Aukcja 118. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12965

1877 kompletny składany list z Kolmar (Chodzież).

Mi.33
90 PLN
12966

1877 rosyjska całostka wysłana z fabryki sukienniczej Adolfa Gotlieba Fiedlera z Kalisza do Berlina, pieczęć firmowa fabryki „A.G. Fiedler Sache Opatówek in Polen”, stempel ramkowy „Aus Polen” i na odwrocie okrągły stempel „D.30 11 1”, Dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fabryka Fiedlera zbudowana w latach 1824-26 była jedna z największych fabryk kalisko-mazowieckiego okręgu przemysłowego.

Mi.U22
150 PLN
12967

1878 znaczek ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy).

Mi.33
20 PLN
12968

1878 znaczek ze stemplem Kempen (Kępno).

Mi.33
25 PLN
12969

1878 list z Nowego Targu do Neumark.

40 PLN
12970

1878 składany list z Rawicza do Gostynia.

50 PLN
12971

1878 kompletny list urzędowy wysłany 29/7 z miejscowości Łąka do Przemyśla, mały datownik nadawczy na froncie, na odwrocie datownik przejściowy Kranzberg i datownik odbiorczy Przemyśla z tego samego dnia, niebieska zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
12972

1878 kompletny list urzędowy wysłany 1/10 z miejscowości Staremiasto (od 1899 Stary Sambor) do Przemyśla, datownik nadawczy STAREMIASTO na froncie, na odwrocie datownik tranzytowy CHYROW BAHNHOF DWORZEC i datownik odbiorczy Przemyśla, zalepka nadawcy; dobry stan zachowania.

150 PLN
12973

1879 znaczek ze stemplem Pudewitz (Pobiedziska Poznańskie).

Mi.33
25 PLN
12974

1880 kartka z Krakowa do Austrii, austriacka całostka z napisami w dwóch językach, w tym w języku polskim.

Fi.Cp4II
30 PLN
12975

1880 list do Berlina nadany w Żninie w kursie powrotnym ambulansu kolejowego na trasie Poznań – Bydgoszcz, prostokątny stempel „POSEN – BROMBERG / I Rückfahrt”.

Mi.41
90 PLN
12976

1880 (około) kartka nadana w ambulansie pocztowym Frankenstein (Ząbkowice Śląskie)- Raudten (Rudna) do Niemiec.

100 PLN
12977

Mi.P5
200 PLN
12978

80 PLN
12979

1882 ŁÓDŹ, karta pocztowa za 3 kop wysłana 7.11 z Łodzi do Liverpoolu, znak opłaty unieważniony datownikiem ЛОДЗЬ ПОЧТ.КОНТ. 4 ПЕТРОКОВСК.Г., tego samego dnia przewieziona ambulansem nr.27 relacji WARSZAWA-ALEKSANDRÓW datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ No.27) No.27 z wyróżnikiem "6"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania;

1886 karta pocztowa za 3 kop wysłana 30.5 z Łodzi do Jawora (Jauer i/Schl), znak opłaty unieważniony datownikiem ЛОДЗЬ ПОЧТ.КОНТ. 6 ПЕТРОКОВСК.Г., dodatkowo ozdobna kaszetka nadawcy ADOLF ROSENTHAL; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej.

Mi.P5, P6
100 PLN
12980

1882 list wysłany 12.6 z miejscowości Zdroje (Finkenwalde) do Szczecina, pomimo, że przesyłka została oznaczona adnotacją zwalniającą od opłaty pocztowej "Portopfl.d.S.", na froncie wpisano dużymi cyframi wysokość dopłaty "20", na odwrocie dekoracyjny zielony stempelek nadawcy z wizerunkiem palmy i łacińską dewizą "UT PALMA VIRESCIT" z miejscowości Podjuchy, a także datownik odbiorczy.

80 PLN
12981

1882 rosyjska całostka ze stemplem ambulansowym Sankt Petersbursko - Warszawska żelaznaja droga

120 PLN
12982

1883 list polecony z Krościenka do Nowego Targu, znaczki z ząbkowaniem 10 1/2.

Mi.46, 47
60 PLN
12983

1884 kartka z Krakowa do Austrii, austriacka całostka z napisami w dwóch językach, w tym w języku polskim.

Fi.Cp4II
20 PLN
12984

1884 parka znaczków ze stemplem Bolkenheim (Bolków).

Mi.42
25 PLN
12985

1884 kartka z Wrocławia do Niemiec.

10 PLN
12986

1885 karta pocztowa z Łodzi do Walk (Wałk), przesłana 6.I ambulansem nr.72 relacji Warszawa-Mława, datownik "POCZTOWY WAGON No.72" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.72), a następnie 7.I ambulansem nr.4 relacji Warszawa-Petersburg - rzadki ośmiokątny datownik "PRZEDZIAŁ POCZTOWY WAGONU N4"(ПОЧТОВОЕ ОТДѢЛЕНIЕ ВАГОНА N4)" z wyróżnikiem "6", datownik tranzytowy Rygi z 9.I; dobry stan zachowania.

Mi.30
800 PLN
12987

1885 list składany z Oppeln (Opola) do Rybnika.

Mi.34
50 PLN
12988

1885 obwoluta listu z Brzeżan do Lwowa.

40 PLN
12989

1886 miejscowy list z Lublina.

Mi.32
120 PLN
12990

1886 składany list z Borka koło Poznania do Koźmina.

Mi.41
40 PLN
12991

1886 list z Krakowa do Francji, dwujęzyczny kasownik urzędu pocztowego Kraków Dworzec, na froncie stempel odbiorczy.

Mi.46
80 PLN
12992

1887 list składany z Niepołomic do Wojnicza, znaczek z ząbkowaniem 9½/9½ .

Mi.46
70 PLN
12993

1887 list z Krakowa do Francji, dwujęzyczny kasownik urzędu pocztowego Kraków Dworzec, na froncie stempel odbiorczy.

Mi.47
80 PLN
12994

Mi.P12
80 PLN
12995

Mi.P15
80 PLN
12996

Mi.U33A
40 PLN
12997

1889 przekaz paczkowy z Przemyśla do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN
12998

Mi.K1
40 PLN
12999

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.K6
60 PLN
13000

Mi.S1
40 PLN
13001

1890 przekaz paczkowy z Lwowa Podzamcze do Tarnopola, na odwrocie stempel odbiorczy.

120 PLN
13002

1891 list wartościowy ze Lwowa do Liska.

Mi.52, 65
140 PLN
13003

1891 obwoluta listu z Inowrocławia do Stargardu.

60 PLN
13004

Mi.77, 88
140 PLN