Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13647 |
1944 Wodzowie, wycinek z kartki z Przemyśla z pierwszych dni obiegu 10.IX.44. | Fi.339 Mi.380 |
| 310 PLN SPRZEDANY | |
13648 |
1944 Wodzowie, list na formularzu listowym od żołnierza z poczty polowej 83542E stacjonującej w Lublinie wysłany 20.XII. do Rzeszowa, na odwrocie stempel radzieckiej jednostki wojskowej nr 40 i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 24, bardzo dekoracyjna i rzadka całość idealna do ekspozycji, fotoatest. | Fi.339 Mi.380 |
| 5 500 PLN SPRZEDANY | |
13649 |
1944 Wodzowie, zestaw trzech kart wydania przedrukowego, każda karta dofrankowana znaczkiem innej wartości, ostemplowane 13.IX w Lublinie; karta ze znaczkiem za 1 zł, opłacona zgodnie z taryfą dla karty poleconej (1,25 zł); wszystkie gwarancja Krawczyk. | Fi.339-341 Mi.380-382 |
| 1 500 PLN | |
13650 |
1944-1945 roczniki znaczków czystych. | Fi.339-387 Mi.380-420 (ohne 409 |
| 620 PLN | |
13651 |
1944 Wodzowie, seria, gwarancja. | Fi.339-41 Mi.380-2 |
| 210 PLN | |
13652 |
1944 Wodzowie, seria, gwarancja Krawczyk. | Fi.339-41 Mi.380-82 |
| 250 PLN | |
13653 |
1944 Wodzowie, seria w parkach, gwarancja Krawczyk. | Fi.339-41 Mi.380-82 |
| 500 PLN | |
13654 |
1944 Wodzowie, seria w czworoblokach, gwarancja. | Fi.339-41 Mi.380-82 |
| 1 100 PLN | |
13655 |
1944 Wodzowie, dwie czyste serie rozdzielone międzypolem, na tzw. "zawiasach", gwarancja Schmutz. | Fi.339-41 Mi.380-82 |
| 1 500 PLN | |
13656 |
1944 Wodzowie, rzadko obecnie spotykane "czeskie" fałszerstwo pierwszej powojennej serii polskiej z rastrem pod kątem około 70 stopni, wersja w zamienionych kolorach poszczególnych nominałów. | Fi.339-41 FFi Mi.380-82 |
| 600 PLN | |
13657 |
1944/79 Wodzowie, seria nowodruków z tekstem na odwrocie. | Fi.339-41 ND Mi.380-82 |
| 50 PLN | |
13658 |
1944 Wodzowie, marginesowa seria arkuszowych prób siatkowych typu V - z nieopiłowanymi marginesami, piękny stan, gwarancja Krawczyk, Falkowski, z opisem Schmutz, Mikulski. | Fi.339-41 PV Mi.380-82 |
| 3 600 PLN | |
13659 |
1944 Wodzowie, parka znaczków w rzadkim kolorze pomarańczowoczerwonym ze stemplem Krasnystawu, gwarancja. | Fi.339e Mi.380 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
13660 |
1944 Wodzowie, parka odbitek w kolorze niebieskim z unieważnionej przez pionowe przecięcie, próbnej kliszy znaczka za 25 gr. z R.Trauguttem, opisana w "Poczta Polska w 1944" (ilustracja str.79), w pięknym stanie, gwarancja Gryżewski. | Fi.339 P Mi.380 |
| 3 600 PLN SPRZEDANY | |
13661 |
1944 Wodzowie, narożny czworoblok arkuszowych prób siatkowych typu V - z nieopiłowanymi marginesami, znaczka za 25 gr. z R.Truguttem, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.339 PV Mi.380 |
| 7 200 PLN | |
13662 |
1944 Wodzowie, parka ze stemplem Krasnystaw, pod spodem fragment z koperty, gwarancja. | Fi.340 Mi.381 |
| 350 PLN | |
13663 |
1944 Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. na stronie adresowej listu zamiejscowego; znaczek unieważniony unikalnym kasownikiem prowizorycznym z Garbowa, znanym do tej pory tylko na znaczkach za 25 gr. - karta pocztowa z 20.IX.1944r ze zbioru A.Oleckiego pokazana na str.221 monografii POCZTA POLSKA w 1944 ROKU; pod znaczkiem data 27.IX.1944 wpisana tym samym ołówkiem kopiowym co na wspomnianej karcie; piękny walor z powodzeniem mogący w eksponacie zastąpić kompletny list, gwarancja. | Fi.340 Mi.381 |
| 2 161 PLN SPRZEDANY | |
13664 |
1944 kartka wydania prowizorycznego wysłana miejscowo w Lublinie 14.IX.44 jako polecona, kartka ma charakter pamiątki filatelistycznej - opłata niezgodna z taryfa pocztową, na odwrocie bez treści. | Fi.341, 342, Cp89 Mi.382, 383 |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
13665 |
1944 Goznak, wydanie obiegowe, seria znaczków ciętych w parkach (Fi.8000.-); za 25 gr. w poziomej - gwarancja Gryżewski, Mikulski, a za 50 gr. w pionowej - gwarancja Melnik. | Fi.342-43 nz Mi.383a-84 U |
| 7 200 PLN | |
13666 |
1944-1950 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom I; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1700 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.342-541b Mi.383-679 |
| 1 000 PLN | |
13667 |
1944 Goznak, znaczek z III walca za 25 gr. z błędem na poz.65 "skośne kreski od L i KA", gwarancja i opis. | Fi.342 B Mi.383 |
| 25 PLN | |
13668 |
1944 Goznak, znaczek z III walca za 25 gr. z błędem na poz.3 "lewa cyfra 2 wyszczerbiona", gwarancja i opis. | Fi.342 B Mi.383 |
| 40 PLN | |
13669 |
1944 Goznak, znaczek z III walca za 25 gr. z błędem na poz.2 "połączone litery CZ", gwarancja i opis. | Fi.342 B Mi.383 |
