Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
73271 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, hasło propagandowe 15 - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, fioletowy jednowierszowy ramkowy stempelek agencji "ZAWOJA 1", znak opłaty unieważniono skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.Cp6A Mi.P7F |
| 200 PLN Licytuj | |
73272 |
1940 kartka z obiegu pocztowego z Michałowa do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie. | Fi.Cp6A |
| 120 PLN Licytuj | |
73273 |
1940 całostka z hasłem propagandowym T z obiegu pocztowego z Lublina do Siedlec. | Fi.Cp6A |
| 100 PLN Licytuj | |
73274 |
1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Dołhobyczowie przez urząd zwierzchni w Hrubieszowie, stempel agencji pocztowej. | Fi.Cp6A |
| 150 PLN Licytuj | |
73275 |
1940 kartka z Tomaszowa do Czerwonego Prądnika, całostka na części nadawczej kartki z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp6A |
| 180 PLN Licytuj | |
73276 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe 16 - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.12 z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania (Fi.300.-). | Fi.Cp6B Mi.P7A |
| 250 PLN Licytuj | |
73277 |
1940 kartka z Warszawy do Niemiec, całostka na części na odpowiedź kartki z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp6B |
| 270 PLN Licytuj | |
73278 |
1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Mordach przez zwierzchni urząd w Siedlcach do Góry Kalwarii, całostka na części na odpowiedź kartki z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp6B |
| 300 PLN Licytuj | |
73279 |
1940 kartka ze stemplem "DEUTSCH - PRZEMYSL", na odwrocie nie wypisana. | Fi.Cp7I |
| 70 PLN Licytuj | |
73280 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław, znaki opłaty skasowane jednoobrączkowym datownikiem WARSCHAU SW 22 z wyróżnikiem *c*; dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 80 PLN Licytuj | |
73281 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41 (Fi.180.-), wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do niemieckiego obozu pracy Wessenberg (Fi.180.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp8II Mi.P11 |
| 120 PLN Licytuj | |
73282 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe BIELINY". | Fi.D1-4 Mi.Z1-4 |
| 50 PLN Licytuj | |
73283 |
1940-41 służbowa karta pocztowa, na całostce z opłacona odpowiedzią. | Fi.FCp1A |
| 200 PLN Licytuj | |
73284 |
1940-41 służbowa karta pocztowa, na całostce z opłacona odpowiedzią i na odpowiedź, na odwrocie bez tekstu. | Fi.FCp1A-B |
| 400 PLN Licytuj | |
73285 |
1940-41 służbowa karta pocztowa, 5 kart na całostce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku; 4 z różnymi tekstami na odwrocie i jedna bez tekstu. | Fi.FCp2I |
| 500 PLN Licytuj | |
73286 |
1940-41 służbowa karta pocztowa z obiegu bez tekstu i treści na odwrocie. | Fi.FCp2I |
| 400 PLN Licytuj | |
73287 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37 mm z obiegu pocztowego, bardzo dobry stan zachowania, jeden z najrzadszych formularzy. | Fi.FCp2II |
| 2 000 PLN Licytuj | |
73288 |
1940 niemiecki formularz służbowy na całostce przeznaczonej dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku, całostka z rzadkim abklaczem tekstu drukowanego na odwrocie kartki na jej froncie. | Fi.FCp2II MK |
| 1 100 PLN Licytuj | |
73289 |
1940 formularz na polskiej całostce. | Fi.FCp3 |
| 50 PLN Licytuj | |
73290 |
1940-41 służbowa karta pocztowa, 3 kartki na polskiej całostce; 2 z różnymi tekstami na odwrocie i jedna bez tekstu. | Fi.FCp3 |
| 200 PLN Licytuj | |
73291 |
1940-41 służbowa karta pocztowa z obiegu bez tekstu i treści na odwrocie. | Fi.FCp3 |
| 400 PLN Licytuj | |
73292 |
1940-41 służbowa karta pocztowa z obiegu bez tekstu i treści na odwrocie. | Fi.FCp4 |
| 400 PLN Licytuj | |
73293 |
1940-41 służbowa karta pocztowa z obiegu, pionowe złamanie.. | Fi.FCp4 |
| 200 PLN Licytuj | |
73294 |
1940-41 służbowa karta pocztowa. | Fi.FCp4 |
| 60 PLN Licytuj | |
73295 |
1940-41 służbowa karta pocztowa, bez tekstu na odwrocie. | Fi.FCp4 |
| 60 PLN Licytuj | |
73296 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, bez tekstu na odwrocie, ale ze znaczkami skasowanymi stemplem okolicznościowym z okazji 3 rocznicy utworzenia GG; dobry stan zachowania (na froncie widoczne obwódki od uderzenia znaczków stemplem na odwrocie). | Fi.FCp4 |
| 80 PLN Licytuj | |
73297 |
1940-41 służbowa karta pocztowa - z opłaconą odpowiedzią, bez tekstu na odwrocie. | Fi.FCp5AI |
| 60 PLN Licytuj | |
73298 |
1940-41 służbowa karta pocztowa - z opłaconą odpowiedzią, bez tekstu na odwrocie. | Fi.FCp5BI |
| 60 PLN Licytuj | |
73299 |
1940-41 służbowa karta pocztowa - na odpowiedź. | Fi.FCp5BI |
| 60 PLN Licytuj | |
73300 |
| 60 PLN Licytuj | |
73301 |
1940 formularz na polskiej całostce, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.FCp5BII |
| 2 000 PLN Licytuj | |
73302 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na części na odpowiedź karty podwójnej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nieopisaną odmianą treści na odwrocie karty, wydrukowano tekst XVIII z dopisanym na końcu zdaniem "Die letzte Belieferung erfolgte am 23/10.43.", długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.3000.-); wysłana 3.5.44 z urzędu Kraków 3 do Bad-Ems, przeadresowana do szpitala zapasowego w Montabaur; dodatkowo fioletowe stemple urzędowe: dwuwierszowy "Postamt Krakau 3", okrągły z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz. | Fi.Fcp5BII |
| 2 800 PLN Licytuj | |
73303 |
1940 marginesowe znaczki urzędowe, seria bez ostatnich trzech wartości. | Fi.U1-12 |
| 190 PLN Licytuj | |
73304 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.230.-). | Fi.U1-15 |
| 200 PLN Licytuj | |
73305 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria kasowana, bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-). | Fi.U1-15 |
| 60 PLN Licytuj | |
73306 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, cięta próba bez oznaczenia nominału na papierze żółtawym. | Fi.U13P3 |
| 2 500 PLN Licytuj | |
73307 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.70.-). | Fi.U16-24 |
| 50 PLN Licytuj | |
73308 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana 10.8 kasownikiem okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN". | Fi.U16-24; 11 |
| 80 PLN Licytuj | |
73309 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta gumowana próba w barwie czarnej bez nominału, gwarancja Jendroszek. | Fi.U16P |
| 800 PLN Licytuj | |
73310 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie ciemno brązowej bez nominału na papierze gumowanym, nie katalogowana w katalogu Fischer. | Fi.U20P |
| 1 200 PLN Licytuj | |