Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
48986 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczki o nominałach markowych z odwróconym drukiem środka znaczków, gawarancja Schuler. | Fi.52-56So Mi.58-62K |
| 6 500 PLN | |
48987 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, znaczek za 3 Mk. z błędem na poz.41 "13.XI zamiast 15.XI", dodatkowo rysunek ramki mocno, a środek znacznie mniej przesunięte w prawo, lekki ślad podlepki, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.54 B1 Mi.60 |
| 150 PLN | |
48988 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, cięty znaczek za 3 Mk. (Fi.450.-), ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.54 nz Mi.60 U |
| 420 PLN | |
48989 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, znaczek za 5 Mk z silnie przesuniętym nacinaniem pionowym, podlepka i miejscowe przywarcia papieru na odwrocie. | Fi.55 MK Mi.61 |
| 200 PLN | |
48990 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, cięty znaczek za 5 Mk. (Fi.450.-), ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.55 nz Mi.61 U |
| 480 PLN | |
48991 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba fazowa - sama ramka w kolorze ciemnozielonym znaczka za 10 Mk., na szorstkim papierze ze znakiem wodnym, bez gumy, gwarancja Richter, z oznaczeniem. | Fi.56 P1 Df Mi.62 P1 |
| 800 PLN | |
48992 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta gdańska, seria. | Fi.57-9 |
| 240 PLN | |
48993 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana, oryginalnie kasowana (Fi.130.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.57-59 Mi.63-65 |
| 110 PLN | |
48994 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana w czworoblokach (Fi.960.-). | Fi.57-59 Mi.63-65 |
| 800 PLN | |
48995 |
1921 polecony wartościowy list lotniczy z Wolnego Miasta Gdańska do Niemiec ofrankowany znaczkami II serii lotniczej skasowanymi stemplem "DANZIG 5 LUFTPOST 30.X.21", na awersie naklejka celna Berlin W.8., na rewersie datownik odbiorczy. | Fi.60-4 |
| 130 PLN | |
48996 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowana seria (Fi.315.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.60-65 Mi.66-71 |
| 260 PLN | |
48997 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad miastem, cięty marginesowy znaczek za 40 Pf., ładny stan zachowania, gwarancja Richter. | Fi.60S nz Mi.68x U |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
48998 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad miastem, cięty znaczek za 1 Mk., ładny stan zachowania, gwarancja i opis (zły numer 115nz zamiast 62nz - pomylony znak wodny) Schmutz. | Fi.62S nz Mi.68X U |
| 200 PLN | |
48999 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad miastem, cięty znaczek za 2 Mk., ładny stan zachowania, gwarancja i opis (zły numer 116nz zamiast 63nz - pomylony znak wodny) Schmutz. | Fi.63S nz Mi.69X U |
| 200 PLN | |
49000 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad miastem, cięty znaczek za 5 Mk., ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.64S nz Mi.70X U |
| 220 PLN | |
49001 |
1921 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 60/75 Pf (Fi.80.-). | Fi.66 Mi.72 |
| 70 PLN | |
49002 |
1921 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 60/75 Pf. z niekatalogowanym błędami na poz.3 "jajko pomiędzy z a i w Danzig" i "pęknięte 0 w 60", piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.66 B Mi.72 |
| 400 PLN | |
49003 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria oryginalnie kasowana (Fi.310.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.67-80 Mi.73-86 |
| 250 PLN | |
49004 |
1921 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria. | Fi.67-80 |
| 240 PLN | |
49005 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 40 Pf. z odwróconym środkiem, lekka podlepka, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.73 So Mi.79 K |
| 400 PLN | |
49006 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 50 Pf., lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.74 nz Mi.80 U |
| 100 PLN | |
49007 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 50 Pf., dodatkowo ze znacznie przesuniętym w prawo środkiem, poza widoczną na skanie lekką fałdką w papierze w bardzo ładny stanie zachowania, gwarancja Erdwein BPP. | Fi.74 nz B Mi.80 U |
| 750 PLN | |
49008 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 1 Mk. z przesuniętym środkiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.77 B Mi.83 |
| 150 PLN | |
49009 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 1 Mk. z numerem HAN:1322 na lewym marginesie (Fi.360.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.77 HAN Mi.77 HAN |
| 320 PLN | |
49010 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 1 Mk., lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.77 nz Mi.83 U |
| 220 PLN | |
49011 |
1921 wydanie obiegowe, 16-blok znaczka za 2Mk i 3Mk. | Fi.79, 80 |
| 2 300 PLN | |
49012 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 3 Mk. bez poddruku, lekka podlepka, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Hochkeppeler BPP. | Fi.80S bp Mi.86X |
| 400 PLN | |
49013 |
1921 wydanie obiegowe, seria. | Fi.81-3 |
| 120 PLN | |
49014 |
1921 Herb Gdańska w dużym formacie, znaczek za 10 Mk., unikalny z brakiem połowy nacinania pomiędzy znaczkiem a prawym marginesem, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.81L B Mi.87Y Ur |
| 1 000 PLN | |
49015 |
1921 wydanie obiegowe, znaczek stemplowany na wycinku, fotoatest Bock. | Fi.82 Mi.88Y |
| 320 PLN | |
49016 |
1921 wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą, cięty znaczek za 30+30 Pf., dodatkowo z błędem "brak litery g w Zuschlag 30" i lekko przesuniętym w lewo tłem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.84 nz B1 Mi.90 U |
| 1 000 PLN | |
49017 |
1921 wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą, seria stemplowana. | Fi.84-6 |
| 20 PLN | |
49018 |
1921 tydzień walki z gruźlicą, seria. | Fi.84-6 |
| 70 PLN | |
49019 |
1921 wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą, znaczek stemplowany, fotoatest Bock. | Fi.85 Mi.91 |
| 550 PLN | |
49020 |
1921 wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą, znaczek stemplowany, fotoatest Bock. | Fi.86 Mi.92 |
| 600 PLN | |
49021 |
1921 wydanie obiegowe, 15-blok znaczka za 9Mk. | Fi.87L |
| 540 PLN | |
49022 |
1921 2 wydanie obiegowe, druk fazowy - odbitka rysunku znaczka za 50 Mk bez środka, ślady podlejenia na gumie, fotoatest Bock. | Fi.110P3 Mi.127YPh |
| 1 200 PLN | |
49023 |
1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 15 Pf na kartonie białym; pionowa kreska pęknięta u dołu i przerwana najniższa linia adresowa, czysta (karta bez błędów Fi.60.-). | Fi.Cp10a Mi.P10b |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
49024 |
1921 całostka wydania definitywnego z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp12 |
| 50 PLN | |
49025 |
1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 40 Pf całostka czysta (Fi.40.-). | Fi.Cp13 Mi.P12 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |