Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
48946 |
1920 wydanie prowizoryczne - mały Innendienst, znaczek z błędem "Denzig zamiast Danzig", fotoatest Przybek. | Fi.35B1 |
| 700 PLN | |
48947 |
1920 wydanie prowizoryczne - mały Innendienst, znaczek z podwójnym szarozielonym poddrukiem typ I, fotoatest Przybek. | Fi.35I Pp B2 |
| 1 200 PLN | |
48948 |
1920 wydanie prowizoryczne tzw. mały Innendienst, znaczek za 10 Pf. -odmiana w kolorach karminowym z błędem na poz.22 I formy przedrukowej "z w Danzig pęknięte, belka poz pęknięta i gwóźdź pod g", piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.36b B$ Mi.36 AF IV |
| 480 PLN | |
48949 |
1920 wydanie prowizoryczne tzw. "mały Innendienst", czworoblok znaczków za 40 pf., rzadka odmiana w kolorach ciemnoczerwonym i czarnym (Fi.2000.-); ciekawe bo górne nadruki przesunięte są w lewo, a dolne w prawo; gwarancja i opis odmiany Schmutz. | Fi.38a |
| 1 800 PLN | |
48950 |
1920 mały Innendiesnst, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie Soecknick. | Fi.38b |
| 80 PLN | |
48951 |
1920 wydanie prowizoryczne tzw. mały Innendienst, znaczek za 40 Pf. - rzadka odmiana w kolorach karminowym i czarnym z niekatalogowanym na tej odmianie błędem na poz.61 III formy przedrukowej "belka wydłużona, dolna część odłamana", piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.38b B2 Mi.38b AF IIa |
| 1 200 PLN | |
48952 |
1920 mały Innendiesnst, niewielki ślad po podlepce, mini fotoatest Bock. | Fi.39 |
| 800 PLN | |
48953 |
1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok znaczków za 1 mk./40 pf. z podwójnym nadrukiem z poz.65/76 (Fi.19200.-), opisany przez L.Schmutza w "Przeglądzie Filatelistycznym" 11/2007; w Niemczech spotyka się z rzadka inne nominały (40 i 60 pf.) z tej serii, ale oferowany tu - najrzadszy, sprzedano jedynie do kilku polskich zbiorów, pochodzi z fragmentu arkusza o wyraźnym wzajemnym przesunięciu nadruków co widać na skanach szczegółów, ma pełną oryginalną gumę bez podlepki ani jej śladów, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.46 Np Mi.52 DD |
| 16 000 PLN | |
48954 |
1920 całostka wydania przedrukowego z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp2 |
| 80 PLN | |
48955 |
1920 całostka wydania przedrukowego z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp4 |
| 60 PLN | |
48956 |
1920 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp5 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
48957 |
| 30 PLN | |
48958 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/7½ Pf karta czysta (Fi.50.-). | Fi.Cp6 |
| 40 PLN | |
48959 |
1920 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp6 |
| 50 PLN | |
48960 |
1920 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Oliwy do Szwajcarii. | Fi.Cp6 |
| 120 PLN | |
48961 |
1920 całostka wydania przedrukowego z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp7 |
| 80 PLN | |
48962 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/7½+30/7½ Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta (Fi.100.-). | Fi.Cp7 |
| 100 PLN | |
48963 |
1920 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp8 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
48964 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/10+30/10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta (Fi.100.-). | Fi.Cp9 |
| 60 PLN | |
48965 |
1920 całostka wydania przedrukowego z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp9 |
| 80 PLN | |
48966 |
1920 całostka wydania definitywnego z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp17I |
| 140 PLN | |
48967 |
1920 wydanie przedrukowe, sekretnik w dobrym stanie zachowania (Fi.25.-). | Fi.Cs1 |
| 40 PLN | |
48968 |
1920 sekretnik wydania przedrukowego. | Fi.Cs1 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
48969 |
