Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
15892 |
1927 bankowy list polecony z Warszawy do Niemiec. | Fi.192, 213 |
| 25 PLN | |
15893 |
1927 wycinek z rzadkim kasownikiem Międzynarodowych Regat w Bydgoszczy. | Fi.205 |
| 80 PLN | |
15894 |
1927 kartka z Łodzi do Niemiec. | Fi.205, 208, Cp42 |
| 30 PLN | |
15895 |
1927 list firmowy z Leszna do Poznania. Ciekawe zestawienie frankowania, gdzie użyto znaczka za 1 gr do zamknięcia opłaty 25 gr. | Fi.205, 212 |
| 90 PLN | |
15896 |
1927 kartka z Warszawy do Worochty. | Fi.208, 209 |
| 10 PLN | |
15897 |
1927 kartka z Warszawy do Stanów Zjednoczonych. | Fi.208, 211 |
| 60 PLN | |
15898 |
1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Mikaszewicze - Brześć nad Bugiem nr 283 z wyróżnikiem a, rzadki ambulans, uszkodzony znaczek. | Fi.209 |
| 20 PLN | |
15899 |
1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lublin - Katowice nr 251. | Fi.209 |
| 80 PLN | |
15900 |
1927 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Petrovice (Czechosłowacja) - Kraków nr 134, stempel z wyróżnikiem b. | Fi.209 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
15901 |
1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 139. | Fi.209 |
| 40 PLN | |
15902 |
1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Tczew nr 235, widokówka z eskadrą polskiej Marynarki Wojennej. | Fi.209 |
| 100 PLN | |
15903 |
1927 "VIII KONF. UNJI MIĘDZ./ CHEM. CZYST. I STOS,/ WARSZAWA 4-8.IX.1927" Warszawa 2, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego na widokówce wysłanej z Warszawy do Lublina. | Fi.209 |
| 100 PLN | |
15904 |
1927 wydanie obiegowe, 10 gr na kompletnej gazecie WŁOŚCIAŃSKA NIWA (СЯЛЯНСКАЯ НIВА) wydawanej w języku białoruskim w Wilnie, wysłanej 16.11 z urzędu Wilno 2 do Pragi, przesyłka opłacona jako druki według specjalnej obniżonej taryfy zagranicznej stosowanej przez redakcje czasopism przy bezpośredniej wysyłce do odbiorców, czarny stempelek kontroli czeskiej "PROŠLO VRÁTNICÍ", wyjątkowo rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (gazeta na zgięciu częściowo przetarta). | Fi.209II Mi.237II |
| 400 PLN | |
15905 |
1927 "NA UZDROWISKA DLA PRACOWN POCZT TG i TF" - zielone nalepki dobroczynne o nominale 10 gr doklejone i skasowane datownikiem na miejscowym liście poleconym przesłanym 25.VII w Białej Podlaskiej; od 1924 roku Poczta na wniosek organizacji charytatywnych wspierała je organizując za pośrednictwem sieci swoich placówek sprzedaż nalepek dobroczynnych, mogły one być doklejane na odwrocie listów, kasowanie nalepek datownikiem pocztowym było niedozwolone (za H.Vogels "Sprzedaż nalepek dobroczynnych w urzędach pocztowych w Polsce w okresie międzywojennym" Przegląd Filatelistyczny 3/2015); dobry stan zachowania. | Fi.209II, 211I Mi.237II, 239I |
| 120 PLN | |
15906 |
1927 list firmowy z Bielska, zmieniona nazwa banku na kopercie z pożyczkowy na eskontowy. | Fi.211 Mi.239 |
| 20 PLN | |
15907 |
1927 list firmowy z Ministerstwa Przemysłu i Handlu w Warszawie 24.I.27 do Pragi. | Fi.211 Mi.239 |
| 25 PLN | |
15908 |
1927 list z Ozorkowa do Łodzi. | Fi.211 |
| 60 PLN | |
15909 |
1927 "IV MIĘDZYNARODOWY KONGRES MEDYCYNY i FARMACJI WOJSKOWEJ WARSZAWA 30.V-4.VI 1927 r." Warszawa 2 (wyróżnik b), wirnik okolicznościowy na kartce z Warszawy do Drohobycza, Myślicki 27 101. | Fi.211 |
| 80 PLN | |
15910 |
1927 perforacja firmowa VCOD - Vacuum Oil Company Czechowice k.Dziedzic, znaczek za 40 gr z serii widokowej, kasowany; gwarancja Krawczyk. | Fi.214I Mi.242I |
| 50 PLN | |
15911 |
1927 list firmowy z Łodzi 2.XI.27 do Francji. | Fi.214I Mi.242 |
| 15 PLN | |
15912 |
1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, marginesowy znaczek w barwie niebieskiej, gwarancja i opis. | Fi.225d Mi.244 |
| 210 PLN SPRZEDANY | |
15913 |
