Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 118. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
15892

1927 bankowy list polecony z Warszawy do Niemiec.

Fi.192, 213
25 PLN
15893

1927 wycinek z rzadkim kasownikiem Międzynarodowych Regat w Bydgoszczy.

Fi.205
80 PLN
15894

1927 kartka z Łodzi do Niemiec.

Fi.205, 208, Cp42
30 PLN
15895

1927 list firmowy z Leszna do Poznania. Ciekawe zestawienie frankowania, gdzie użyto znaczka za 1 gr do zamknięcia opłaty 25 gr.

Fi.205, 212
90 PLN
15896

1927 kartka z Warszawy do Worochty.

Fi.208, 209
10 PLN
15897

1927 kartka z Warszawy do Stanów Zjednoczonych.

Fi.208, 211
60 PLN
15898

1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Mikaszewicze - Brześć nad Bugiem nr 283 z wyróżnikiem a, rzadki ambulans, uszkodzony znaczek.

Fi.209
20 PLN
15899

1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lublin - Katowice nr 251.

Fi.209
80 PLN
15900

1927 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Petrovice (Czechosłowacja) - Kraków nr 134, stempel z wyróżnikiem b.

Fi.209
60 PLN
15901

1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 139.

Fi.209
40 PLN
15902

1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Tczew nr 235, widokówka z eskadrą polskiej Marynarki Wojennej.

Fi.209
100 PLN
15903

1927 "VIII KONF. UNJI MIĘDZ./ CHEM. CZYST. I STOS,/ WARSZAWA 4-8.IX.1927" Warszawa 2, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego na widokówce wysłanej z Warszawy do Lublina.

Fi.209
100 PLN
15904

1927 wydanie obiegowe, 10 gr na kompletnej gazecie WŁOŚCIAŃSKA NIWA (СЯЛЯНСКАЯ НIВА) wydawanej w języku białoruskim w Wilnie, wysłanej 16.11 z urzędu Wilno 2 do Pragi, przesyłka opłacona jako druki według specjalnej obniżonej taryfy zagranicznej stosowanej przez redakcje czasopism przy bezpośredniej wysyłce do odbiorców, czarny stempelek kontroli czeskiej "PROŠLO VRÁTNICÍ", wyjątkowo rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (gazeta na zgięciu częściowo przetarta).

Fi.209II
Mi.237II
400 PLN
15905

1927 "NA UZDROWISKA DLA PRACOWN POCZT TG i TF" - zielone nalepki dobroczynne o nominale 10 gr doklejone i skasowane datownikiem na miejscowym liście poleconym przesłanym 25.VII w Białej Podlaskiej; od 1924 roku Poczta na wniosek organizacji charytatywnych wspierała je organizując za pośrednictwem sieci swoich placówek sprzedaż nalepek dobroczynnych, mogły one być doklejane na odwrocie listów, kasowanie nalepek datownikiem pocztowym było niedozwolone (za H.Vogels "Sprzedaż nalepek dobroczynnych w urzędach pocztowych w Polsce w okresie międzywojennym" Przegląd Filatelistyczny 3/2015); dobry stan zachowania.

Fi.209II, 211I
Mi.237II, 239I
120 PLN
15906

1927 list firmowy z Bielska, zmieniona nazwa banku na kopercie z pożyczkowy na eskontowy.

Fi.211
Mi.239
20 PLN
15907

1927 list firmowy z Ministerstwa Przemysłu i Handlu w Warszawie 24.I.27 do Pragi.

Fi.211
Mi.239
25 PLN
15908

1927 list z Ozorkowa do Łodzi.

Fi.211
60 PLN
15909

1927 "IV MIĘDZYNARODOWY KONGRES MEDYCYNY i FARMACJI WOJSKOWEJ WARSZAWA 30.V-4.VI 1927 r." Warszawa 2 (wyróżnik b), wirnik okolicznościowy na kartce z Warszawy do Drohobycza, Myślicki 27 101.

Fi.211
80 PLN
15910

1927 perforacja firmowa VCOD - Vacuum Oil Company Czechowice k.Dziedzic, znaczek za 40 gr z serii widokowej, kasowany; gwarancja Krawczyk.

