Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 58. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12501

1985 rozwój pojazdów pożarniczych, znaczek z błędem "otwarte O w DO".

Fi.2815B1
Mi.2963
15 PLN
12502

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2848
Mi.2996
25 PLN
12503

1985 Ptaki - dzikie kaczki, seria znaczków w arkuszach; arkusze poziomo zgięte (Fi.200.-, Mi.190 euro).

Fi.2850-55
Mi.2998-3003
144 PLN
12504

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 340 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

260 PLN
12505

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II; Fi.52.-).

30 PLN
12506

1986 Mieszko I, parka z przesuniętą w lewo perforacją pionową.

Fi.2918
Mi.3066
35 PLN
12507

1986 Poczta Harcerska nr.75 zorganizowana z okazji 70 lat Otwocka, specjalna karta ostemplowana datownikiem pamiątkowym; temat - HARCERSTWO.

10 PLN
12508

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87; Fi.49.-).

30 PLN
12509

1986 polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojenie napisu ROGALIN", gwarancja.

Fi.bl.85B1
Mi.Bl.99
15 PLN
12510

Fi.bl.86
Mi.Bl.100
60 PLN
12511

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100
20 PLN
12512

Fi.2951-2 B1 ark.
Mi.Klb.3099-100
50 PLN
12513

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, parka znaczków za 15 i 45 zł. prawy z błędem na poz.6 "uszkodzona litera K w POLSKA", gwarancja.

Fi.2951-52 B1
Mi.3099-100
15 PLN
12514

Fi.2983
Mi.3131
350 PLN
12515

1987 Bolesław Chrobry, kompletny arkusz z przywieszkami i pustopalami.

Fi.2983ark.
Mi.3131
130 PLN
12516

1987 Poczet królów polskich - Mieszko II, dolny pasek arkusza z numeratorem.

Fi.2984
Mi.3132
15 PLN
12517

1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.88; Fi.55.-)

33 PLN
12518

1987 koperta FDC bloku z okazji spotkania Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
150 PLN
12519

Fi.Bl.88
Mi.Bl.102
130 PLN
12520

1987.06.05 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie FDC, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC!!! z całą pewnością jedna z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert FDC z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen.Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert FDC ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.Bl.88
Mi.Bl.102
800 PLN
12521

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana.

Fi.bl.89
Mi.Bl.103
60 PLN
12522

1988 wojna obronna 1939, znaczek z błędem "przerwane 2 w nominale".

Fi.3013B2
Mi.3160
10 PLN
12523

1988 200 rocznica Sejmu Czteroletniego, znaczek za 20 zł. z błędem na poz.26 "czerwona plamka obok buławy", gwarancja Krawczyk.

Fi.3020 B1
Mi.3167
25 PLN
12524

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, kart maksimum.

Fi.3021, 3025, 3028
10 PLN
12525

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 205 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

155 PLN
12526

1988 rocznik kopert FDC (bez Bl.93; Fi.46.-).

50 PLN
12527

1988 SOLIDARNOŚĆ - POCZTA NIEZALEŻNA - 70 rocznica odzyskania niepodległości, dwa pamiątkowe bloczki przedstawiający marszałka Józefa Piłsudskiego i orzełka legionowego.

40 PLN
12528

1988 SOLIDARNOŚĆ - POCZTA NIEZALEŻNA - 70 rocznica odzyskania niepodległości, pamiątkowy bloczek przedstawiający marszałka Józefa Piłsudskiego.

15 PLN
12529

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.93
Mi.Bl.107
55 PLN
12530

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.Bl.93
Mi.Bl.107
70 PLN
12531

Fi.Cp984
15 PLN
12532

1988 70 rocznica Powstania Wielkopolskiego, karta pocztowa skasowana okolicznościowo 12.XII w pierwszym dniu obiegu; temat - PADEREWSKI.

Fi.Cp989
15 PLN
12533

1989 Konie, arkusz sprzedażny znaczka o nominale 15 zł.

Fi.3043
Mi.3191
30 PLN
12534

1989 45-lecie PRL, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3058-61
Mi.3207-10
60 PLN
12535

Fi.3065B1
Mi.3213
25 PLN
12536

1989 chirurdzy polscy, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3073-74
Mi.3221-22
60 PLN
12537

1989 XI Światowa Wystawa Znaczka w Waszyngtonie, znaczek za 500 zł. na prążkowanym, miejscami bezkredowym papierze, gwarancja.

Fi.3081B
Mi.3229A
50 PLN
12538

Fi.3086 Mk
Mi.3234
40 PLN
12539

1989 wydanie przedrukowe, pasek znaczków z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.3086MK1
Mi.3234
40 PLN
12540

Fi.3086No+2589
Mi.3234K+2752
1 000 PLN