Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
22663 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 12 w kolorze jasno szaroniebieskim na papierze jasnoszarym, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.46bb Mi.44 |
| 200 PLN | |
22664 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA, w bardzo ładnym stanie, czytelnie skasowany, gwarancja Mikulski. | Fi.47 Mi.45 |
| 400 PLN | |
22665 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA typ 1, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.47 Mi.45 |
| 420 PLN | |
22666 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja Miszczak. | Fi.47 Mi.45 |
| 280 PLN | |
22667 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz. | Fi.47 Mi.45 |
| 300 PLN | |
22668 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek na wycinku, gwarancja. | Fi.47 Mi.45 |
| 200 PLN | |
22669 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem typ 2, gwarancja Jungjohann. | Fi.47 Mi.45 |
| 300 PLN | |
22670 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem typ3, niewielka podlepka, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein i z opisem Schmutz. | Fi.47 Mi.45 |
| 300 PLN | |
22671 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA typ 5, minimalny ślad po podlepce, gwarancja bez opisu Schmutz. | Fi.47aa Mi.45 |
| 300 PLN | |
22672 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Kronenberg. | Fi.47ab Mi.45 |
| 300 PLN | |
22673 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze różowoczerwonym z nadrukiem formy IVA z poz. 40 z charakterystyczna usterką "zalane litery AA", rzadkie - przedrukowano tylko około 80 znaczków z tym błędem, gwarancja i opis błędu i koloru Schmutz. | Fi.47ab B Mi.45 |
| 1 200 PLN | |
22674 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 kr. w kolorze jasnożółtawozielonym na szarym papierze, z litograficznym nadrukiem formą IVB, w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.48aa Mi.46 |
| 600 PLN | |
22675 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB na niebieskawym papierze, gwarancja Jungjohann. | Fi.48ab Mi.46 |
| 550 PLN | |
22676 |
1919 wydanie krakowskie, pełen półarkusz z nadrukiem całym nadrukiem formy V, jest to naśladownictwo nadruków krakowskich zlecone na życzenie oficjeli pocztowych przy wykorzystaniu składu drukarskiego dolnej połowy pierwszej formy przedrukowej, stąd wiele pozycji z tej formy posiada duże podobieństwo i cechy oryginalnych przedruków, doskonały materiał badawczy i porównawczy, minimalne uszkodzenia w narożnikach i na obrzeżach, ogólnie doskonały stan zachowania. | |
| 1 800 PLN | |
22677 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC poz. 92, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.50a Mi.49 |
| 30 PLN | |
22678 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 14, gwarancja Jungjohann. | Fi.51 Mi.50 |
| 30 PLN | |
22679 |
1919 wydanie krakowskie, górna połowa arkusza (bez pierwszego znaczka) znaczków gazetowych za 4 hal. z nadrukiem formy IIC obejmująca nadruki z poz. 2-50, arkusz pochodzi z fazy przedruku z błędami na poz. 29 "uszkodzone A w POLSKA, jak Ą" oraz na poz. 33 "wcięcie w S" bez innych błędów, jedno złamanie między znaczkami, poza tym dobry stan zachowania, idealny materiał badawczy i porównawczy. | Fi.51a Mi.50 |
| 2 000 PLN | |
22680 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 30, gwarancja Taipale. | Fi.52a Mi.51 |
| 25 PLN | |
22681 |
1919 wydanie krakowskie, niekompletny arkusz z nadrukiem formy IIC, w tym znaczki z błędem "rozmazane P", "wcięcie w S" i "Ą w POLSKA", doskonały materiał badawczy i porównawczy. | Fi.52a Mi.51 |
| 3 000 PLN | |
22682 |
1919 wydanie krakowskie, kompletny arkusz znaczków gazetowych za 6 hal. z nadrukiem formy IIC, zagięcie miedzy przedostatnim, a ostatnim rzędem, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.52a Mi.51 |
| 4 000 PLN | |
22683 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze fioletowoniebieskim z nadrukiem formy IIC z poz. 42, złamanie w poziomie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.52b Mi.51 |
| 20 PLN | |
22684 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 45, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.52b Mi.51 |
| 30 PLN | |
22685 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 27, gwarancja i oznaczenie Krawczyk. | Fi.54 Mi.53 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
22686 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków gazetowych po 30 h. z nadrukiem formą IIC, jeden na poz.2 z błędem "pełny romb", gwarancja i opis Sutcliffe. | Fi.54 Mi.53 |
| 100 PLN | |
22687 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 51, gwarancja Miszczak. | Fi.54 Mi.53 |
| 35 PLN | |
22688 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 59, gwarancja Petriuk, Schmutz. | Fi.54b Mi.53 |
| 30 PLN | |
22689 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 31, gwarancja. | Fi.54b Mi.53 |
| 35 PLN | |
22690 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.66 Mi.130 |
| 160 PLN | |
22691 |
1919 wydanie poznańskie, seria kasowana, znaczek 5/2,5 f. gwarancja Schmutz. | Fi.66-70 Mi.130-34 |
| 80 PLN | |
22692 |
1919 wydanie poznańskie, seria na kopercie miejscowego listu poleconego, nadanego 4.IX w Poznaniu, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.66-70 Mi.130-134 |
| 120 PLN | |
22693 |
1919 grzecznościowy list polecony z Wolsztyna do Poznania ze stemplem cenzury w Wolsztynie. | Fi.66-70 Mi.130-34 |
| 80 PLN | |
22694 |
1919 wydanie poznańskie, seria w czworoblokach, stan gabinetowy, znaczek 5/2,5 fen. gwarancja. | Fi.66-70 Mi.130-34 |
| 1 200 PLN | |
22695 |
1919 wydanie poznańskie, seria, gwarancja. | Fi.66-70 Mi.130-34 |
| 170 PLN SPRZEDANY | |
22696 |
1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 3/14, znaczek z poz. 14 z błędem "pogrubione l", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.66 B Mi.130 |
| 900 PLN | |
22697 |
1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 86/97, znaczek z poz. 87 z błędem "skrócone c", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.66 B Mi.130 |
| 900 PLN | |
22698 |
1919 wydanie poznańskie, marginesowy znaczek za 5/2,5 fen. z błędem na poz.21 "przerwane t", gwarancja Gryżewski. | Fi.66 B3 Mi.130 |
| 350 PLN | |
22699 |
1919 wydanie poznańskie, kartka o charakterze filatelistycznym. | Fi.67, 68, 70 Mi.131, 132, 134&nbs |
| 60 PLN | |
22700 |
1919 list polecony z Poznania 24.9.19 właściwie opłacony do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy, nadawca listu Wilhelm Heinze. | Fi.67, 68, 70 Mi.131, 132, 134&nbs |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
22701 |
1919 wydanie poznańskie, polecony list eksploatacyjny wysłany 28.VIII z Inowrocławia do miejscowości Montwy, znaczek za 10/40 fen z usterką nadruku "plamki na hełmie" (zn. z lewym marginesem), kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.67-70 Mi.131-134 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
22702 |
1919 wydanie poznańskie, właściwie opłacony miejscowy list polecony z Gniezna 26.8.19. | Fi.67-70 Mi.131-34 |
| 200 PLN | |