| 25 PLN | |
13670 |
1944 K.R.N., pionowy parka znaczków za 1 zł./25 gr., górny poz.45 z pojedynczym, a dolny poz.55 z podwójnym nadrukiem, możliwe jest teoretyczne istnienie dziesięciu parek z każdego arkusza, ale część z nich została rozerwana; powojenna gwarancja Mikstein (na znaczku z podwójnym nadrukiem podwójna). | Fi.344+344 Np Mi.386 |
| 6 000 PLN | |
13671 |
1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka, gwarancja. | Fi.344x Mi.386 |
| 120 PLN | |
13672 |
1944 P.K.W.N. znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.16 "kropka pomiędzy L i S", gwarancja i opis. | Fi.345 B Mi.387 |
| 30 PLN | |
13673 |
1944 P.K.W.N. znaczek za 2 zł. z błędem nadruku na poz.3 (w części nakładu) "wcięcie w cyfrze 2" na wycinku z oryginalnego listu zagranicznego !!! wysłanego z Ursusa do Lwowa (jeżeli uznać, że Lwów był już zagranicą), znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym, kasownik odbiorczy "Lwów 10" z 18.III; na odwrocie sygnowano stempelkiem BMK w ramce; gwarancja. | Fi.345 B1 Mi.387 |
| 350 PLN SPRZEDANY | |
13674 |
1944 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem - nominał częściowo na dole znaczka. | Fi.346 Mi.388 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
13675 |
1944 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi. | |
| 100 PLN | |
13676 |
1944 list druk urzędowy z Rejonowej Komendy Uzupełnień w Nisku 20.XII.44 do Tarnobrzega, stempel cenzury wojskowej 93, stan zachowania jak na ilustracji, gwarancja Schmutz. | |
| 80 PLN | |
13677 |
1944 wydanie przedrukowe na obiegowych znaczkach Generalnego Gubernatorstwa z podobizną Hitlera, niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo PiT, 9 znaczków przewidzianych początkowo do obiegu i 4 próby, gwarancja Mikstein, fotoatest. | Fi. VII-XIX |
| 3 500 PLN | |
13678 |
1944 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu, znaczek za 50/20 gr. z nadrukiem typu 1 - okrągła kropka, z gapą na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.X |
| 350 PLN | |
13679 |
1945 Goznak, narożny czworoblok. | Fi.343 Mi.384 |
| 10 PLN | |
13680 |
1945 list polecony z Sulisławic 4.II.45 do Lublina, stempel cenzury wojskowej 91, prowizoryczny stempel Sulisławic i poniemiecka erka, list opłacony 6,50 zł zamiast 7 zł jak za list polecony powyżej 250 g, koperta rozcięta dla ekspozycji i nieznacznie uszkodzona, bardzo dekoracyjny walor. | Fi.343 Mi.384 |
| 250 PLN | |
13681 |
1945 kartka z Bochni 2.IV.45 do Zakopanego ze stemplem cenzury wojskowej nr 545, kartka złamana w połowie. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
13682 |
1945 R.T.R.P. znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem nadruku na poz.45 "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", a także z błędem na znaczku podstawowym (II walec) "lewa litera "r" z kropką u góry", na liście poleconym, wysłanym 24.I.1945 z Kraśnika do Janowa Lubelskiego (opłata niezgodna z taryfą), znaczki unieważnione niemym kasownikiem prowizorycznym z dostawionym jednowierszowy stemplem "Krasnik"; stempelek cenzury wojskowej nr.166; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.346B7, 340 Mi.388, 384 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
13683 |
1945 R.T.R.P., najrzadszy w tym wydaniu nadruk odwrócony, pasek trzech znaczków za 3 zł./25 gr. z lekko przesuniętym odwróconym nadrukiem z poz.13-15/36-38, na prawym znaczku podstawowym z I walca - występujący w części nakładu, błąd z poz.38 "kropka łącząca Z i T w POCZTA (+ występująca w całym nakładzie kropka pod lewym r)", sygnatura i opis pozycji nadruku Łaszkiewicz, gwarancja i opis pozycji znaczka. | Fi.346 No B Mi.388 |
| 8 000 PLN SPRZEDANY | |
13684 |
1945 Traugutt - powstanie styczniowe, znaczek w kolorze brązowaworóżowym na cienkim 0,075 mm lekko prześwitującym papierze, gwarancja i opis koloru Schmutz. | Fi.347a Mi.389 |
| 240 PLN | |
13685 |
1945 rocznica Powstania Styczniowego, arkusz znaczków w kolorze brązoworóżowym o różnych odcieniach, dwa katalogowane błędy nadruku: na poz.12 "akcent nad T" i na poz.23 "PÓLSKA", oprócz tego niekatalogowana plama na poz. 8 w prawym dolnym rogu znaczka, gwarancja. | Fi.347a v2, v4 Mi.389 |
| 3 200 PLN | |
13686 |
1945 wyzwolenie dziesięciu miast, seria podstawowa 10 znaczków z nadrukami, prawidłowo skasowana 19.IV w Krakowie na ozdobnej karcie; znaczki tego wydania bardzo rzadko spotyka się "dobrze kasowane", na ogół są to grzecznościowe ostemplowania z okresu późniejszego. | Fi.348a-357 Mi.390I-X |
| 350 PLN | |