Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
74381 |
1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK, na białym papierze bez znaku wodnego, znaczek za 25 pf. w położeniu odwróconym, na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK. | Fi.bl.5yA |
| 400 PLN Licytuj | |
74382 |
1945 Dachau Allach, NIEZNANE I NIEKATALOGOWANE JAKO GUMOWANE, cięty i ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze bez znaku wodnego, z odwróconym znakiem opłaty za 25 f., napis typu 1 - lekko pochyły, rzadkie i dotąd niekatalogowane z cienkim i delikatnie połyskującym gumowaniem na całej powierzchni, na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK. | Fi.bl.5yAu, 5yBu |
| 1 600 PLN Licytuj | |
74383 |
1945 Dachau Allach, perforowany blok z dopłatą na PCK, na papierze ze znakiem wodnym. | Fi.bl.5zB |
| 140 PLN Licytuj | |
74384 |
1945 POLSKA STREFA OKUPACYJNA NIEMIEC - NIEZNANY EPIZOD II WOJNY ŚWIATOWEJ, prowizoryczna karta pocztowa dla angielskiej strefy okupacyjnej za 6 Rpf. wysłana 24.9. z Maczkowa do byłego więźnia obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie przebywającego w Szpitalu w Grüner Jäger pod Braunschweigiem - prowizoryczny stempelek tranzytowy 'Postamt Braunschweig" z gapą i wyciętą swastyką. Jak Haren Ims stało się Maczkowem? W maju 1945 roku, po zakończeniu działań wojennych, polska 1. Dywizja Pancerna gen. Stanisława Maczka i 1.Samodzielna Brygada Spadochronowa generała Stanisława Sosabowskiego objęły kontrolę nad północno-zachodnią częścią Dolnej Saksonii, w ramach brytyjskiej strefy okupacyjnej w powiatach Aschendorf, Meppen i Lingen. Na przełomie lat 1944-1945 w regionie Emslandu przebywało około 60 tys. Polaków. Byli nimi robotnicy przymusowi, jeńcy wojenni i więźniowie obozów koncentracyjnych. Zapadła decyzja utworzenia polskiej strefy okupacyjnej, którą zaakceptował brytyjski zarząd wojenny z marszałkiem Montgomerym. Dla polskich dipisów [displaced persons] w szybkim tempie zorganizowano 15 obozów i 5 innych dla byłych jeńców wojennych. Zdecydowano się też wysiedlić mieszkańców miasteczka Haren. 1000 niemieckich rodzin musiało opuścić z dnia na dzień swoje domy, pozostawiając cały dobytek 5 tys. Polaków. Wśród nich znalazło się 1,7 tys. żołnierek Armii Krajowej, które po Powstaniu Warszawskim trafiły do obozu jenieckiego w Oberlangen. Przez 3 lata Haren było siedzibą polskiej administracji w ramach nieformalnej polskiej strefy okupacyjnej. Otwarto w nim kilka szkół podstawowych, gimnazjum, liceum i szkołę zawodową. Uruchomiono też Uniwersytet Ludowy, powstała polska parafia, ukazywała się polska prasa. Działały kluby sportowe, kino, dwa teatry i straż pożarna. Ulice otrzymały polskie nazwy: Armii Krajowej, Legionów, Jagiellońska, Lwowska, Wileńska. | Mi.P673 |
| 2 000 PLN Licytuj | |
74385 |
1945 list lotniczy wysłany 14.XI z Polskiej Misji Wojskowej przy urzędzie alianckiego gubernatora wojskowego Bawarii, adresowany do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 200 PLN Licytuj | |
74386 |
1945 Lubeka, list z obozu internowania w Lubece do Wielkiej Brytanii, rzadki stempel harcerski poczty w Lubece, brak klapy koperty. | |
| 1 000 PLN Licytuj | |
74387 |
