Aukcja zakończy się 02.12.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aktualna aukcja Generalne Gubernatorstwo

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
73431

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Rybie Nowe, trzywierszowy stempelek w ramce "Rybie Nowe / über Limanowa / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Limanowej.


30 PLN
Licytuj
73432

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Łabowa, trzywierszowy stempelek w ramce "Labowa / über Neu-Sandez / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Sączu.


30 PLN
Licytuj
73433

1942 karta żywnościowa z Łodzi.


60 PLN
Licytuj
73434

1942 kartka poczty polowej nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Lwów nr 512.


100 PLN
Licytuj
73435

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 24 gr frankatura mechaniczna (Fi.1400.-) na specjalnej kopercie listu urzędowego "Zeitungsverlag Krakau-Warschau G.m.b.h." przesłanego 15.9 miejscowo w Krakowie; na odwrocie mocna odbitka drugostronna frankatury; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.4a
1 300 PLN
Licytuj
73436

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 000 gr, próbne frankatury mechaniczne różniące się krojem czcionek w znaku opłaty:

z datą 11.1.43 na firmowej karcie pocztowej, na odwrocie której podano maszynopisem "Frankotyp Modell Nr.C 8116/ 11.1.43" i odręcznie "20.1.44";

z datą 5.11.42 na formularzu kartkowym niemiecko-polskim (Fi.1c), na odwrocie którego podano maszynopisem "Frankotyp Modell C 8922/ Zeitungsverlag Krakau-Warschau, Krakau, Poststr.1/ 5.11.1942"; bardzo rzadkie walory w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.4a-b
4 000 PLN
Licytuj
73437

1943 "Generalgouvernement Der Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna - idealnie odciśnięta na kopercie listu z Krakowa do Myślenic; wyjątkowo rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.7
800 PLN
Licytuj
73438

1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9
500 PLN
Licytuj
73439

1943 list firmowy z Krakowa do Rudnik z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer".

Fi.9
450 PLN
Licytuj
73440

1943 list polecony z Warszawy do obozu internowania w Szwajcarii w obozie Münchenbuchsee, zalepka i stempel cenzury wojskowej Wermachtu, zalepka cenzury szwajcarskie, nalepka kierunkowa obozu w Münchenbuchsee.

Fi.42, 110
200 PLN
Licytuj
73441

1943 kartka użyta miejscowo w Jarosławiu z wykorzystaniem polskiej przedwojennej całostki.

Fi.45
60 PLN
Licytuj
73442

1943 kartka maksimum, widokówka z grafiką i znaczkiem przedstawiającymi widok średniowiecznego Krakowa.

Fi.65
100 PLN
Licytuj
73443

1943 kartka maksimum, widokówka z grafiką i znaczkiem przedstawiającymi widok średniowiecznego Krakowa.

Fi.65
100 PLN
Licytuj
73444

1943 list z Tarnowa do Przeworska.

Fi.66
40 PLN
Licytuj
73445

1943 przesyłka gazetowa z Krakowa do Wiednia z dnia 30.12 43.

Fi.72
140 PLN
Licytuj
73446

1943 ekspresowy pobraniowy list wartościowy z Krakowa do Lwowa.

Fi.74, 81, 88
200 PLN
Licytuj
73447

1943 formularz poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża wysłany miejscowo w Krakowie 6.05.43.

Fi.75
80 PLN
Licytuj
73448

1943 stempel okolicznościowy w 10. rocznicę przejęcia władzy przez A. Hitlera w Niemczech.

Fi.76, 29
30 PLN
Licytuj
73449

1943 portret Hitlera, 20 gr + 1,60 zł, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 2.VI jako polecona ekspresowa z Warszawy do Lizbony, z prośbą o przekazanie informacji do PCK w Londynie; stempelki cenzur, czerwona adnotacja PCK na froncie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.77, 88a, Cp9b
200 PLN
Licytuj
73450

1943 list z posterunku polskiej policji wysłany z pośrednictwa pocztowego w Jodłowniku przez Limanowa do Nowego Sącza, stempel pośrednictwa.

Fi.78
150 PLN
Licytuj
73451

1943 list z Warszawy do Berlina, znaczek unieważniony warszawskim wirnikiem z wyróżnikiem a1.

Fi.78
40 PLN
Licytuj
73452

1943 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Przemyśl.

Fi.78
100 PLN
Licytuj
73453

1943 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Lwów nr 0502.

Fi.78
80 PLN
Licytuj
73454

1943 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Jaworzno nr 1273.

Fi.78
120 PLN
Licytuj
73455

1943 firmowy list polecony z Krakowa do Wiednia.

Fi.78, 84
40 PLN
Licytuj
73456

1943 list polecony nadany w pośrednictwie pocztowym w Brzesku Nowym przez urząd zwierzchni Kraków 2 do Proszowic, stempel pośrednictwa pocztowego.

Fi.78, 84
50 PLN
Licytuj
73457

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 06.03.1944 z Krakowa do Berlina, na odwrocie datownik odbiorczy z 7.3; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, 111
30 PLN
Licytuj
73458

1943 firmowy list polecony z Rozwadowa do Tarnobrzega, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.78, 111
35 PLN
Licytuj
73459

1943 polecony list pobraniowy z Krakowa do Przeworska.

Fi.83
100 PLN
Licytuj
73460

1943 miejscowa kartka polecona z Krakowa, na froncie stempel odbiorczy.

Fi.86
200 PLN
Licytuj
73461

1943 ekspresowa kartka z Warszawy do Wilna, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

Fi.86, Cp9b
70 PLN
Licytuj
73462

1943 urodziny Hitlera, marginesowa seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
Licytuj
73463

1943 urodziny A. Hitlera, seria z stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.101-3, 30
30 PLN
Licytuj
73464

1943 Mikołaj Kopernik - 400. rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
30 PLN
Licytuj
73465

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, pasek z arkusza z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104
95 PLN
Licytuj
73466

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
Licytuj
73467

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
30 PLN
Licytuj
73468

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, list z Krakowa na "adres konspiracyjny" w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stemple cenzur, w tym zalepka Wehrmachtu, stempelki informacyjne polskich władz emigracyjnych na odwrocie, rzadka przesyłka w formie listu, a nie kartki pocztowej, ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu, dekoracyjny walor o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu na każdym etapie wędrówki przesyłki; dobry stan zachowania.

Fi.110
400 PLN
Licytuj
73469

1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.110-2nz ark.
2 400 PLN
Licytuj
73470

1943 widoki zabytkowych budowli, seria w arkuszach sprzedażnych, arkusz znaczka za 10 zł dwa niewielkie rozdarcie marginesów dolnych, ogólnie bardzo dobry stan zachowania.

Fi.113-6 ark.
700 PLN
Licytuj