Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13005 |
1892 sądowy dowód doręczenia (Post-Zustellungsurkunde) odesłany 30/12 z miejscowości Święta Anna do sądu w Koźlu, okrągły datownik nadawczy SANCT-ANNABERG i odbiorczy COSEL z 31.12; dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
13006 |
1892 list z Stanów Zjednoczonych do Pilzna. | |
| 100 PLN | |
13007 |
1892 sekretnik wysłany z Lwowa do Niemiec. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
13008 |
1893 austriacka dwujęzyczna całostka w języku niemieckim i polskim wysłana z Krakowa Dworzec do Niemiec. | Fi.Cp10 |
| 90 PLN | |
13009 |
1893 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, datownik odbiorczy Przemyśl 3/2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.65 |
| 80 PLN | |
13010 |
1893 list z Warszawy do Łodzi. | |
| 70 PLN | |
13011 |
1894 kompletny składany list z Krakowa do Lublina, ciekawy stempel odbiorczy z Lublina. | Mi.63 |
| 120 PLN | |
13012 |
1894 kartka z Brzezinki do Austrii. | |
| 80 PLN | |
13013 |
1895 parka znaczków ze stemplem Beuthen (Bytom). | Mi.40 |
| 25 PLN | |
13014 |
1895 list z Szczucina do Tarnowa, kasownik rusztowy Szczucina. | Mi.53 |
| 70 PLN | |
13015 |
1895 niemiecka całostka za 10 Pf wysłana 26.9 z Poznania do miejscowości Iwaniska, znak opłaty skasowany datownikiem POSEN z wyróżnikiem "*1d", datownik odbiorczy ИВАНИСКАЯ П.О. РАДОМСК.Г. z wyróżnikiem "1" z dnia 17.9; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P25 |
| 50 PLN | |
13016 |
1898 kartka z Krakowa Dworzec do Niemiec, austriacka całostka z napisami w dwóch językach, w tym w języku polskim. | Fi.Cp4II |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
13017 |
1898 kartka z Tarnowa do Tarnopola, austriacka całostka z napisami w trzech językach, w tym w języku polskim. | Fi.Cp13 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
13018 |
1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe (I wydanie) - 17½ Kr. w kolorach niebiesko/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na kompletnym dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia - wielokrotności tych znaczków na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.Iax Mi.1aB |
| 500 PLN | |
13019 |
1899 Kraków Piasek, list wartościowy z Krakowa do Krynicy opłacony znaczkami wydań 1890 i 1891 roku w tym rzadkim na korespondencji za 1 gulden, pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy na odwrocie. | Mi.52, 61, 66 |
| 2 000 PLN | |
13020 |
1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca. | |
| 15 PLN | |
13021 |
1900 kartka z Krakowa do Niemiec, austriacka całostka z napisami w trzech językach, w tym w języku polskim. | Fi.Cp18 |
| 20 PLN | |
13022 |
1900 list nadany w niemieckim ambulans kolejowym na trasie Carthaus (Westpr) – Praust (Kartuzy – Pruszcz) Zug 906. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
13023 |
| 10 PLN | |
13024 |
1901 DUBLANY, austriacki znaczek za 30 hal wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem w Dąbrówce, dobry stan zachowania. | Mi.77 |
| 30 PLN | |
13025 |
1901 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Chabówka - Zakopane nr 522. | |
| 60 PLN | |
13026 |
1901 kartka nadana w ambulansie niemieckiej kolei wąskotorowej na trasie Schleusenau – Crone a.d. Brahe (Bydgoszcz Okole – Koronowo) Zug 2, datownik odbiorczy Schwekatowo (Świekatowo). | |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
13027 |
1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VI; odręcznie dopisano w trzech narożnikach znaczka wartość nominału 25 i obrysowano odciśnięte datowniki; dobry stan zachowania. | Mi.28 |
| 150 PLN | |
13028 |
1902 kartka z Bochni do Kłaja. | |
| 70 PLN | |
13029 |
1903 kartka z Nowego Sącza do Grzybowa, austriacka całostka z napisami w trzech językach, w tym w języku polskim. | Fi.Cp18 |
| 20 PLN | |
13030 |
1903 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 23.11 z Tangeru do Warszawy, opłacona hiszpańskim znaczkiem za 10 C z przedrukiem CORREO ESPAÑOL MARRUECOS , datownik odbiorczy Warszawa 16.XI; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.2 |
| 150 PLN | |
13031 |
1903 widokówka (nastrojowa litografia z jeleniami) wysłana 2 VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - datownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); datownik odbiorczy z 4 VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.43y |
| 120 PLN | |
13032 |
1903 kartka widokówkowa, zdjęciowa z Warszawy do Żyrardowa (Ruda Guzowska). Stempelek odbiorczy. | |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
13033 |
1904 pomocniczy adres pocztowy na wartościową przesyłkę pobraniową z Warszawy do Wilna, ofrankowany znaczkami za 3 kop i 70 kop wydania z 1889 roku, wysłany 15.VII, znaczki skasowane datownikiem ВАРШАВА I ГОР.ПОЧТ.КОНТ. z wyróżnikiem "3", datownik odbiorczy ВИЛНА ПОЧТОВ.КОНТОРА z wyróżnikiem "30" z 16.VII na odwrocie; dobry stan zachowania. | Mi.47yII, 54y |
| 120 PLN | |
13034 |
1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, datownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie datownik odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P13 |
| 50 PLN | |
13035 |
1904 kartka nadana w ambulansie pocztowym do Pabianic. | |
| 60 PLN | |
13036 |
1905 list z Jarosławia do Podgórza. | Mi.110 |
| 20 PLN | |
13037 |
1905 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków nr 493, wygumkowana treść kartki. | |
| 40 PLN | |
13038 |
1906 kartka z Przemyśla do Grodziska. | Fi.Cp29 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
13039 |
1906 kartka z warszawy do Budapesztu. | Mi.45, 47 |
| 30 PLN | |
13040 |
1906 list wysłany 13.3 z Wadowic do Krakowa, znaczek unieważniony stemplem rusztowym WADOWICE 6, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.134 |
| 40 PLN | |
13041 |
1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Chabówka nr 522. | |
| 60 PLN | |
13042 |
1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Mysłowice. | |
| 50 PLN | |
13043 |
1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 26 do Piotrkowa. | |
| 60 PLN | |
13044 |
1907 kartka miejscowo użyta w Krakowie, fotoatest Jendroszek. | Mi.155 |
| 80 PLN | |