Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
71717 |
1932 seria sądowych znaczków doręczeniowych. | Fi.5-7 |
| 40 PLN Licytuj | |
71718 |
1932 kartka z Bydgoszczy do Niemiec. | Fi.205, 250, Cp51 |
| 15 PLN Licytuj | |
71719 |
1932 znaczki z perforacją firmową "HFS" wykonane uszkodzonym dziurkaczem Fabryki Środków Kawowych Henryka Francka Synowie S. A. w Krakowie. | Fi.243 |
| 40 PLN Licytuj | |
71720 |
1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Kraków 2 (wyróżnik "a"), wirnik propagandowy na dofrankowanej całostce wysłanej 5.III do Warszawy, ładnie odciśnięty dodatkowy stempelek nadawcy z orłem strzeleckim "ZWIĄZEK STRZELECKI KOMENDA ODDZIAŁU PODGÓRZE"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania - ślady archiwizacji (Myślicki 30 116). | Fi.243, Cp48I Mi.261 |
| 60 PLN Licytuj | |
71721 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zdołbunów nr 119 z wyróżnikiem c. | Fi.248 |
| 250 PLN Licytuj | |
71722 |
1932 list polecony z Katowic do Szwajcarii, nadawca komisja plebiscytowa w Katowicach, stempel i pieczęcie lakowe komisji "la Commission Mixte de Haute-Silésie", duży dekoracyjny walor z unikalną frankaturą. | Fi.250 Mi.271 |
| 600 PLN Licytuj | |
71723 |
1932 małe doniczki, seria. | Fi.251-7 Mi.272-8 |
| 105 PLN Licytuj | |
71724 |
1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, seria z odmianami znaczka za 5 i 15 gr. | Fi.251-7 (251a,b, 253a, b) Mi.272-8 |
| 100 PLN Licytuj | |
71725 |
1932 list z Bielska 1.3.32 do Wiednia, frankatura sześciokrotna znaczka za 10 gr. | Fi.252 Mi.273 |
| 25 PLN Licytuj | |
71726 |
1932 małe doniczki, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.L, gwarancja i opis Walocha. | Fi.253 Zn.W.II.L Mi.274 |
| 120 PLN Licytuj | |
71727 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 20 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 10 II 1933 z Krakowa do Francji, znaczki skasowane stemplem mechanicznym "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" w urzędzie Kraków 2 (wyróżnik "a"),; datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (Myślicki 32 110). | Fi.254 Mi.275 |
| 50 PLN Licytuj | |
71728 |
1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. (Fi.650.-), złamany narożnik, kilka przetać na gumie, gwarancja i opis. | Fi.255 FP Mi.276Pfa |
| 200 PLN Licytuj | |
71729 |
1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.255FP Mi.276PFä |
| 500 PLN Licytuj | |
71730 |
1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, gwarancja Falkowski, Jendroszek. | Fi.255FP Mi.276PFä |
| 500 PLN Licytuj | |
71731 |
1932 list z Przemyśla. | Fi.256 Mi.277 |
| 10 PLN Licytuj | |
71732 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Miedzilaborce (Czechy) - Zagórz nr 372. | Fi.Cp50 |
| 200 PLN Licytuj | |
71733 |
1932 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 25 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 16.II do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN Licytuj | |
71734 |
1932 bankowy ekspres polecony (erka prywatna z wyróżnikiem BM) z Katowic do Niemiec, frankatura mechaniczna Międzynarodowego Banku Handlowego S.A. w Katowicach, na odwrocie stemple niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Breslau - Buthen (Wrocław - Będzin). | |
| 100 PLN Licytuj | |
71735 |
1932 JÓZEF PIŁSUDSKI - PATENT OFICERSKI Nr.426 - ozdobny dokument potwierdzający nominację Józefa Kozaneckiego na stopień podporucznika w korpusie oficerów piechoty, pergamin o wym. 46,5 x 60 cm (odcisk 34,3 x 49,3 cm), bordiura z historycznymi godłami Polski na panopliach według projektu W. Jastrzębowskiego, rytował J. Wojnarski; sucha pieczęć Ministerstwa Spraw Wojskowych oraz odręczne podpisy: Józefa Piłsudskiego jako Ministra Spraw Wojskowych i Szefa Biura Personalnego Ministerstwa płk Bohdana Hulewicza, datowany 10.X.1932; zachowana oryginalna tuba (brak jednego denka); dodatkowo - gratis - 3 legitymacje nominowanego; doskonały stan zachowania. | |
| 2 000 PLN Licytuj | |
71736 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384. | Fi.226 |
| 160 PLN Licytuj | |
71737 |
1933 list polecony z Dąbrowy Górniczej do Warszawy. | Fi.242 |
| 30 PLN Licytuj | |
71738 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Leszno nr 398, widokówka z kopalni w Wieliczce. | Fi.242, 252, 254 |
| 60 PLN Licytuj | |
71739 |
1933 kartka z Warszawy do Niemiec, rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA". | Fi.242, 259 |
| 600 PLN Licytuj | |
71740 |
1933 kartka z Małego Czystego pow. Chełmno do Mroczy. | Fi.248 |
| 40 PLN Licytuj | |
71741 |
1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "N & Cº" skasowany 19.07.33 w Bielsku. | Fi.248 |
| 60 PLN Licytuj | |
71742 |
1933 rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA" na miejscowo adresowanej kopercie. | Fi.251 |
| 100 PLN Licytuj | |
71743 |
1933 list polecony z Katowic do Warszawy. | Fi.256 |
| 10 PLN Licytuj | |
71744 |
1933 700-lecie Torunia, narożny czworoblok. | Fi.258 Mi.279 |
| 1 600 PLN Licytuj | |
71745 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 360 PLN Licytuj | |
71746 |
1933 700-lecie Torunia, rzadka próba znaczka za 60 gr. na żółtawym prążkowanym poziomo papierze i z pełną oryginalną gumą, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258 P4 Mi.279 |
| 4 000 PLN Licytuj | |
71747 |
1933 list polecony z II Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Toruniu do Finlandii, okolicznościowy stempel wystawy i erka, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.258, 260 Mi.279, 281 |
| 120 PLN Licytuj | |
71748 |
| 120 PLN Licytuj | |
71749 |
1933 700-lecie Torunia, marginesowy czysty znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu W.II.D. (Fi.2500.-), na marginesie świetnie widoczny znak wodny, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.258D Mi.279Y |
| 2 800 PLN Licytuj | |
71750 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G., czyste (Fi.450.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.258G Mi.279 |
| 400 PLN Licytuj | |
71751 |
1933 700-lecie założenia Torunia, niegumowana próba na papierze prążkowanym poziomo. | Fi.258P3 Mi.279 |
| 2 800 PLN Licytuj | |
71752 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.880.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 700 PLN Licytuj | |
71753 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 170 PLN Licytuj | |
71754 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F. Żwirko i S. Wigura, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 700 PLN Licytuj | |
71755 |
| 600 PLN Licytuj | |
71756 |
1933 list z Poznania do Grudziądza z wirnikiem okolicznościowym "XIV ZJAZD LEKARZY i PRZYRODN. PPOLSK. IV ZJAZD ZW. LEKARZY SŁOW. 11-15 IX.33". | Fi.259 |
| 200 PLN Licytuj | |