Aukcja 27. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
2754

1984 rocznik kopert FDC.

24 PLN
2755

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II).

24 PLN
2756

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87).

24 PLN
2757

1987 III wizyta Jana Pawła II w Polsce, znaczek za 45 zł. z błędem "wyszczerbione k", gwarancja.

Fi.2951+2952t
Mi.3099-100
15 PLN
2758

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2, 2951-2s
60 PLN
2759

1987 5.VI blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie FDC. Z całą pewnością jest to jedna z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert FDC z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku. Prawdziwych kopert FDC istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk.

Fi.Bl.88
Mi.Bl.102
800 PLN
2760

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok na kopercie, skasowany okolicznościowo 8.VI w Warszawie.

Fi.Bl.88
Mi.Bl.102
400 PLN
2761

1988 karty maksimum - 70 rocznica odzyskania niepodległości (IV), komplet 8 sztuk.

Fi.3021-3028
Mi.3169-3176
50 PLN
2762

1988 "70 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI", karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 11.XV w Sulejówku.

Fi.Cp984
20 PLN
2763

1989 Fałszerstwo na szkodę poczty - fałszywy znaczek za 1000 zł na kopercie listu ekspresowego, przesłanego miejscowo 29.XII.1992 w Warszawie, gwarancja.

Fi.3098FPt
Mi.PFa3246
550 PLN
2764

1989 Fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 1000 zł, widokówka ofrankowana fałszywym znaczkiem, przesłana miejscowo 18.XII w Warszawie, gwarancja Falkowski.

Fi.3098FPt
Mi.PFa3246
500 PLN
2765

1989 FDC - 20 rocznica pierwszego lądowania na Księżycu, blok cięty.

Fi.Bl.95A
Mi.Bl.109B
150 PLN