Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
28995 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN | |
28996 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN | |
28997 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju. | Fi.Cs4IIIs |
| 200 PLN | |
28998 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, chociaż otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma, co prawda treści, ale co było dosyć powszechną praktyką, najpewniej znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka. | Fi.Cs4IIIs |
| 500 PLN | |
28999 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.4IIIt 1000.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cs4IIIt+s |
| 400 PLN | |
29000 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim nadrukiem typ 12 bez nominału, opuszczona cyfra 5. | Fi.Cs4IV |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
29001 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczoną literą l. | Fi.Ct2 |
| 120 PLN | |
29002 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczona literą l, silny abklacz na odwrocie. | Fi.Ct2 |
| 150 PLN | |
29003 |
| 150 PLN | |
29004 |
1920 dwie całostki na różnych papierach. | Fi.Cp32 |
| 70 PLN | |
29005 |
1920 kartka typu m z hasłem propagandowym w układzie a - wszystkie litery jednakowego kroju. | Fi.Cp32ma |
| 40 PLN | |
29006 |
1920 kartka typu n z hasłem propagandowym w układzie b - cztery wyrazy pismem grubym. | Fi.Cp32nb |
| 40 PLN | |
29007 |
1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, odbite spacje drukarskie na lewo od znaku opłaty, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę - ciekawe. | Fi.Cp33 |
| 100 PLN | |
29008 |
1920 całostka bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35 |
| 30 PLN | |
29009 |
1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am). | Fi.Cp35I |
| 40 PLN | |
29010 |
1920 "uszkodzone P w POCZTOWA" - dofrankowana karta pocztowa wysłana 15.VII z Poznania do Berlina, cenzura poznańska P27. | Fi.Cp38s Mi.148 |
| 160 PLN | |
29011 |
| 40 PLN | |
29012 |
1921 kartka z Warszawy 22.IV.21 do Wiednia. | Fi.Cp38 |
| 20 PLN | |
29013 |
| 120 PLN | |
29014 |
1922 pokwitowanie telegraficzne wydania dla Górnego Śląska, gwarancja. | Fi.Ct11 |
| 540 PLN SPRZEDANY | |
29015 |
1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne z ręcznym nadrukiem wartości w walucie niemieckiej 25 mk niemieckich/ 80 mk, bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru). | Fi.Ct12 |
| 1 500 PLN | |
29016 |
1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia. | Fi.Cp45I |
| 50 PLN | |
29017 |
1927 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią z sygnaturą IX-927. | Fi.Cp47 |
| 120 PLN | |
29018 |
1928 Henryk Sienkiewicz, dwie całostki z sygnaturą II-1928 w barwie niebieskiej i ciemnoniebieskiej. | Fi.Cp48 |
| 70 PLN | |
29019 |
| 150 PLN | |
29020 |
1928 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IV-1928. | Fi.Cp49 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
29021 |
| 50 PLN | |
29022 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 8, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50I |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
29023 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 16, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50I |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
29024 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 18, sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50I |
| 25 PLN | |
29025 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 4, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50I |
| 180 PLN | |
29026 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 13, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50I |
| 180 PLN | |
29027 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 23, sygnatura VIII-1931, stan dobry. | Fi.Cp50I |
| 160 PLN | |
29028 |
| 120 PLN | |
29029 |
| 160 PLN | |
29030 |
| 150 PLN | |
29031 |
| 20 PLN | |
29032 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 2, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50I |
| 144 PLN SPRZEDANY | |
29033 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 3, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50I |
| 144 PLN SPRZEDANY | |
29034 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50I |
| 150 PLN | |