Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
15012 |
| 50 PLN | |
15013 |
| 40 PLN | |
15014 |
1937 całostka z sygnaturą X-1937 i hasłem propagandowym N. | Fi.Cp72 |
| 18 PLN SPRZEDANY | |
15015 |
1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", sygnatura (VI-1938); dobry stan zachowania. | Fi.Cp74B |
| 100 PLN | |
15016 |
1937 kartka z sygnaturą X-1937 i hasłem propagandowym J. | Fi.Cp78 |
| 13 PLN SPRZEDANY | |
15017 |
1938 20-lecie odzyskania niepodległości, koperta. | Fi.Ck10 |
| 40 PLN | |
15018 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta o ciemnym znaku opłaty, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55,5 mm, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZEDZA CZAS I PINIADZA!", sygnatura (X-1937); karta wysłana 13.VIII z Bukowiny do stoczni w Nowym Dworze Mazowieckim. | Fi.Cp78 |
| 20 PLN | |
15019 |
1938 całostka z sygnaturą I-1938. | Fi.Cp79 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
15020 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
15021 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura (X-1938). | Fi.Cp80 |
| 70 PLN | |
15022 |
| 20 PLN | |
15023 |
1938 całostka na przesyłki zagraniczne. | Fi.Cp83 |
| 36 PLN SPRZEDANY | |
15024 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 31. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN | |
15025 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 54. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
15026 |
| 140 PLN | |
15027 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN | |
15028 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 15. | Fi.Cp86 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
15029 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN | |
15030 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 16. | Fi.Cp86 |
| 45 PLN | |
15031 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60. | Fi.Cp86 |
| 40 PLN | |
15032 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 39. | Fi.Cp87 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
15033 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 36. | Fi.Cp87 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
15034 |
1939 kartka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp81 |
| 20 PLN | |
15035 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Pierwszy patrol ułański - sierpień 1914. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN | |
15036 |
| 35 PLN | |
15037 |
| 30 PLN | |
15038 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.IX.1946 z Poznania do Warszawy. | Fi.Cp95AI |
| 15 PLN | |
15039 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny. | Fi.Cp95AI |
| 25 PLN | |
15040 |
| 40 PLN | |
15041 |
1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk petitem, karta wysłana 24.VI.1946 z Wałbrzycha do Staszowa. | Fi.Cp95AII |
| 20 PLN | |
15042 |
1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 27.III.1947 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy. | Fi.Cp96IA |
| 20 PLN | |
15043 |
| 45 PLN | |
15044 |
1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym, hasło propagandowe 12, napis "Ob". | Fi.Cp96IIa |
| 35 PLN | |
15045 |
1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim. | Fi.Cp96III |
| 50 PLN | |
15046 |
1947 "MUZEUM - PAŃSTWOWE OŚWIĘCIM" komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp97-98 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
15047 |
1947 stempel muzeum w Oświęcimiu. | Fi.Cp98 |
| 10 PLN | |
15048 |
1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi. 1320,-). | Fi.Cp106 |
| 1 250 PLN | |
15049 |
| 40 PLN | |
15050 |
1948 zabytkowy kościół w Pniowie, bardzo rzadka karta za 6(8) zł. na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie; katalog Fischer do tej pory nie rozróżnia nakładów przy kartach przedrukowych, podstawową kartę z obiegu o tej sygnaturze, wycenia na 500 zł. | Fi.Cp119 |
| 300 PLN | |
15051 |
| 40 PLN | |