Fi.214I
Mi.242I
50 PLN
15911

1927 list firmowy z Łodzi 2.XI.27 do Francji.

Fi.214I
Mi.242
15 PLN
15912

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, marginesowy znaczek w barwie niebieskiej, gwarancja i opis.

Fi.225d
Mi.244
210 PLN
15913

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, znaczek za 40 gr. w kolorze fioletowoniebieskim, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis koloru Walocha.

Fi.225f
Mi.244
400 PLN
15914

1927 60 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek za 20 gr. w kolorze ciemnokarminowym na papierze białym gładkim cienkim - x, gwarancja i opis.

Fi.226a
Mi.245
135 PLN
15915

1927 60 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek za 20 gr. w rzadkim kolorze karminowym, gwarancja i opis.

Fi.226b
Mi.245
150 PLN
15916

1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, czworoblok znaczków w barwie karminowej na papierze x, gwarancja i opis Walocha.

Fi.226b
Mi.245
320 PLN
15917

1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, parka znaczków ciętych bez gumy, lewy znaczek wydrukowany na pomarszczonym papierze.

Fi.226nz
Mi.245U
1 000 PLN
15918

1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, parka znaczków nieząbkowanych, prawy znaczek niewielki ubytek w gumie, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.226nz
Mi.245U
1 300 PLN
15919

1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek nieząbkowany.

Fi.226nz
Mi.245U
750 PLN
15920

1927 1. rocznica prezydentury Ignacego Mościckiego, znaczek za 20 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacony list wysłany 30.6 z Gromnika do Warszawy, znaczek skasowany stemplem rusztowym, na odwrocie stempel odbiorczy i 2 znaczki kwestarskie za 10 gr "NA UZDROWISKA DLA PRACOWN POCZT TG i TF" - od 1924 roku Poczta na wniosek organizacji charytatywnych wspierała je organizując za pośrednictwem sieci swoich placówek sprzedaż nalepek dobroczynnych, mogły one być doklejane na odwrocie listów, kasowanie nalepek datownikiem pocztowym było niedozwolone (za H.Vogels "Sprzedaż nalepek dobroczynnych w urzędach pocztowych w Polsce w okresie międzywojennym" Przegląd Filatelistyczny 3/2015); dobry stan zachowania.

Fi.227
Mi.246
80 PLN
15921

1927 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "KORZYSTAJCIE Z POCZTY LOTNICZEJ".

Fi.227
35 PLN
15922

1927 1. rocznica prezydentury Ignacego Mościckiego, znaczek nieząbkowany, gwarancja Rachmanow.

Fi.227nz
Mi.246U
1 400 PLN
15923

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, 10 gr + 5 gr - frankatura mieszana ze znaczkami innych wydań, polecony list wysłany 8.XI.1928 z Włodawy do Białej Podlaskiej.

Fi.228, 209II, 240
Mi.247, 237II, 259
150 PLN
15924

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, marginesowa seria.

Fi.228-9
Mi.247-8
200 PLN
15925

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-).

Fi.228-29
Mi.247-48
40 PLN
15926

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria czysta (Fi.170.-).

Fi.228-29
Mi.247-48
150 PLN
15927

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, znaczki marginesowe.

Fi.230-1
Mi.249-50
165 PLN
15928

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej w Warszawie, seria znaczków ciętych, fotoatest Walisch.

Fi.230-2nz
Mi.249-51U
12 000 PLN
15929

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria kasowana.

Fi.230-32
Mi.249-51
30 PLN
15930

1927 IV Międzynarodowy Kongres medycyny i Farmacji Wojskowej, 25 + 40 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacony list polecony wysłany 29.V.28 z Krakowa do Krynicy, jako stempla odbiorczego użyto 30.V datownika okolicznościowego "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY KRYNICA-ZDRÓJ" (Myślicki 28 004); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.231, 232
Mi.250, 251
200 PLN
15931

1927 list z Krakowa do Warszawy.

Fi.233
15 PLN