Aukcja 39. Całostki

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
15012

1936 kartka z Radogoszczy do Wiednia, sygnatura IX-1934.

Fi.Cp67
50 PLN
15013

Fi.Ck9
40 PLN
15014

1937 całostka z sygnaturą X-1937 i hasłem propagandowym N.

Fi.Cp72
18 PLN
15015

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", sygnatura (VI-1938); dobry stan zachowania.

Fi.Cp74B
100 PLN
15016

1937 kartka z sygnaturą X-1937 i hasłem propagandowym J.

Fi.Cp78
13 PLN
15017

1938 20-lecie odzyskania niepodległości, koperta.

Fi.Ck10
40 PLN
15018

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta o ciemnym znaku opłaty, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55,5 mm, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZEDZA CZAS I PINIADZA!", sygnatura (X-1937); karta wysłana 13.VIII z Bukowiny do stoczni w Nowym Dworze Mazowieckim.

Fi.Cp78
20 PLN
15019

1938 całostka z sygnaturą I-1938.

Fi.Cp79
30 PLN
15020

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
20 PLN
15021

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura (X-1938).

Fi.Cp80
70 PLN
15022

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O.

Fi.Cp81
20 PLN
15023

1938 całostka na przesyłki zagraniczne.

Fi.Cp83
36 PLN
15024

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 31.

Fi.Cp86
50 PLN
15025

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 54.

Fi.Cp86
60 PLN
15026

Fi.Cp86
140 PLN
15027

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30.

Fi.Cp86
50 PLN
15028

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 15.

Fi.Cp86
40 PLN
15029

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32.

Fi.Cp86
50 PLN
15030

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 16.

Fi.Cp86
45 PLN
15031

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60.

Fi.Cp86
40 PLN
15032

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 39.

Fi.Cp87
100 PLN
15033

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 36.

Fi.Cp87
90 PLN
15034

1939 kartka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp81
20 PLN
15035

Fi.Cp88
50 PLN
15036

Fi.Cp88
35 PLN
15037

Fi.Cp94A
30 PLN
15038

Fi.Cp95AI
15 PLN
15039

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny.

Fi.Cp95AI
25 PLN
15040

Fi.Cp95AII
40 PLN
15041

1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk petitem, karta wysłana 24.VI.1946 z Wałbrzycha do Staszowa.

Fi.Cp95AII
20 PLN
15042

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 27.III.1947 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy.

Fi.Cp96IA
20 PLN
15043

Fi.Cp102II
45 PLN
15044

Fi.Cp96IIa
35 PLN
15045

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
50 PLN
15046

1947 "MUZEUM - PAŃSTWOWE OŚWIĘCIM" komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp97-98
60 PLN
15047

1947 stempel muzeum w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
10 PLN
15048

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi. 1320,-).

Fi.Cp106
1 250 PLN
15049

1948 wydanie ilustrowane, kartka z ilustracja nr 16 - Władysław Reymont.

Fi.Cp106
40 PLN
15050

1948 zabytkowy kościół w Pniowie, bardzo rzadka karta za 6(8) zł. na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie; katalog Fischer do tej pory nie rozróżnia nakładów przy kartach przedrukowych, podstawową kartę z obiegu o tej sygnaturze, wycenia na 500 zł.

Fi.Cp119
300 PLN
15051

Fi.Cp109I
40 PLN