odcinku tej trasy Oliwa-Gdańsk (10Pf), przesyłki wysyłane z Oliwy do Gdańska, dla uniknięcia nienależnej dopłaty, poczta oznaczała dodatkowym, wysoko wycenianym, stempelkiem "AUS DANZIG-OLIVA" (WOLFF+200.-); rzadki, dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania (nadawca nakleił na kopertę rozdarty znaczek); gwarancja Schmutz. | Fi.188 Mi.194 |
| 600 PLN | |
13129 |
1930 MARIENAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 22.7 z Marienau (Marynowy) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 40 PLN | |
13130 |
1930 FISCHERBABKE - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 17.7 z Fischerbabke (Rybina) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 100 PLN | |
13131 |
1930 BÖLKAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 4.7 z Bölkau (Bielkowo) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 60 PLN | |
13132 |
1930 10-lecie powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria czysta z pełna oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Krawczyk. | Fi.214-24 Mi.220-30 |
| 1 600 PLN | |
13133 |
1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria. | Fi.214-24 |
| 250 PLN | |