Aukcja 39. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
13687

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z odwróconym nadrukiem "Warszawa" z poz.36/65, z błędem na znaczku podstawowym z III walca z poz.65 "skośne kreski w prawo do góry od liter L K i A", istnieje jeden taki egzemplarz, podwójna gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.348a No B
Mi.390IXa
4 000 PLN
13688

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków w kolorze brązowoczerwonym z nadrukiem Warszawa, gwarancja.

Fi.348b
Mi.390IXb
460 PLN
13689

1945 wyzwolenie miast, czworoblok znaczków w kolorze brązowoczerwonym z nadrukiem Warszawa, lewy dolny znaczek z usterka "brak ogonka w ostatniej literze a w Warszawa", gwarancja bez opisu Schmutz.

Fi.348b
Mi.390IXb
1 000 PLN
13690

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym, ledwie widoczny ślad po podlepce, gwarancja.

Fi.348b
Mi.390IXb
100 PLN
13691

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym z nadrukiem Warszawa, gwarancja Falkowski, Schmutz.

Fi.348b
Mi.390IXb
230 PLN
13692

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym z nadrukiem Warszawa, gwarancja Schmutz.

Fi.348b
Mi.390IXb
240 PLN
13693

1945 wyzwolenie miast, czworoblok znaczków w kolorze brązowoczerwonym z nadrukiem Warszawa z poz. 21/32, gwarancja Schmutz.

Fi.348b
Mi.390IXb
880 PLN
13694

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym, z nadrukiem "Warszawa", z błędem na znaczku podstawowym z I formy na poz.23 "kreska drugiego prawego skrzydła dwa razy przerwana", gwarancja Walisch.

Fi.348b B
Mi.390IXb
250 PLN
13695

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków w kolorze brązowoczerwonym z nadrukiem Warszawa z poz. 24-25(74-75), lewy znaczek z błędem "brak haczyka w cyfrze 1", gwarancja.

Fi.348b B3
Mi.390IXb
550 PLN
13696

1945 wyzwolenie miast, czworoblok w kolorze brązowoczerwonym, prawy górny znaczek z błędem "cyfra 4 uszkodzona z lewej strony", gwarancja Krawczyk.

Fi.348b B4
Mi.390IXb
900 PLN
13697

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, narożny pasek znaczków w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem "Warszawa", lewy znaczek z błędem na poz.47 "litera z ścięta", a ten z poz.49 z błędem "brak ogonka w prawym a", gwarancja.

Fi.348b B6
Mi.390IXb
1 100 PLN
13698

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, unikalna parka brązowoczerwonych znaczków z II formy z przesuniętym w pionie nadrukiem "Warszawa" - tak że nominał - 3 zł - znajduje się na dole znaczka, dolny dodatkowo z błędem znaczka podstawowego z poz.22 "kreska na drugim piórze prawego skrzydła trzy a na czwartym cztery razy przerwana" (zamiast raz), gwarancja Mikstein, Perzyński.

Fi.348bt + 348bt B
Mi.390IXb
2 800 PLN
13699

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Częstochowa" z niekatalogowanym błędem na poz.62 "uszkodzone s", gwarancja i opis.

Fi.349 B
Mi.390II
40 PLN
13700

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "brak haczyka w cyfrze 1".

Fi.350
Mi.390VI
25 PLN
13701

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z lekko przesuniętym na skos nadrukiem "Kraków" , gwarancja Falkowski.

Fi.350
Mi.390VI
25 PLN
13702

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Łódź" typu I z błędem na znaczku podstawowym z I walca poz.70 "kropki na piątym piórze lewego skrzydła i w prawej cyfrze 5", gwarancja Krawczyk.

Fi.351 B
Mi.390VII
50 PLN
13703

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Łódź" typu I, z błędem na poz.10 "uszkodzona prawa kreska", gwarancja Krawczyk.

Fi.351 B
Mi.390VII
35 PLN
13704

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Łódź", z błędem na poz.24 "1 bez haczyka", gwarancja i opis.

Fi.351 B3
Mi.390VII
40 PLN
13705

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Łódź" typu I z błędami: "nominał na dole znaczka", z poz.15 "częściowy brak haczyka" i z lekkim abklatschem, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.351t B7
Mi.390VII
300 PLN
13706

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Radom" z błędami na znaczku podstawowym z I walca na poz.55 "kropka przy prawym Gr" i "kropka na lewym skrzydle", gwarancja i opis.