1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, znaczek za 40 gr. w kolorze fioletowoniebieskim, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis koloru Walocha. | Fi.225f Mi.244 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
15914 |
1927 60 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek za 20 gr. w kolorze ciemnokarminowym na papierze białym gładkim cienkim - x, gwarancja i opis. | Fi.226a Mi.245 |
| 135 PLN SPRZEDANY | |
15915 |
1927 60 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek za 20 gr. w rzadkim kolorze karminowym, gwarancja i opis. | Fi.226b Mi.245 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
15916 |
1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, czworoblok znaczków w barwie karminowej na papierze x, gwarancja i opis Walocha. | Fi.226b Mi.245 |
| 320 PLN SPRZEDANY | |
15917 |
1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, parka znaczków ciętych bez gumy, lewy znaczek wydrukowany na pomarszczonym papierze. | Fi.226nz Mi.245U |
| 1 000 PLN | |
15918 |
1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, parka znaczków nieząbkowanych, prawy znaczek niewielki ubytek w gumie, gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.226nz Mi.245U |
| 1 300 PLN | |
15919 |
1927 60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek nieząbkowany. | Fi.226nz Mi.245U |
| 750 PLN | |
15920 |
1927 1. rocznica prezydentury Ignacego Mościckiego, znaczek za 20 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacony list wysłany 30.6 z Gromnika do Warszawy, znaczek skasowany stemplem rusztowym, na odwrocie stempel odbiorczy i 2 znaczki kwestarskie za 10 gr "NA UZDROWISKA DLA PRACOWN POCZT TG i TF" - od 1924 roku Poczta na wniosek organizacji charytatywnych wspierała je organizując za pośrednictwem sieci swoich placówek sprzedaż nalepek dobroczynnych, mogły one być doklejane na odwrocie listów, kasowanie nalepek datownikiem pocztowym było niedozwolone (za H.Vogels "Sprzedaż nalepek dobroczynnych w urzędach pocztowych w Polsce w okresie międzywojennym" Przegląd Filatelistyczny 3/2015); dobry stan zachowania. | Fi.227 Mi.246 |
| 80 PLN | |
15921 |
1927 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "KORZYSTAJCIE Z POCZTY LOTNICZEJ". | Fi.227 |
| 35 PLN | |
15922 |
1927 1. rocznica prezydentury Ignacego Mościckiego, znaczek nieząbkowany, gwarancja Rachmanow. | Fi.227nz Mi.246U |
| 1 400 PLN SPRZEDANY | |
15923 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, 10 gr + 5 gr - frankatura mieszana ze znaczkami innych wydań, polecony list wysłany 8.XI.1928 z Włodawy do Białej Podlaskiej. | Fi.228, 209II, 240 Mi.247, 237II, 259 |
| 150 PLN | |
15924 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, marginesowa seria. | Fi.228-9 Mi.247-8 |
| 200 PLN | |
15925 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-). | Fi.228-29 Mi.247-48 |
| 40 PLN | |
15926 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria czysta (Fi.170.-). | Fi.228-29 Mi.247-48 |
| 150 PLN | |
15927 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, znaczki marginesowe. | Fi.230-1 Mi.249-50 |
| 165 PLN SPRZEDANY | |
15928 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej w Warszawie, seria znaczków ciętych, fotoatest Walisch. | Fi.230-2nz Mi.249-51U |
| 12 000 PLN | |
15929 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria kasowana. | Fi.230-32 Mi.249-51 |
| 30 PLN | |
15930 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres medycyny i Farmacji Wojskowej, 25 + 40 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacony list polecony wysłany 29.V.28 z Krakowa do Krynicy, jako stempla odbiorczego użyto 30.V datownika okolicznościowego "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY KRYNICA-ZDRÓJ" (Myślicki 28 004); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.231, 232 Mi.250, 251 |
| 200 PLN | |
15931 |
1927 list z Krakowa do Warszawy. | Fi.233 |
| 15 PLN | |