Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
8335 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek za 5/2 f. z nadrukiem typu 6, w najrzadszym kolorze ciemnoczerwonobrązowym i z tzw. "abklatschem", opisany w katalogu Wystawy Światowej POLSKA 93 na str.110; wydrukowano osiem takich znaczków, znanych jest siedem - dwa pomiędzy zwykłymi, dwa w parce ze zwykłym i trzy pojedyncze, lekka szklista plamka na gumie, opis typu nadruku Landre, fotoatest Schmutz. | Fi.71 Mi.135 |
| 7 000 PLN | |
8336 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczki w gabinetowym stanie - 5 hal. nadruk typ 4, 10 hal. z nadrukiem z poz. 76, gwarancja i opis Walisch. | Fi.71-2 Mi.135-36 |
| 3 100 PLN SPRZEDANY | |
8337 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, ekspres polecony z Gniezna do Düsseldorfu, na odwrocie stempel odbiorczy, znaczek za 5 fen. z opuszczonym nadrukiem, gwarancja na znaczki. | Fi.71, 72 Mi.135, 136 |
| 1 000 PLN | |
8338 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, mieszana frankatura ze znaczkami wydania poznańskiego, obie wartości na liście poleconym ze Strzałkowa 12.X do Poznania, kasownik odbiorczy, gwarancja Richter i fotoatest Schmutz. | Fi.71-72, 67, 68 Mi.135-136, 131, 132 |
| 1 100 PLN | |
8339 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek z nadrukiem z poz. 20, gwarancja Schmutz. | Fi.72 Mi.136 |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
8340 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 6, dofrankowana i wysłana 28.IX ze Stryja do Helsinek, kasownik nadawczy przerobiony z austriackiego stempla ambulansowego; kasownik odbiorczy; niespotykany kierunek wysyłki; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp14Ix |
| 400 PLN | |
8341 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 100, część na odpowiedź karty podwójnej, wysłana 22.IX z miejscowości Jazowsko do Lubeki; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp15IIxB |
| 400 PLN | |
8342 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z mocno przesuniętym nadrukiem typu 81, dofrankowana i jako polecona, nadana (grzecznościowo) 13.VIII w Przemyślu adresowana do Wiednia, cenzura krakowska, słabszy stan zachowania. | Fi.Cp16IIx |
| 60 PLN | |
8343 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym, z nadrukiem typu 134, wysłana 31.XII z Krakowa do Austrii, kilkakrotnie przeadresowywana, bardzo ciekawy obieg pocztowy, gwarancja z opisem typu Schmutz. | Fi.Cp19Ix |
| 350 PLN | |
8344 |
1919 wydanie PP/GGW, dofrankowana całostka z nadrukiem, wysłana jako polecona 18.III z Warszawy na Morawy, cenzura. | Fi.Cp1II, 90B Mi.106 |
| 120 PLN | |