Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 58. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12461

1979 Wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "złoty" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.Bl.62a B1
Mi.Bl.75 
25 PLN
SPRZEDANY
12462

1979 Wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO" na kopercie FDC; gwarancja (Mi.50,- euro).

Fi.Bl.62b B1
Mi.Bl.76 
50 PLN
SPRZEDANY
12463

1979 40. rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana.

Fi.bl.65
Mi.Bl.79 
70 PLN
12464

1979 "GRÓD KOPERNIKA MIASTO HARCERZY" Frombork, karta ostemplowana okolicznościowo 23.IX; temat - KOPERNIK, HARCERSTWO.

Fi.Cp552
10 PLN
12465

1979 ilustrowana karta pocztowa, skasowana okolicznościowo 10.VI z okazji 50-lecia Polskiej Pierwszej Powszechnej Wystawy Łowieckiej w Poznaniu.

Fi.Cp664
20 PLN
12466

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi. ponad 740.-).

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252 
500 PLN
12467

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681 
40 PLN
12468

1980 800-lecie Szkoły Płockiej - Małachowianki, znaczek bez druku barwy czarnej, lewy znaczek normalny dla porównania, gwarancja Schmutz. Katalog Fischera wycenia ten błąd na 600 PLN.

Fi.2544s
Mi.2692 
405 PLN
SPRZEDANY
12469

1980 450. rocznica urodzin Jana Kochanowskiego, parka z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja Walocha.

Fi.2564
Mi.2712 
400 PLN
SPRZEDANY
12470

1980 Dzień Znaczka - postęp pocztowy, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.2567-70
Mi.2715-8 
270 PLN
12471

1980 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie.

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND 
220 PLN
12472

1980-1981 TOM XIV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 90 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


70 PLN
12473

1980 katalog Wystawy Projektów Polskiego Znaczka Pocztowego, zdjęcia czarno białe projektów znaczków prezentowanych wedle ich projektantów.


40 PLN
12474

1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
Mi.2734 
20 PLN
12475

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.40.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
12476

1981 restytucja żubra, arkusz sprzedażny zagięty w połowie bez dolnego marginesu (10 serii).

Fi.2608-12
Mi.2764-8 
30 PLN
12477

1981 Międzynarodowe Konkursy im.Henryka Wieniawskiego, arkusz znaczków za 2,50 zł; arkusz zgięty pionowo.

Fi.2623
Mi.2771 
40 PLN
12478

1981 200 lat Starego Teatru w Krakowie, seria znaczków w arkuszach; arkusze zgięte poziomo (Mi.150 euro).

Fi.2629-32
Mi.2777-80 
72 PLN
SPRZEDANY
12479

1981 200 lat Starego Teatru w Krakowie, znaczek z przesuniętą do góry i częściowym niedodrukiem barwy złotej (ornament).

Fi.2631
Mi.2779 
50 PLN
SPRZEDANY
12480

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN
12481

1981 Dzień Znaczka - stara broń, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ark.2621-22
Mi.Klb.2769-70 
80 PLN
12482

1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819 
15 PLN
12483

1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75; Fi.54.-).


31 PLN
12484

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 135 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


100 PLN
12485

1982 list z Niemiec do Wyrzyska ze stemplem Urzędu Cenzury nr 714.


20 PLN
12486

1982 formularz Poczty Harcerskiej organizowanej w Tomaszowie Mazowieckim ostemplowany okolicznościowo; temat - HARCERSTWO.

Fi. 2646
Mi.2794 
20 PLN
12487

1982 FDC - "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.Bl.73 B
Mi.Bl.87 
20 PLN
12488

1982 50-lecie zwycięstwa Challengu, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
15 PLN
12489

1983 750-lecie praw miejskich Torunia, znaczek z pustopolem.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
12490

1983 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Toruń 83.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
12491

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
12492

1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78; Fi.44.-).


30 PLN
12493

1983 komplet ozdobnych kopert okolicznościowych z XIV Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej Toruń 83.


45 PLN
12494

1984 głowy wawelskie, znaczek z rolki z numerem na odwrocie.

Fi.2777
Mi.2925 
13 PLN
SPRZEDANY
12495

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
270 PLN
12496

1984 rocznik kopert FDC (Fi.45.-).


30 PLN
12497

1984 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY" Bydgoszcz 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 12.IX; temat - SZACHY.

Fi. 2562
Mi.2710 
15 PLN
12498

1984 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Sarajewie i Los Angeles, blok cięty na papierze gumowanym w idealnym stanie.

Fi.bl.80nz
Mi.Bl.94U 
4 000 PLN
12499

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów.

Fi.Cp872-878
30 PLN
12500

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów. Fisher:Cp872-878

Fi.Cp872-878
30 PLN