Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
49186 |
1935 AMBULANS 4732 relacji GDAŃSK-SOPOT (DANZIG-ZOPPOT), wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki za 5 i 10 fen na liście przesłanym 12.10 ambulansem do Gdańska; walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta). | Fi.187, 188 Mi.193, 194 |
| 160 PLN | |
49187 |
1935 list z Sopotu do Berlina. | Fi.210, 230 |
| 30 PLN | |
49188 |
1935 wydanie obiegowe, seria. | Fi.239-40 |
| 320 PLN | |
49189 |
1935 wydanie obiegowe, seria w czworoblokach. | Fi.239-40 |
| 1 280 PLN | |
49190 |
1935 Herb Gdańska w owalu, seria kasowana (Fi.270.-). | Fi.239-46 Mi.243-50 |
| 240 PLN | |
49191 |
1935 herb Gdańska w owalu, seria. | Fi.241-6 |
| 400 PLN | |
49192 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 10 Pf. z błędem na poz.3 "DANZIQ zamiast DANZIG", piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.247 B1 Mi.251 PF ! |
| 600 PLN | |
49193 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria kasowana (Fi.150.-). | Fi.247-51 Mi.251-56 |
| 130 PLN | |
49194 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria. | Fi.247-51 |
| 235 PLN | |
49195 |
1935 list lotniczy z Sopotu do Niemiec. | Fi.250 |
| 180 PLN | |
49196 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria. | Fi.252-4 |
| 65 PLN | |
49197 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I), seria czysta z delikatną pierwszą podlepką. | Fi.252-54 Mi.256-58 |
| 20 PLN | |
49198 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I), seria czysta na lekkiej podlepce z numerami nakładu HAN 1135 i 1235 na marginesach. | Fi.252-54 Mi.256-58 |
| 240 PLN | |
49199 |
1935 sławni gdańszczanie, całostka z podobizną Jana Heweliusza z obiegu pocztowego. | Fi.Cp48II |
| 200 PLN | |
49200 |
1935 koperta prywatnego wydania firmy filatelistycznej Josef Goldberger ze znakiem opłaty herb Gdańska w owalu za 3 fen., jedyna całostka koperta Wolnego Miasta Gdańska bardzo rzadkie, koperta w bardzo dobrym stanie, koperta nie ujęta w katalogu Fischer, wymieniona w podstawowym katalogu Michla. | Mi.PU1 |
| 1 800 PLN SPRZEDANY | |
49201 |
1936 kartka z Gdańska do Bydgoszczy, widokówka z molem w Sopocie. | Fi.187, 188 |
| 100 PLN | |
49202 |
1936 kartka z Neuteich (Nowy Staw koło Gdańska) do Grudziądza. | Fi.188 |
| 80 PLN | |
49203 |
1936 kartka świąteczna wysłana z Gdańska do Żabna ofrankowana znaczkiem z automatu ciętym poza ząbkowaniem poziomym. | Fi.188R |
| 150 PLN | |
49204 |
1936 "Schafft Hausbriefkästen an sie beschleunigen die Briefzustellung" (aby przyspieszyć doręczanie listów załóż skrzynkę pocztową) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na liście miejscowym (druki) wysłanym 7.11; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.210 Mi.216 |
| 120 PLN | |
49205 |
1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno, seria z odmianą koloru znaczka za 10 Pf, fragmenty delikatnej pierwszej podlepki (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 100 PLN | |
49206 |
1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Fi.220.-), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 200 PLN | |
49207 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria kasowana (Fi.260.-). | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 240 PLN | |
49208 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta (Fi.470.-). | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 440 PLN | |
49209 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta z delikatną pierwszą podlepką lub jej śladem. | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 100 PLN | |
49210 |
1936 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria. | Fi.258-62 |
| 270 PLN | |
49211 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), czworoblok znaczków za 50+20 Pf. z błędem pasera - przesunięcie fazowe (Fi.1280.-) i HAN-em 1036 na marginesie (Fi.600.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.262 B1 Mi.266 |
| 2 000 PLN | |
49212 |
1937 "INTERNATIONALES KASINO ZOPPOT SOMMER UND WINTER!" (Wolff 264c) (Międzynarodowe kasyno w Sopocie - zimą i latem!), kasownik propagandowy na liście zamiejscowym w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłanym 24.12 z Sopotu do Gdańska Siedlec (Schidlitz); walor w dobrym stanie zachowania, ukośne zgięcie koperty przechodzące przez znaczek i minimalne przebarwienia na ząbkach. | Fi.187 Mi.193 |
| 100 PLN | |
49213 |
1937 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, karta reklamowa z częścią na odpowiedź firmy Deutsche Ring oferującej ubezpieczenia zdrowotne, przesłana 6.3 miejscowo w obszarze Wolnego Miasta Gdańska z urzędu Gdańsk 5, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "Kauft Winterhilfswetzeichen" (Wolff 185) (kup cegiełki na rzecz Pomocy Zimowej); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.210 Mi.216 |
| 1 200 PLN | |
49214 |
1937 list z Sopotu do Gdańska. | Fi.210 |
| 30 PLN | |
49215 |
1937 Gdański Związek Przeciwlotniczy, seria. | Fi.263-4 |
| 35 PLN | |
49216 |
1937 wydanie obiegowe. | Fi.265 |
| 100 PLN | |
49217 |
1937 "WERDET MITGLIED IM LUFTSCHUTZBUND" (zostań członkiem ochrony przeciwlotniczej) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na liście przesłanym 4.11 w obszarze Wolnego Miasta Gdańska do Siedlec (Schidlitz); na odwrocie efektowna zalepka listowa z suchym tłoczeniem i godłem parlamentu Wolnego Miasta Gdańska "DER VOLKSTAG DER FREIE STADT DANZIG"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - LOTNICTWO. | Fi.268 Mi.272A |
| 240 PLN | |
49218 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, znaczki z bloku w formie tzw. małego bloczka, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.272-73 (bl.3) Mi.274-75X |
| 350 PLN | |
49219 |
1937 wydanie z dopłata na Pomoc Zimową, seria. | Fi.274-8 |
| 230 PLN | |
49220 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria kasowana (Fi.275.-). | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 250 PLN | |
49221 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta ze śladami lub delikatną podlepką. | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 80 PLN | |
49222 |
1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937, ostemplowana okolicznościowo 19.9.39 z okazji rozpoczęcia wizyty Hitlera w Gdańsku, obok odciśnięty datownik gdański z 26.9.39 - dzień zakończenia wizyty; bez tekstu na odwrocie; dobry stan zachowania (Fi.280.-). | Fi.Cpp4/I Mi.PP3 |
| 250 PLN | |
49223 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.720.-). | Fi.bl.1-2a, b |
| 660 PLN | |
49224 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937, komplet czterech bloków w ciemnych i jasnych odmianach kolorów (Fi.1000.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.1-2a, b |
| 900 PLN | |
49225 |
| 300 PLN | |