Fi.352 B
Mi.390VIII
30 PLN
13707

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków z nadrukiem "Radom", prawy z błędami na poz.22 "litera m obniżona" i na znaczku podstawowym z I walca "kropka pod prawym Gr", gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.352 B10
Mi.390VIII
70 PLN
13708

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z odwróconym nadrukiem "Radom", z poz.2/49 na znaczku podstawowym z III walca, nadruki normalne wykonane były na znaczkach z I walca, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.352 No
Mi.390VIII
2 000 PLN
13709

1945 wyzwolenie miast, parka próbnych odbitek, u góry nadruk "Kielce" z poz.3, u dołu nadruk "Kielce" z poz.13 i odwrócony nadruk "Gniezno" z błędem z poz.47 "litera z ścięta od góry"; ponieważ odwrócone nadruki były i w pionie i w poziomie przesunięte o jedną pozycję podobnych parek istnieje dziewięć, a z błębem B6 tylko ta jedna, gwarancja.

Fi.353 + 353/354 B6
Mi.390V + 390V/III&n
2 000 PLN
13710

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kielce", z niekatalogowanym błędem na poz.18 "pierwsze e zamknięte" i na znaczku podstawowym "wcięcie i kropki na piórach lewego skrzydła", gwarancja i Krawczyk.

Fi.353 B
Mi.390V
35 PLN
13711

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z mocno przesuniętym w prawo nadrukiem "Kielce" z błędem na poz.8 "e jak o", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.353 B7
Mi.390V
50 PLN
13712

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kielce" z błędem na poz.9/59 "brak i", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.353 B8
Mi.390V
35 PLN
13713

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z odwróconym i lekko przesuniętym nadrukiem "Kielce", z błędami na poz.24/27 "brak noska w cyfrze 1" oraz dodatkowo "uszkodzone 4" i "podniesione l", prawdopodobnie unikalne, gwarancja i opis wszystkich błędów Schmutz.

Fi.353 No B3+B
Mi.390V
3 200 PLN
13714

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno", z błędem na poz.42 "litera e zamknięta", gwarancja i opis.

Fi.354 B7
Mi.390III
35 PLN
13715

1945 list miejscowy z Łodzi 31.III.45, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 860 z ręcznym, co rzadkie, podpisem cenzora.

Fi.355
Mi.390I
195 PLN
13716

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków z nadrukiem "Bydgoszcz", prawy z błędem na poz.39 "ż zamiast z", gwarancja i opis.

Fi.355 B10
Mi.390I
50 PLN
13717

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, grzecznościowo kasowany znaczek z nadrukiem "Bydgoszcz", z błędem na poz.19 "cieńsze y", gwarancja i opis Falkowski.

Fi.355 B7
Mi.390I
40 PLN
13718

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z mocno przesuniętym nadrukiem "Kalisz" z występującym w części nakładu błędem na znaczku podstawowym z poz.9 "kropki na drugim piórze lewego skrzydła", gwarancja.

Fi.356 B
Mi.390IV
50 PLN
13719

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków z lekko przesuniętym nadrukiem "Kalisz", prawy z błędem na poz.20 "niższe i", gwarancja z opisem Kalinowski.

Fi.356 B9
Mi.390IV
70 PLN
13720

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.356No
Mi.390IVK
1 800 PLN
13721

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z odwróconym i lekko przesuniętym nadrukiem "Kalisz", z niekatalogowanym błędem na poz.16/85 "słabo odbite a", istnieje kilka takich egzemplarzy, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.356 No B
Mi.390IV
2 000 PLN
13722

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 28 (78) z błędem "cyfra 4 uszkodzona z lewej strony", gwarancja Petriuk.

Fi.356No B4
Mi.390IV K
1 500 PLN
13723

1945 wyzwolenie miast Zakopane.

Fi.357
Mi.390X
10 PLN
13724

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Zakopane", z niekatalogowanym błędem na poz.36/86 "przerwa w drugim a", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.357B
Mi.390X
35 PLN
13725

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Zakopane", z błędem na poz.28 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis.

Fi.357 B4
Mi.390X
46 PLN
13726

1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, zagraniczna karta pocztowa datowana 7.VI, wysłana z Warszawy do Lisbony, znaczek z niejasnych przyczyn, nie został skasowany, unieważniono go dopiero 29.VIII wirnikiem w Portugalii; stempelek cenzury wojskowej 1264; zwraca uwagę adres odbiorcy, jest to tzw "adres konspiracyjny" - w czasie wojny służący do wymiany wiadomości między rodzinami w okupowanym kraju, a wojskiem w Anglii, a także miejscem z którego wysyłano do Polski paczki żywnościowe; hipotezę tę potwierdza zarówno stempelek cenzury brytyjskiej! jak i treść kartki; bardzo ciekawy dokument w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji W.Grabowskiego; gwarancja Schmutz.

Fi.358
Mi.391
500 PLN