Aukcja zakończy się 02.12.2024

Aktualna aukcja Generalne Gubernatorstwo

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
73271

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, hasło propagandowe 15 - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, fioletowy jednowierszowy ramkowy stempelek agencji "ZAWOJA 1", znak opłaty unieważniono skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Cp6A
Mi.P7F
200 PLN
Licytuj
73272

Fi.Cp6A
120 PLN
Licytuj
73273

Fi.Cp6A
100 PLN
Licytuj
73274

Fi.Cp6A
150 PLN
Licytuj
73275

1940 kartka z Tomaszowa do Czerwonego Prądnika, całostka na części nadawczej kartki z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp6A
180 PLN
Licytuj
73276

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe 16 - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.12 z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania (Fi.300.-).

Fi.Cp6B
Mi.P7A
250 PLN
Licytuj
73277

1940 kartka z Warszawy do Niemiec, całostka na części na odpowiedź kartki z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp6B
270 PLN
Licytuj
73278

1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Mordach przez zwierzchni urząd w Siedlcach do Góry Kalwarii, całostka na części na odpowiedź kartki z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp6B
300 PLN
Licytuj
73279

1940 kartka ze stemplem "DEUTSCH - PRZEMYSL", na odwrocie nie wypisana.

Fi.Cp7I
70 PLN
Licytuj
73280

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław, znaki opłaty skasowane jednoobrączkowym datownikiem WARSCHAU SW 22 z wyróżnikiem *c*; dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
80 PLN
Licytuj
73281

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41 (Fi.180.-), wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do niemieckiego obozu pracy Wessenberg (Fi.180.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8II
Mi.P11
120 PLN
Licytuj
73282

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
50 PLN
Licytuj
73283

1940-41 służbowa karta pocztowa, na całostce z opłacona odpowiedzią.

Fi.FCp1A
200 PLN
Licytuj
73284

1940-41 służbowa karta pocztowa, na całostce z opłacona odpowiedzią i na odpowiedź, na odwrocie bez tekstu.

Fi.FCp1A-B
400 PLN
Licytuj
73285

1940-41 służbowa karta pocztowa, 5 kart na całostce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku; 4 z różnymi tekstami na odwrocie i jedna bez tekstu.

Fi.FCp2I
500 PLN
Licytuj
73286

1940-41 służbowa karta pocztowa z obiegu bez tekstu i treści na odwrocie.

Fi.FCp2I
400 PLN
Licytuj
73287

Fi.FCp2II
2 000 PLN
Licytuj
73288

1940 niemiecki formularz służbowy na całostce przeznaczonej dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku, całostka z rzadkim abklaczem tekstu drukowanego na odwrocie kartki na jej froncie.

Fi.FCp2II MK
1 100 PLN
Licytuj
73289

1940 formularz na polskiej całostce.

Fi.FCp3
50 PLN
Licytuj
73290

1940-41 służbowa karta pocztowa, 3 kartki na polskiej całostce; 2 z różnymi tekstami na odwrocie i jedna bez tekstu.

Fi.FCp3
200 PLN
Licytuj
73291

Fi.FCp3
400 PLN
Licytuj
73292

Fi.FCp4
400 PLN
Licytuj
73293

1940-41 służbowa karta pocztowa z obiegu, pionowe złamanie..

Fi.FCp4
200 PLN
Licytuj
73294

1940-41 służbowa karta pocztowa.

Fi.FCp4
60 PLN
Licytuj
73295

1940-41 służbowa karta pocztowa, bez tekstu na odwrocie.

Fi.FCp4
60 PLN
Licytuj
73296

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, bez tekstu na odwrocie, ale ze znaczkami skasowanymi stemplem okolicznościowym z okazji 3 rocznicy utworzenia GG; dobry stan zachowania (na froncie widoczne obwódki od uderzenia znaczków stemplem na odwrocie).

Fi.FCp4
80 PLN
Licytuj
73297

1940-41 służbowa karta pocztowa - z opłaconą odpowiedzią, bez tekstu na odwrocie.

Fi.FCp5AI
60 PLN
Licytuj
73298

Fi.FCp5BI
60 PLN
Licytuj
73299

1940-41 służbowa karta pocztowa - na odpowiedź.

Fi.FCp5BI
60 PLN
Licytuj
73300

Fi.FCp5BI
60 PLN
Licytuj
73301

1940 formularz na polskiej całostce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.FCp5BII
2 000 PLN
Licytuj
73302

Fi.Fcp5BII
2 800 PLN
Licytuj
73303

1940 marginesowe znaczki urzędowe, seria bez ostatnich trzech wartości.

Fi.U1-12
190 PLN
Licytuj
73304

Fi.U1-15
200 PLN
Licytuj
73305

Fi.U1-15
60 PLN
Licytuj
73306

Fi.U13P3
2 500 PLN
Licytuj
73307

Fi.U16-24
50 PLN
Licytuj
73308

Fi.U16-24; 11
80 PLN
Licytuj
73309

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta gumowana próba w barwie czarnej bez nominału, gwarancja Jendroszek.

Fi.U16P
800 PLN
Licytuj
73310

Fi.U20P
1 200 PLN
Licytuj