Aukcja zakończy się 02.12.2024

Aktualna aukcja Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
71717

1932 seria sądowych znaczków doręczeniowych.

Fi.5-7
40 PLN
Licytuj
71718

1932 kartka z Bydgoszczy do Niemiec.

Fi.205, 250, Cp51
15 PLN
Licytuj
71719

1932 znaczki z perforacją firmową "HFS" wykonane uszkodzonym dziurkaczem Fabryki Środków Kawowych Henryka Francka Synowie S. A. w Krakowie.

Fi.243
40 PLN
Licytuj
71720

1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Kraków 2 (wyróżnik "a"), wirnik propagandowy na dofrankowanej całostce wysłanej 5.III do Warszawy, ładnie odciśnięty dodatkowy stempelek nadawcy z orłem strzeleckim "ZWIĄZEK STRZELECKI KOMENDA ODDZIAŁU PODGÓRZE"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania - ślady archiwizacji (Myślicki 30 116).

Fi.243, Cp48I
Mi.261
60 PLN
Licytuj
71721

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zdołbunów nr 119 z wyróżnikiem c.

Fi.248
250 PLN
Licytuj
71722

Fi.250
Mi.271
600 PLN
Licytuj
71723

1932 małe doniczki, seria.

Fi.251-7
Mi.272-8
105 PLN
Licytuj
71724

1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, seria z odmianami znaczka za 5 i 15 gr.

Fi.251-7 (251a,b, 253a, b)
Mi.272-8
100 PLN
Licytuj
71725

Fi.252
Mi.273
25 PLN
Licytuj
71726

1932 małe doniczki, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.L, gwarancja i opis Walocha.

Fi.253 Zn.W.II.L
Mi.274
120 PLN
Licytuj
71727

1932 wydanie obiegowe "doniczki", 20 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 10 II 1933 z Krakowa do Francji, znaczki skasowane stemplem mechanicznym "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" w urzędzie Kraków 2 (wyróżnik "a"),; datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (Myślicki 32 110).

Fi.254
Mi.275
50 PLN
Licytuj
71728

1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. (Fi.650.-), złamany narożnik, kilka przetać na gumie, gwarancja i opis.

Fi.255 FP
Mi.276Pfa
200 PLN
Licytuj
71729

Fi.255FP
Mi.276PFä
500 PLN
Licytuj
71730

1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, gwarancja Falkowski, Jendroszek.

Fi.255FP
Mi.276PFä
500 PLN
Licytuj
71731

1932 list z Przemyśla.

Fi.256
Mi.277
10 PLN
Licytuj
71732

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Miedzilaborce (Czechy) - Zagórz nr 372.

Fi.Cp50
200 PLN
Licytuj
71733

1932 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 25 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 16.II do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
Licytuj
71734

1932 bankowy ekspres polecony (erka prywatna z wyróżnikiem BM) z Katowic do Niemiec, frankatura mechaniczna Międzynarodowego Banku Handlowego S.A. w Katowicach, na odwrocie stemple niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Breslau - Buthen (Wrocław - Będzin).

100 PLN
Licytuj
71735

1932 JÓZEF PIŁSUDSKI - PATENT OFICERSKI Nr.426 - ozdobny dokument potwierdzający nominację Józefa Kozaneckiego na stopień podporucznika w korpusie oficerów piechoty, pergamin o wym. 46,5 x 60 cm (odcisk 34,3 x 49,3 cm), bordiura z historycznymi godłami Polski na panopliach według projektu W. Jastrzębowskiego, rytował J. Wojnarski; sucha pieczęć Ministerstwa Spraw Wojskowych oraz odręczne podpisy: Józefa Piłsudskiego jako Ministra Spraw Wojskowych i Szefa Biura Personalnego Ministerstwa płk Bohdana Hulewicza, datowany 10.X.1932; zachowana oryginalna tuba (brak jednego denka); dodatkowo - gratis - 3 legitymacje nominowanego; doskonały stan zachowania.

2 000 PLN
Licytuj
71736

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384.

Fi.226
160 PLN
Licytuj
71737

1933 list polecony z Dąbrowy Górniczej do Warszawy.

Fi.242
30 PLN
Licytuj
71738

Fi.242, 252, 254
60 PLN
Licytuj
71739

Fi.242, 259
600 PLN
Licytuj
71740

1933 kartka z Małego Czystego pow. Chełmno do Mroczy.

Fi.248
40 PLN
Licytuj
71741

1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "N & Cº" skasowany 19.07.33 w Bielsku.

Fi.248
60 PLN
Licytuj
71742

1933 rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA" na miejscowo adresowanej kopercie.

Fi.251
100 PLN
Licytuj
71743

1933 list polecony z Katowic do Warszawy.

Fi.256
10 PLN
Licytuj
71744

1933 700-lecie Torunia, narożny czworoblok.

Fi.258
Mi.279
1 600 PLN
Licytuj
71745

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
360 PLN
Licytuj
71746

1933 700-lecie Torunia, rzadka próba znaczka za 60 gr. na żółtawym prążkowanym poziomo papierze i z pełną oryginalną gumą, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258 P4
Mi.279
4 000 PLN
Licytuj
71747

1933 list polecony z II Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Toruniu do Finlandii, okolicznościowy stempel wystawy i erka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.258, 260
Mi.279, 281
120 PLN
Licytuj
71748

Fi.258D
Mi.279Y
120 PLN
Licytuj
71749

1933 700-lecie Torunia, marginesowy czysty znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu W.II.D. (Fi.2500.-), na marginesie świetnie widoczny znak wodny, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.258D
Mi.279Y
2 800 PLN
Licytuj
71750

Fi.258G
Mi.279
400 PLN
Licytuj
71751

Fi.258P3
Mi.279
2 800 PLN
Licytuj
71752

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.880.-).

Fi.259
Mi.280
700 PLN
Licytuj
71753

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-).

Fi.259
Mi.280
170 PLN
Licytuj
71754

1933 zwycięzcy Challenge'u F. Żwirko i S. Wigura, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
700 PLN
Licytuj
71755

Fi.259
Mi.280
600 PLN
Licytuj
71756

1933 list z Poznania do Grudziądza z wirnikiem okolicznościowym "XIV ZJAZD LEKARZY i PRZYRODN. PPOLSK. IV ZJAZD ZW. LEKARZY SŁOW. 11-15 IX.33".

Fi.259
200 PLN
Licytuj