Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
12925 |
1865 obwoluta listu z Gnadenfrey (Piława Górna) do Alt Heinrichau (Henryków). | Mi.16 |
| 50 PLN | |
12926 |
1865 list towarzyszący paczce z Deutsch Eylau (Iława) do Königsberg (Królewiec), stempel pomocniczy z Królewca "Packkammer", na froncie numer paczki. | Mi.18b, U26a |
| 200 PLN | |
12927 |
1866 list z Lauban (Lubań) do Krotoszyna na pruskiej całostce. | Fi.16, GAA16 |
| 120 PLN | |
12928 |
1867 pruska koperta wysłana z Czernowitz do Łazisk, znak opłaty unieważniony przez kreślenie. | Mi.U26A |
| 50 PLN | |
12929 |
1868 list z Breslau (Wrocław) do Niemiec, na odwrocie piękne pieczęcie lakowe. | |
| 130 PLN | |
12930 |
1869 list z Grünberg in Schlesien (Zielona Góra) do Niemiec. | Mi.4 |
| 80 PLN | |
12931 |
1870 list z Crossen an der Oder (Krosno Odrzańskie) do Niemiec. | Mi.4 |
| 90 PLN | |
12932 |
1870 składany list z Krakowa do Austrii. | |
| 30 PLN | |
12933 |
1871 kompletny składany list z Immersatt (Żyznów koło Głogowa) do Grobina (Rosja). | Mi.4 |
| 100 PLN | |
12934 |
1871 BRODY BAHNHOF, austriacki znaczek za 5 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem na dworcu kolejowym w Brodach, znaczek z fragmentem arkuszowego znaku wodnego; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.37 |
| 120 PLN | |
12935 |
1871 list z Drohobycza do Lwowa. | Mi.U55 |
| 60 PLN | |
12936 |
1871 kartka z Kołomyi do Wiednia. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
12937 |
1871 kompletny składany list z Szczecina do Colberg, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
12938 |
1871 list urzędowy z Guben (Gubin) do Poznania. | |
| 60 PLN | |
12939 |
1871 obwoluta urzędowego listu z Krotoszyna do Szelejewa, list nie doręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 150 PLN | |
12940 |
1871 obwoluta listu z Poznania do Trzemeszna. | |
| 80 PLN | |
12941 |
1871 list z Lwowa do Wiednia. | |
| 40 PLN | |
12942 |
1872 DZIERŻONIÓW - I WYDANIE ZNACZKÓW RZESZY NIEMIECKIEJ UŻYTE W PIERWSZYM TYGODNIU OBIEGU, znaczek pierwszego (po zjednoczeniu Rzeszy w 1870 roku) wydania znaczków ogólnoniemieckich za 1 Gr. - wprowadzony do obiegu 1.1.1872, na liście z sądu powiatowego datowanym 4.1 (czwartek), a wysłanym 8.1 (poniedziałek) z Dzierżoniowa do miejscowości Bielawa (Langenbielau), znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem REICHENBACH I/SCHL. STADT POST EXPED., na odwrocie stempelek nadejścia 9 1; w przypadku wydań klasycznych, dla przesyłek z początkowego okresu ich stosowania katalogi przewidują bardzo wysokie dopłaty; wczesna przesyłka z obszaru ziem polskich; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.4 |
| 1 600 PLN | |
12943 |
1872 POLANÓW, znaczek niemiecki za ½ Gr I wydania skasowany na wycinku efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) POLLNOW w Polanowie - wysoka wyceniana katalogowa (Feuser +600.-); bardzo dobry stan zachowania. | Mi.14 |
| 600 PLN | |
12944 |
1872 kompletny składany list z Samboru do Lwowa, na odwrocie kasownik odbiorczy. | Mi.38 |
| 90 PLN | |
12945 |
1872 list urzędowy wyłożeniowy forszusowy z Ullersdorf (Ołdrzychowice Kłodzkie) do Grafendorf na Morawach. | |
| 120 PLN | |
12946 |
1873 obwoluta listu z Breslau (Wrocław) do Alt Heinrichau (Henryków). | Mi.19 |
| 40 PLN | |
12947 |
1873 kartka nadana z Reichenbach (Dzierżoniów) do Langenbielau na Śląsku (Bielawa). | |
| 40 PLN | |
12948 |
1874 TORUŃ, znaczek niemiecki za 1 Gr skasowany efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) THORN w Toruniu; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.19 |
| 80 PLN | |
12949 |
1874 obwoluta listu z Breslau (Wrocław) do Alt Heinrichau (Henryków). | Mi.20 |
| 40 PLN | |
12950 |
1874 karta pocztowa z napisami niemieckim i ukraińskim znacznie przesunięty znak opłaty - wydrukowano go częściowo na ramce okalającej kartę; wysłana 24/7 z miejscowości Mikulińce do Lwowa, datownik odbiorczy z 25/7 na froncie; dobry stan zachowania. | Mi.P21 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
12951 |
1874 niemiecka opaska za 1/3 Gr wysłana z Poznania do Kiel, na odwrocie datownik odbiorczy. | Mi.S3 |
| 90 PLN | |
12952 |
1874 kartka z Złoczowa do Pestu. | |
| 40 PLN | |
12953 |
1874 kartka z Krakowa do Wiednia. | |
| 25 PLN | |
12954 |
1874 kompletny składany list/ dokument wyłożeniowy forszus Auslagen z Polnisch Wartenberg (Syców) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. Adresowany do Franz Puchalla | |
| 180 PLN | |
12955 |
1875 kartka z Kołomyi do Austrii, austriacka całostka z napisami w dwóch językach, w tym w języku polskim, kartka złamana w połowie i z częściowo wydrapanym adresatem. | Fi.Cp3 |
| 30 PLN | |
12956 |
1876 parka ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy). | Mi.33 |
| 35 PLN | |
12957 |
1876 parka ze stemplem Mikolaiken (Mikołajki). | Mi.33 |
| 25 PLN | |
12958 |
1876 składany dokument (w środku austriacki znaczek fiskalny) wysłany z Łańcuta do Austrii opłacony znaczkiem wydania z 1867 roku. | Mi.37 |
| 80 PLN | |
12959 |
1876 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm wysłana 23.V z miejscowości Rożyszcze do Kijowa, 24.V przesłana ambulansem nr.54 relacji Grajewo-Kijów, znak opłaty unieważniony kasownikiem (РОЖИЩЕ ПОЧТ.СТ. ВОЛЫНСК.Г.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na odwrocie; również na odwrocie kasowniki odbiorcze z 25.V; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U25C |
| 120 PLN | |
12960 |
1876 kartka z Kołomyi do Wiednia. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
12961 |
1876 list całostka I Rzesza z Neustettin (Szczecinek) do Berlina, pięknie odbity okrągły kasownik Szczecinka. | |
| 80 PLN | |
12962 |
1876 kartka z Śniatynia do Zabłotowa, kartka zagięta w połowie. | |
| 60 PLN | |
12963 |
1876 kartka z Görchen ( Miejska Górka) do Rawicza. | |
| 140 PLN | |
12964 |
1877 niewielki liścik wysłany 7.I z Londynu do Krakowa, ofrankowany 3 znaczkami jednopensowymi (z płyty 183), dwa z nich użyto częściowo jako zalepki do zabezpieczenia listu, unieważnione stemplem typu duplex z numerem W9, na odwrocie krakowski datownik odbiorczy z 10.I; treść pisana po hebrajsku; niespotykany walor w bardzo słabym stanie zachowania. | Mi.16 |
| 40 PLN | |