Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 118. Obce poczty na ziemiach polskich

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12925

1865 obwoluta listu z Gnadenfrey (Piława Górna) do Alt Heinrichau (Henryków).


Mi.16
50 PLN
12926

1865 list towarzyszący paczce z Deutsch Eylau (Iława) do Königsberg (Królewiec), stempel pomocniczy z Królewca "Packkammer", na froncie numer paczki.


Mi.18b, U26a
200 PLN
12927

1866 list z Lauban (Lubań) do Krotoszyna na pruskiej całostce.

Fi.16, GAA16
120 PLN
12928

1867 pruska koperta wysłana z Czernowitz do Łazisk, znak opłaty unieważniony przez kreślenie.


Mi.U26A
50 PLN
12929

1868 list z Breslau (Wrocław) do Niemiec, na odwrocie piękne pieczęcie lakowe.


130 PLN
12930

1869 list z Grünberg in Schlesien (Zielona Góra) do Niemiec.


Mi.4
80 PLN
12931

1870 list z Crossen an der Oder (Krosno Odrzańskie) do Niemiec.


Mi.4
90 PLN
12932

1870 składany list z Krakowa do Austrii.


30 PLN
12933

1871 kompletny składany list z Immersatt (Żyznów koło Głogowa) do Grobina (Rosja).


Mi.4
100 PLN
12934

1871 BRODY BAHNHOF, austriacki znaczek za 5 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem na dworcu kolejowym w Brodach, znaczek z fragmentem arkuszowego znaku wodnego; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.37
120 PLN
12935

1871 list z Drohobycza do Lwowa.


Mi.U55
60 PLN
12936

1871 kartka z Kołomyi do Wiednia.


30 PLN
SPRZEDANY
12937

1871 kompletny składany list z Szczecina do Colberg, na odwrocie stempel odbiorczy.


50 PLN
12938

1871 list urzędowy z Guben (Gubin) do Poznania.


60 PLN
12939

1871 obwoluta urzędowego listu z Krotoszyna do Szelejewa, list nie doręczony zwrócony do nadawcy.


150 PLN
12940

1871 obwoluta listu z Poznania do Trzemeszna.


80 PLN
12941

1871 list z Lwowa do Wiednia.


40 PLN
12942

1872 DZIERŻONIÓW - I WYDANIE ZNACZKÓW RZESZY NIEMIECKIEJ UŻYTE W PIERWSZYM TYGODNIU OBIEGU, znaczek pierwszego (po zjednoczeniu Rzeszy w 1870 roku) wydania znaczków ogólnoniemieckich za 1 Gr. - wprowadzony do obiegu 1.1.1872, na liście z sądu powiatowego datowanym 4.1 (czwartek), a wysłanym 8.1 (poniedziałek) z Dzierżoniowa do miejscowości Bielawa (Langenbielau), znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem REICHENBACH I/SCHL. STADT POST EXPED., na odwrocie stempelek nadejścia 9 1; w przypadku wydań klasycznych, dla przesyłek z początkowego okresu ich stosowania katalogi przewidują bardzo wysokie dopłaty; wczesna przesyłka z obszaru ziem polskich; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.4
1 600 PLN
12943

1872 POLANÓW, znaczek niemiecki za ½ Gr I wydania skasowany na wycinku efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) POLLNOW w Polanowie - wysoka wyceniana katalogowa (Feuser +600.-); bardzo dobry stan zachowania.


Mi.14
600 PLN
12944

1872 kompletny składany list z Samboru do Lwowa, na odwrocie kasownik odbiorczy.


Mi.38
90 PLN
12945

1872 list urzędowy wyłożeniowy forszusowy z Ullersdorf (Ołdrzychowice Kłodzkie) do Grafendorf na Morawach.


120 PLN
12946

1873 obwoluta listu z Breslau (Wrocław) do Alt Heinrichau (Henryków).


Mi.19
40 PLN
12947

1873 kartka nadana z Reichenbach (Dzierżoniów) do Langenbielau na Śląsku (Bielawa).


40 PLN
12948

1874 TORUŃ, znaczek niemiecki za 1 Gr skasowany efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) THORN w Toruniu; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.19
80 PLN
12949

1874 obwoluta listu z Breslau (Wrocław) do Alt Heinrichau (Henryków).


Mi.20
40 PLN
12950

1874 karta pocztowa z napisami niemieckim i ukraińskim znacznie przesunięty znak opłaty - wydrukowano go częściowo na ramce okalającej kartę; wysłana 24/7 z miejscowości Mikulińce do Lwowa, datownik odbiorczy z 25/7 na froncie; dobry stan zachowania.


Mi.P21
150 PLN
SPRZEDANY
12951

1874 niemiecka opaska za 1/3 Gr wysłana z Poznania do Kiel, na odwrocie datownik odbiorczy.


Mi.S3
90 PLN
12952

1874 kartka z Złoczowa do Pestu.


40 PLN
12953

1874 kartka z Krakowa do Wiednia.


25 PLN
12954

1874 kompletny składany list/ dokument wyłożeniowy forszus Auslagen z Polnisch Wartenberg (Syców) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. Adresowany do Franz Puchalla


180 PLN
12955

1875 kartka z Kołomyi do Austrii, austriacka całostka z napisami w dwóch językach, w tym w języku polskim, kartka złamana w połowie i z częściowo wydrapanym adresatem.

Fi.Cp3
30 PLN
12956

1876 parka ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy).


Mi.33
35 PLN
12957

1876 parka ze stemplem Mikolaiken (Mikołajki).


Mi.33
25 PLN
12958

1876 składany dokument (w środku austriacki znaczek fiskalny) wysłany z Łańcuta do Austrii opłacony znaczkiem wydania z 1867 roku.


Mi.37
80 PLN
12959

1876 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm wysłana 23.V z miejscowości Rożyszcze do Kijowa, 24.V przesłana ambulansem nr.54 relacji Grajewo-Kijów, znak opłaty unieważniony kasownikiem (РОЖИЩЕ ПОЧТ.СТ. ВОЛЫНСК.Г.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na odwrocie; również na odwrocie kasowniki odbiorcze z 25.V; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U25C
120 PLN
12960

1876 kartka z Kołomyi do Wiednia.


30 PLN
SPRZEDANY
12961

1876 list całostka I Rzesza z Neustettin (Szczecinek) do Berlina, pięknie odbity okrągły kasownik Szczecinka.


80 PLN
12962

1876 kartka z Śniatynia do Zabłotowa, kartka zagięta w połowie.


60 PLN
12963

1876 kartka z Görchen ( Miejska Górka) do Rawicza.


140 PLN
12964

1877 niewielki liścik wysłany 7.I z Londynu do Krakowa, ofrankowany 3 znaczkami jednopensowymi (z płyty 183), dwa z nich użyto częściowo jako zalepki do zabezpieczenia listu, unieważnione stemplem typu duplex z numerem W9, na odwrocie krakowski datownik odbiorczy z 10.I; treść pisana po hebrajsku; niespotykany walor w bardzo słabym stanie zachowania.


Mi.16
40 PLN