Aukcja 57. Wydania przedrukowe 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
1044

Fi.35B1
Mi.34
250 PLN
1045

Fi.35B1
Mi.34
240 PLN
1046

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35B1
Mi.34
240 PLN
1047

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z niedawno skatalogowanym błędem na poz.41 "otwarte O w POCZTA" i dodatkowo, co unikalne, z pełnym abklatschem na którym błąd jest tak samo dobrze widoczny, bardzo ładny stan, sygnatura SM, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.35 B10
Mi.34
4 000 PLN
1048

Fi.35 B2
Mi.34
400 PLN
1049

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.50, resztka podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.36
Mi.35
900 PLN
1050

Fi.36B2
Mi.35
1 600 PLN
1051

Fi.37II
Mi.36
8 000 PLN
1052

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 100, znaczek w gabinetowym stanie - w tym stanie duża rzadkość, gwarancja Mikulski, Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
12 000 PLN
1053

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal., na podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
1054

Fi.38
Mi.48
300 PLN
1055

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z niespotykanie dużym przesunięciem nadruku i dodatkowo unieważniony bardzo rzadkim kasownikiem rusztowym, spotykanym tylko na skarcie, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
1 200 PLN
1056

1919 wydanie krakowskie, znaczek z usterką w postaci uszkodzonej litery P w POLSKA, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1057

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Kronenberg, Mikstein.

Fi.38
Mi.48
40 PLN
1058

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1059

Fi.38
Mi.48
200 PLN
1060

1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek za 30 hal. z nadrukiem formą IIB, ze śladem po błędzie na poz.42 "uszkodzone obie litery A", który występował na gazetowym znaczku za 4 hal. w końcowej fazie przedruku formą IIC (ustalenia A.Taipale - forma IIB powstała z przeróbki formy IIC), gwarancja i opis pozycji Schmutz

Fi.39a B14
Mi.37
2 000 PLN
1061

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 77, stan gabinetowy, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40
Mi.38
340 PLN
1062

Fi.40B1
Mi.38
450 PLN
1063

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.40 B1
Mi.38
150 PLN
1064

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 52, przedrukowano jeden stu znaczkowy arkusz znaczka podwójnym nadrukiem, klasyczny i rzadki błąd tego wydania, bardzo rzadko oferowany, fotoatest Schmutz.

Fi.40Np
Mi.38DD
7 500 PLN
1065

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.18/29 w pięknym stanie; bez sygnatur, stempelków firmowych ani gwarancji, prawdziwy "postfrisch".

Fi.41
Mi.39
900 PLN
1066

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.51/52, lewy znaczek "uszkodzone P w POLSKA", gwarancja i opis Sutcliffe.

Fi.41
Mi.40
120 PLN
1067

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 10, gwarancja.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1068

Fi.41
Mi.39
50 PLN
1069

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 27, gwarancja Kronenberg, Landre.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1070

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1071

Fi.41
Mi.39
60 PLN
1072

Fi.41
Mi.39
60 PLN
1073

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 51, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
120 PLN
1074

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 99, gwarancja Schmutz.

Fi.41
Mi.39
120 PLN
1075

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1076

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1077

Fi.41
Mi.39
60 PLN
1078

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN
1079

Fi.41B1
Mi.39
80 PLN
1080

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN
1081

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.18/29 w pięknym stanie; bez sygnatur, stempelków firmowych ani gwarancji, prawdziwy "postfrisch".

Fi.42
Mi.40
720 PLN
1082

Fi.42
Mi.40
40 PLN
1083

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Ryblewski, Łaszkiewicz.

Fi.42
Mi.40
45 PLN