1920 wydanie przedrukowe, przekaz pocztowy, prawa część zgięta w miejscu oddzielania, niewielkie przebarwienia (Fi.60.-). | Fi.Pp1 Mi.A1 |
| 40 PLN | |
48970 |
1920 prekursory, widokówka opłacona znaczkami niemieckimi za 5 i 10 f wydania Germania przesłana miejscowo w Gdańsku 20.4.20 przed wprowadzeniem do obiegu pierwszych znaczków poczty Wolnego Miasta; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Dr.Marx. | Fi.Pw4, Pw6 |
| 250 PLN | |
48971 |
1920 niemiecki sekretnik użyty miejscowo w Gdańsku, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Gruber. | |
| 800 PLN | |
48972 |
1921 lotniczy ekspresowy polecony list wartościowy z Wolnego Miasta Gdańska do Berlina nadany15.04.21 z ciekawą frankaturą, stempel tranzytowy "Berlin C2 Luftpost 17.IV.21" i odbiorczy z tego samego dnia, na rewersie stempel celny Berlin W.8. | Fi.10, 44, 45, 46, 50 |
| 290 PLN | |
48973 |
1921 firmowy list polecony z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.20, 47 |
| 145 PLN | |
48974 |
1921 list z Gdańska do Berlina, gwarancja pod znaczkami Schuler. | Fi.47, 48, 49 |
| 90 PLN | |
48975 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga (seria nacinana), 5Pf + 25Pf - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 4.3 z Gdańska do Radomia, znaczki skasowane datownikiem DANZIG 5 z wyróżnikiem "g"; okrągłe stempelki cenzury wojskowej w Tczewie: "Tcz." i z numerem cenzora "5"; stempel odbiorczy z 8.III - unarodowiony austriacki okupacyjny datownik z wyróżnikiem "b" z wyciętym niemieckim napisem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia na końcach ząbków); gwarancja. | Fi.47, 49 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
48976 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria nacinana (Fi.370.-). | Fi.47-56 Mi.53-62 |
| 350 PLN | |
48977 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, oryginalnie kasowana seria nacinana (Fi.310.-). | Fi.47-56 Mi.53-62 |
| 270 PLN | |
48978 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba znaczka za 10 Pf. w kolorach brązowawopomarańczowym i granatowym (Fi.750.-), poza lekkim śladem podlepki i dwoma krótszymi ząbkami (dla znaczków nacinanych to typowe) ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.48 P1 Mi.54 P1 |
| 600 PLN | |
48979 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba znaczka za 10 Pf. w kolorach pomarańczowym i brązowofioletowym (Fi.1400.-) i co nietypowe oryginalnie kasowana, ładny stan zachowania, gwarancja INFLA BERLIN. | Fi.48 P1 Mi.54 P1 |
| 1 200 PLN | |
48980 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, próba znaczka za 10 Pf. w kolorach pomarańczowym i czerwonym (Fi.750.-), podlepka i jeden krótszy ząbek (dla znaczków nacinanych to typowe), ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.48 P1 Mi.54 P1 |
| 700 PLN | |
48981 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, szeroko cięty znaczek za 10 Pf. w kolorach pomarańczowym i fioletowoczarnym, jedna lekka podlepka, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Soechnick BPP. | Fi.48 nz Mi.54 U |
| 400 PLN | |
48982 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczek z odwrócony drukiem środka znaczka, fotoatest Gruber. | Fi.48So Mi.54K |
| 1 000 PLN SPRZEDANY | |
48983 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, druk fazowy - odbitka środka rysunku znaczka za 5 Mk, fotoatest Gruber. | Fi.49Df Mi.55PH |
| 1 000 PLN | |
48984 |
1921 firmowy list polecony z Gdańska do Bydgoszczy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.51, 77 |
| 200 PLN | |
48985 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, parka znaczków za 1 mk., prawy z najsłynniejszym błędem gdańskim występującym na poz.10 w części nakładu "koga w płomieniach - typ III jeden gruby płomień" (Fi.615.-), jedna podlepka z marginesu, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.52 B1/III Mi.58 PF I |
| 500 PLN | |