1945 kompletny listownik datowany 8.V.45 wysłany przez byłego jeńca Oflagu VIIA Murnau do Poselstwa Polskiego w Sztokholmie dla Zofii Rafacz - byłej więźniarki niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück, która znalazła się wśród prawie pięciu tysięcy kobiet, które pod koniec kwietnia 1945, dzięki akcji humanitarnej "Białe Autobusy", zainicjowanej przez bratanka króla Szwecji i wiceprezesa Szwedzkiego Czerwonego Krzyża – hrabiego Folke Bernadotte, z Ravensbrück udało się wyrwać i przewieść do Szwecji; na froncie i wewnątrz okrągła pieczątka "COMITE INTERNATIONAL DE LA CROIX ROUGE - GENEVE"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 300 PLN Licytuj | |
74388 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria kasowana (Fi.180.-), każdy znaczek w innym osiedlu - Monachium, Freiman i Regensburg, niespotykanie intensywne barwy. | Fi.1-3B |
| 160 PLN Licytuj | |
74389 |
1946 ruiny Warszawy z sylwetką Stefana Starzyńskiego w tle, seria stemplowana poczty osiedli polskich w Bawarii. | Fi.1-3B |
| 160 PLN Licytuj | |
74390 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria kasowana. | Fi.1-3B |
| 150 PLN Licytuj | |
74391 |
1946 poczta osiedli polskich w Bawarii, seria kasowana. | Fi.1-3B |
| 120 PLN Licytuj | |
74392 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta. | Fi.1-3B |
| 40 PLN Licytuj | |
74393 |
1946 ruiny Warszawy z sylwetką Stefana Starzyńskiego w tle, seria ząbkowana poczty osiedli polskich w Bawarii, jeden znaczek podlepka. | Fi.1-3B |
| 60 PLN Licytuj | |
74394 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana (Fi.1000.-). | Fi.1-4B |
| 900 PLN Licytuj | |
74395 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, seria I wydania, czysta tak jak wydano niegumowana. | Fi.1-4B |
| 700 PLN Licytuj | |
74396 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, seria I i II wydania, czysta tak jak wydano niegumowana. | Fi.1-4B, 5-8 |
| 1 400 PLN Licytuj | |
74397 |
1946 "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI" Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku, angielsku i francusku. | Fi.1-5 |
| 250 PLN Licytuj | |
74398 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria. | Fi.1-5 |
| 30 PLN Licytuj | |
74399 |
1946 poczty międzyobozowe w Niemczech - Freiman, rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, seria znaczków wydanych przez Komitet Polski Freiman. | Fi.1-8 |
| 360 PLN Licytuj | |
74400 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria kasowana, rzadkie. | Fi.1-9 |
| 200 PLN Licytuj | |
74401 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa. | Fi.1-9 |
| 45 PLN Licytuj | |
74402 |
| 450 PLN Licytuj | |
74403 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa, czysta; bardzo dobry stan zachowania (Fi.60.-). | Fi.1-9 |
| 50 PLN Licytuj | |
74404 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym (Fi.210.-), pięknie pokazana kampania II Korpusu we Włoszech. | Fi.1-10B |
| 200 PLN Licytuj | |
74405 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, I wydanie, znaczek za 12 pf. w nietypowo jasnoniebieskim kolorze z podwójnym drukiem czerwonego koloru (tarczy z orłem) na wycinku z listu użytkowego, gwarancja z opisem błędu i oznaczeniem oryginalnego kasowania Schmutz. | Fi.1B Dp |
| 2 000 PLN Licytuj | |
74406 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, próba znaczka za 38 pf.+ 3 mk., bardzo rzadka i niekatalogowana na zielonkawokremowym cienkim papierze (bibułce), ta katalogowana na niebieskim papierze Fi.3000.-, gwarancja. | Fi.2 P |
| 3 000 PLN Licytuj | |
74407 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, parka makulaturowych znaczków za 50 c. ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem pionowym, do tej pory spotykano głównie egzemplarze niegumowane i kasowane grzecznościowo, pełna oryginalna guma, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.3 MK |
| 250 PLN Licytuj | |
74408 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, narożna parka makulaturowych znaczków za 50 c. ze znacznie przesuniętym w górę ząbkowaniem poziomym, pomiędzy znaczkami jest ząbkowanie podwójne, a pomiędzy znaczkiem i marginesem brak ząbkowania, pełna oryginalna guma, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.4 MK |
| 400 PLN Licytuj | |
74409 |
1946 Ettlingen, seria II wydania skasowana datownikiem POCZTA POLSKA ETTLINGEN (BADEN) 20.Aug. na widokówce przedstawiającej fragment z uroczystości 1 rocznicy wyzwolenia obozu; bardzo dobry stan zachowania | Fi.5-8 |
| 800 PLN Licytuj | |
74410 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, II wydanie, seria ząbkowana skasowana na wycinkach datownikiem POCZTA POLSKA ETTLINGEN (BADEN) (Fi.800.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.5-8 |
| 720 PLN Licytuj | |
74411 |
1946 poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, seria II wydania skasowana na kopercie datownikiem POCZTA POLSKA ETTLINGEN (BADEN), bardzo dobry stan zachowania, na odwrocie gwarancja. | Fi.5-8 |
| 700 PLN Licytuj | |
74412 |
1946 Poczta Osiedli Polskich we Włoszech, Karton (karnet) filatelistyczny "Jeszcze Polska nie zginęła" zawierający na 10 numerowanych kartach, 4 znaczki i 3 bloki wraz ze szczegółowym opisem (w czterech językach: polskim, angielskim, francuskim, włoskim) motywów na nich przedstawionych; znaczki i bloki przyklejono górną częścią, lub narożnikami, strony starannie zamontowano na kartach firmy KABE i dzięki temu zachowane są w wyśmienitym stanie, a bloki są stosunkowo mało pofałdowane, łatwo je zdemontować i włożyć do okładki pokazanej na pierwszym skanie, oferowany karnet nosi numer 0360; z powodu swojego rozmiaru, luźnych stron w okładce i klejenia tylko minimalna ilość karnetów zachowała się w przyzwoitym stanie. Dobry stan zachowania. | Fi.6-9, bl.1-3 |
| 2 000 PLN Licytuj | |
74413 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech - nieząbkowany znaczek lotniczy za 25+100 L. na liście z Osiedla Barletta adresowanym do polskiego obozu w Riccione Marina, ze względu na dużą dopłatę do nominału rzadko spotykany na korespondencji; dekoracyjna całość. | Fi.10A |
| 1 200 PLN Licytuj | |
74414 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze. | Fi.10A |
| 290 PLN Licytuj | |
74415 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, znaczek za 25+100 L, czysty. | Fi.10B |
| 150 PLN Licytuj | |
74416 |
1946 czworoblok znaczka na przesyłki lotnicze wydania dla poczty polskich osiedli we Włoszech. | Fi.10B |
| 300 PLN Licytuj | |
74417 |
| 80 PLN Licytuj | |
74418 |
1946 Deutsches Internierten Lager IV-6 - obóz w Darmstadt dla jeńców niemieckich w amerykańskiej strefie okupacyjnej, list do obozu wysłany 3.5 z miejscowości Sławno, dwa różne stempelki cenzury amerykańskiej i dodatkowo stempelek cenzury obozowej "Landesamt for Arbeitslager Zensurstelle Vervaltungsstelle Darmstadt"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.410 Mi.443 |
| 200 PLN Licytuj | |
74419 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, blok za 1+99 L. bez gumy. | Fi.bl.1 |
| 100 PLN Licytuj | |
74420 |
1946 rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, blok wydany przez Komitet Polski Freiman bez bocznych marginesów. | Fi.bl.1 |
| 200 PLN Licytuj | |