Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
6054 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 52 wysłana 8/8 z Nowego Targu do Krakowa, pieczęć nadawcy POWIATOWA KASA OSZCZĘDNOŚCI w NOWYM TARGU; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp16IIx |
| 120 PLN | |
6056 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 70a, lekkie zaplamienie, bardzo rzadkie, oznaczenie typu bez gwarancji Schmutz. | Fi.Cp16IIxNp |
| 3 500 PLN | |
6057 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 77, bardzo rzadkie, oznaczenie i gwarancja Schmutz. | Fi.Cp16IIxNp |
| 3 600 PLN | |
6058 |
1919 wydanie krakowskie - UKOŚNY NADRUK, całostka z ukośnym nadrukiem typu 82, dofrankowana i wysłana 29.V z Białej do Brna, cenzura krakowska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz. | Fi.Cp16IIx |
| 800 PLN | |
6059 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 14 z obiegu pocztowego z Przemyśla. | Fi.Cp16Ix |
| 80 PLN | |
6060 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 23 wysłana 31.V z Ropczyc do Krakowa, pieczęć nadawcy POWIATOWA KASA OSZCZĘDNOŚCI w ROPCZYCACH; słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp16Ix |
| 120 PLN | |
6061 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp18I |
| 120 PLN | |
6062 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135a; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp18I |
| 200 PLN | |
6063 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp19Ix |
| 60 PLN | |
6064 |
| 120 PLN | |
6065 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Ix |
| 70 PLN | |
6066 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135a; dobry stan zachowania (prawy górny róg nadgięty; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp19Ix |
| 80 PLN | |
6067 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na szarym kartonie z nadrukiem typu 134, na odwrocie stempelek firmowy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp19Iy |
| 120 PLN | |
6068 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Iy |
| 60 PLN | |
6069 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp19Iy |
| 60 PLN | |
6070 |
| 350 PLN | |
6071 |
| 300 PLN | |
6072 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka opłaconą odpowiedzią, lekkie uszkodzenia jak na ilustracji. | Fi.Cp20Ix |
| 100 PLN | |
6073 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 h. znak opłaty liliowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto. | Fi.Cp25 |
| 60 PLN | |
6074 |
1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią w układzie góra karty I połączona z dołem karty II. | Fi.Cp26I |
| 250 PLN | |
6075 |
1919 wydanie lubelskie, całostka z obiegu pocztowego z Lublina 17.I.19 do Warszawy, kartki tego wydania z obiegu pocztowego są niezwykle rzadkie, gwarancja. | Fi.Cp4a |
| 1 200 PLN | |
6076 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp14IIx |
| 50 PLN | |
6077 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4. | Fi.Cs3II |
| 80 PLN | |
6078 |
| 70 PLN | |
6079 |
| 120 PLN | |
6080 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik (niezaklejony) z nadrukiem lekko ukośnym typu 19 "beleczka zamiast ornamentu", grzecznościowo polecony, nadany miejscowo 1.II w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cs4III |
| 300 PLN | |
6081 |
| 400 PLN | |
6082 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiat "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cs4III |
| 800 PLN | |
6083 |
1920 kartka bez oznaczenia waluty nominału. | Fi.Cp25 |
| 40 PLN | |
6084 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f. (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto. | Fi.Cp29 |
| 120 PLN | |
6085 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie I, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u góry, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto. | Fi.Cp31 |
| 120 PLN | |
6086 |
1920 karta do obrotu krajowego, linia dzieląca kartkę między "A" i "P" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, w napisie propagandowym cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym; papier lekko marmurkowy. | Fi.Cp32 |
| 100 PLN | |
6087 |
1920 kartka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 30 PLN | |
6088 |
| 30 PLN | |
6089 |
1920 kartka z Warszawy 15.5.20 do Zakopanego. | Fi.Cp32 |
| 10 PLN | |
6090 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp33 |
| 70 PLN | |
6091 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego. | Fi.Cp36 |
| 45 PLN | |
6092 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji. | Fi.Ct8 |
| 150 PLN | |
6093 |
1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego. | Fi.Ct5 |
| 40 PLN | |
6094 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego, 2 mk, długość napisu 98,5 mm. | Fi.Cp38 |
| 50 PLN | |