Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13134 |
1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, luzak. | Fi.222 |
| 250 PLN | |
13135 |
1930 znaczek z serii z okazji 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska, gwarancja Schmutz. | Fi.222 |
| 198 PLN SPRZEDANY | |
13136 |
1932 FDC - wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria znaczków na liście poleconym wysłanym 23.7 - w pierwszym dniu ich obiegu - do Torunia, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym. | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 400 PLN | |
13137 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie (Fi.750.-). | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 700 PLN | |
13138 |
1932 wydanie z dopłatą na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA, seria. | Fi.225-9 |
| 600 PLN | |
13139 |
1932 seria wydania przedrukowego z dopłatą na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUFPOSTA w Gdańsku. | Fi.225-9 |
| 450 PLN | |
13140 |
1932 wydanie z dopłatą na rzecz wystawy filatelistycznej w Gdańsku, luzak z serii. | Fi.228 |
| 80 PLN | |
13141 |
1932 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego Międzynarodowej Wystawa Poczty Lotniczej LUPOSTA, pęknięta gruba linia adresowa; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cpp2 Mi.PP1 |
| 400 PLN | |
13142 |
1934 wydanie przedrukowe, luzak z serii w parce. | Fi.137 |
| 15 PLN | |
13143 |
1934 wydanie przedrukowe, luzaki z serii. | Fi.235, 236 |
| 80 PLN | |
13144 |
1934 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta z portretem Jana Heweliusza, ostemplowana okolicznościowo 5.VIII; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp47 |
| 350 PLN | |
13145 |
1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta czysta; bardzo dobry stan zachowania; temat - ASTRONOMIA, PIWO. | Fi.Cp47 |
| 500 PLN | |
13146 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowana okolicznościowo 5.VIII, dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010. | Fi.Cpp3 Mi.PP2 |
| 250 PLN | |
13147 |
| 300 PLN | |
13148 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; wysłana 20.5 z urzędu Gdańsk Nowy Port (Danzig Neufahrwasser), bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010. | Fi.Cpp3/I Mi.PP2 |
| 400 PLN | |
13149 |
1935 znaczek z automatu za 5 fen (odmiana na papierze białym) i zwykły za 10 fen (na papierze bladożółtym) na liście wysłanym 16.4 do Łodzi, znaczki unieważnione kasownikiem propagandowym "Danzig Dein Reiseziel!" (Gdańsk Twoim celem podroży). | Fi.187Rw, 188az Mi.193Dx, 194y |
| 70 PLN | |
13150 |
1935 znaczek wydania na przesyłki lotnicze. | Fi.247 |
| 10 PLN | |
13151 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze. | Fi.251 |
| 20 PLN | |
13152 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzak z serii. | Fi.258 |
| 10 PLN | |
13153 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria z odmianami. | Fi.258-62 |
| 350 PLN | |
13155 |
1937 Gdański Związek Przeciwlotniczy, dwie serie. | Fi.263-4 |
| 40 PLN | |
13156 |
1937 Gdański Związek Przeciwlotniczy, seria. | Fi.263-4 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
13157 |
| 20 PLN | |
13158 |
1937 wydanie obiegowe. | Fi.265 |
| 30 PLN | |
13159 |
1937 STUDJUJ W GDAŃSKU, ilustrowana karta pocztowa wydana nakładem Bratniej Pomocy Zrzeszenia Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej propagująca studia w Wolnym Mieście Gdańsk, sygnowana "KMIECIK H.LEWACZ", wysłana 11.10 z Gdańska do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem propagandowym "Danzig Dein Reiseziel!" (Gdańsk Twoim celem podroży); bardzo rzadki walor w słabym stanie zachowania. | Fi.268 Mi.272 |
| 300 PLN | |
13160 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, wycinek z bloku. | Fi.272, 3 |
| 150 PLN | |
13161 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria. | Fi.274-8 |
| 90 PLN | |
13162 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOPSTA 1937, blok. | Fi.bl.1 |
| 90 PLN | |
13163 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Bl.1-2a-b |
| 500 PLN | |
13164 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOPSTA 1937, blok. | Fi.bl.1a |
| 150 PLN | |
13165 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOPSTA 1937, bloki w dwóch odmianach. | Fi.bl.1a, b |
| 200 PLN | |
13166 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOPSTA 1937, blok. | Fi.bl.1b |
| 60 PLN | |
13167 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.1b |
| 20 PLN | |
13168 |
1937 wystawa filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.2a |
| 50 PLN | |
13169 |
| 50 PLN | |
13170 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOPSTA 1937, bloki w dwóch odmianach. | Fi.bl.2a, b |
| 180 PLN | |
13171 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOPSTA 1937, blok. | Fi.bl.2b |
| 20 PLN | |
13172 |
1937 blok z wystawy filatelistycznej DAPOSTA. | Fi.bl.2b |
| 20 PLN | |
13173 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok. | Fi.bl.3 |
| 240 PLN SPRZEDANY | |
13174 |
1937 Sławni gdańszczanie - Artur Schopenhauer karta ilustrowana z niebieskozielonym znakiem opłaty, wysłana 25.2.1938 do Berlina, skasowana stemplem okolicznościowym poświęconym filozofowi; karta delikatnie naddarta i sklejona z lewej strony u dołu (Fi.360.-). | Fi.Cp48IIIb Mi.P59/03 |
| 240 PLN | |