Aukcja zakończy się 02.12.2024

Aktualna aukcja Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
71757

1933 kartka z Warszawy do Czechosłowacji, jako kartkę użyto czechosłowacką całostkę, która razem z polskim znaczkiem została ostemplowana w Warszawie, gwarancja Schmutz.

Fi.259
100 PLN
Licytuj
71758

Fi.259MK
Mi.280
250 PLN
Licytuj
71759

Fi.259P
Mi.280Y
2 400 PLN
Licytuj
71760

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo, drobne ślady przywarcia, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
1 600 PLN
Licytuj
71761

Fi.260
Mi.281
100 PLN
Licytuj
71762

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
500 PLN
Licytuj
71763

Fi.260
Mi.281
500 PLN
Licytuj
71764

Fi.260
Mi.281
100 PLN
Licytuj
71765

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu.

Fi.260
Mi.281
120 PLN
Licytuj
71766

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, pamiątka z wystawy.

Fi.260
60 PLN
Licytuj
71767

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, list polecony z wystawy do Grudziądza, okolicznościowy stempel i erka wystawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.260, 254
Mi.275, 281
160 PLN
Licytuj
71768

1933 FDC - II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w górę, na liście poleconym opłaconym zgodnie z taryfą wysłanym 21.V z Torunia do Grodziska Mazowieckiego, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", okolicznościowy stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201).

Fi.260, 254
Mi.281, 275
300 PLN
Licytuj
71769

Fi.260D
Mi.281
240 PLN
Licytuj
71770

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Walocha.

Fi.260D
Mi.281
195 PLN
Licytuj
71771

Fi.260D
Mi.281Y
175 PLN
Licytuj
71772

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. w ciemnym, mocno kontrastowym odcieniu koloru brązowoczerwonego, ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
250 PLN
Licytuj
71773

Fi.260D
Mi.281Y
1 000 PLN
Licytuj
71774

Fi.260P1
Mi.281
2 800 PLN
Licytuj
71775

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.180.-).

Fi.261
Mi.282
140 PLN
Licytuj
71776

1933 400. rocznica Śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
120 PLN
Licytuj
71777

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
140 PLN
Licytuj
71778

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
500 PLN
Licytuj
71779

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, narożny czworoblok.

Fi.261
Mi.282
600 PLN
Licytuj
71780

Fi.261
Mi.282
130 PLN
Licytuj
71781

1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania.

Fi.261
60 PLN
Licytuj
71782

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, frankatura mieszana - list polecony wysłany 4.12 z Radomska do miejscowości Gidle, datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.261, 242
Mi.282, 261
40 PLN
Licytuj
71783

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
250 PLN
Licytuj
71784

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
1 000 PLN
Licytuj
71785

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem.

Fi.262
Mi.283
270 PLN
Licytuj
71786

Fi.263D
Mi.284
70 PLN
Licytuj
71787

1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381.

Fi.295, 296
80 PLN
Licytuj
71788

1933 "TARG POZNAŃSKI" Poznań 3, stempel okolicznościowy na całostce wysłanej 14.9 do Warszawy, według Myślickiego - stopień rzadkości B, ale w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! dobry stan zachowania (Myślicki 28 012).

Fi.Cp50IIb
200 PLN
Licytuj
71789

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lubliniec - Katowice nr 273.

Fi.Cp55
60 PLN
Licytuj
71790

1933 (?) "Tytuł wykonawczy" - czysty wewnętrzny druk pocztowy dla potrzeb egzekucji należności abonentów telefonicznych zalegających z opłatami.

30 PLN
Licytuj
71791

1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%".

50 PLN
Licytuj
71792

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, ulotka na cienkim papierze formatu okolicznościowej karty pocztowej wydanej z okazji wystawy, dodatkowo czerwona okrągła pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW W TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR.", rzadki walor w słabszym stanie zachowania.

80 PLN
Licytuj
71793

1933 kartka Komitetu Ratowania Bazyliki Wileńskiej z wydrukowana opłatą gotówkową wysłana do Warszawy.

100 PLN
Licytuj
71794

1933 list polecony ze Stanów Zjednoczonych do Lwowa, polskie stemple; tranzytowy i odbiorczy, na odwrocie

200 PLN
Licytuj
71795

1934 dekoracyjnie ofrankowany polecony list lotniczy wysłany 9.5 z Poznania do Auburn w Stanach Zjednoczonych, opłata 9,86 zł, datownik odbiorczy na odwrocie; nadawcą jest właściciel renomowanej firmy filatelistycznej Jan Witkowski; duża koperta, niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.216-24, 255, 262, 263G
Mi.224-32, 276, 283, 284
1 500 PLN
Licytuj
71796

1934 lotniczy list polecony z Warszawy do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.219, 223, 224
140 PLN
Licytuj