Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14972 |
1921 kartka z Krakowa do Wrocławia. | Fi.Cp38, 115 |
| 20 PLN | |
14973 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego, 4 mk, długość napisu 98,5 mm. | Fi.Cp39I |
| 50 PLN | |
14974 |
1923 kartka pocztowa wydana przez pocztę bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na hiperinflację. | |
| 65 PLN SPRZEDANY | |
14975 |
1923 przewartościowanie "warszawskie" - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" za 50 mk., przedrukowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, z obiegu pocztowego - użyte 23.IV; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach); wydanie opisane dopiero po 84 latach !!! w artykule P.Pelczara w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2007, sugerowana tam cena za całostkę z obiegu 1000.- zł. | Fi.Ct13 |
| 1 000 PLN | |
14976 |
1923 pokwitowanie telegraficzne. | Fi.Ct 8 |
| 50 PLN | |
14977 |
1923 dowód nadania telegramu. | Fi.Ct9 |
| 80 PLN | |
14978 |
1924 pokwitowanie telegraficzne. | |
| 50 PLN | |
14979 |
| 70 PLN | |
14980 |
1925 całostka ze znakiem opłaty Kolumna Zygmunta bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
14981 |
1926 kartka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą 753/2. | |
| 150 PLN | |
14982 |
1926 całostka z sygnaturą Nr 76, lekko nadgięte lewe narożniki. | Fi.Cp43I |
| 25 PLN | |
14983 |
1926 kartka z Torunia do Austrii. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
14984 |
1926 całostka na przesyłki zagraniczne, niewielkie zmarszczenie w dolnym lewym rogu. | Fi.Cp45I |
| 40 PLN | |
14985 |
1927 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IX-927. | Fi.Cp47 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
14986 |
1928 całostka z sygnaturą II-1928. | Fi.Cp48 |
| 40 PLN | |
14987 |
1928 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IV-1928 bez hasła propagandowego. | Fi.Cp49 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
14988 |
1929 formularz kartkowy z reklamą firmy Centra. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
14989 |
| 40 PLN | |
14990 |
| 10 PLN | |
14991 |
1930 karta propagandowa Polskiego Związku Turystycznego w Krakowie z widokiem schroniska na hali Gąsienicowej. | |
| 50 PLN | |
14992 |
1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
14993 |
1931 całostka z sygnaturą I-1931 i hasłem propagandowym F. | Fi.Cp48I |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
14994 |
| 100 PLN | |
14995 |
| 100 PLN | |
14996 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 4, sygnatura VIII-1931, stan dobry. | Fi.Cp50I |
| 135 PLN SPRZEDANY | |
14997 |
| 160 PLN | |
14998 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 16, sygnatura VIII-1931, stan dobry. | Fi.Cp50I |
| 160 PLN | |
14999 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 9, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry. | Fi.Cp50IIa |
| 50 PLN | |
15000 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 6, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50IIa |
| 180 PLN | |
15001 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 4, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry. | Fi.Cp50IIa |
| 160 PLN | |
15002 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50IIa |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
15003 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 8, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50IIa |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
15004 |
1932 całostka z sygnaturą VI-1932 i hasłem propagandowym F. | Fi.Cp64 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
15005 |
| 10 PLN | |
15006 |
1933 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IX-1933 i hasłem propagandowym K. | Fi.Cp52 |
| 200 PLN | |
15007 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 25. | Fi.Cp57 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
15008 |
1933 całostka wydania prowizorycznego, nieostry narożnik. | Fi.Cp58 |
| 60 PLN | |
15009 |
1933 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp58I |
| 110 PLN SPRZEDANY | |
15010 |
1934 całostka o sygnaturze VIII-1935, z hasłem propagandowym H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, 13.IX z Krakowa. | Fi.Cp64 |
| 15 PLN | |
15011 |
1934 całostka do korespondencji z zagranicą z sygnaturą IX-1934. | Fi.Cp66 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |