Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aktualna aukcja Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
19218

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z dość rzadkim mocnym wyraźnym abklatschem nadruku na odwrocie.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
Licytuj
19219

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. z dość rzadkim mocnym wyraźnym abklatschem nadruku na odwrocie.

Fi.350
Mi.390VI
100 PLN
Licytuj
19220

1945 wyzwolenie miast, znaczek z lekko rozmytym drukiem, gwarancja Weźranowski.

Fi.350
Mi.390VI
25 PLN
Licytuj
19221

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350
Mi.390VI
20 PLN
Licytuj
19222

1945 wyzwolenie miast, list polecony nadany 12.03.45 z Lublina 2 do Warszawy, prowizoryczny znak polecenia i poniemiecki datownik nadawczy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.350
Mi.390VI
750 PLN
Licytuj
19223

1945 wyzwolenie miast, list polecony nadany 13.04.45 z Rzeszowa do Krakowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 172 i datownik odbiorczy.

Fi.350
Mi.390VI
800 PLN
Licytuj
19224

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym poz.18 "kropka nad G w Gr", gwarancja i opis.

Fi.350 B
Mi.390VI
50 PLN
Licytuj
19225

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak noska w prawej cyfrze 1", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350 B3
Mi.390VI
70 PLN
Licytuj
19226

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 74 z błędem "uszkodzone z i brak haczyka w cyfrze 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.350 B3
Mi.390VI 
40 PLN
Licytuj
19227

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 95 "lewa kreska ścięta z lewej strony", podlepka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.350 B5
Mi.390VI
25 PLN
Licytuj
19228

1945 wyzwolenie miast, prawy znaczek z poz. 47 z błędem "ścięta litera Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350 B6
Mi.390VI
80 PLN
Licytuj
19229

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. poz.38/48 z nadrukiem przesuniętym w prawo (Fi.+150%), dodatkowo górny znaczek podstawowy z błędem opisywanym w PZP "kropka pod lewym r w Gr", gwarancja i oznaczenie.

Fi.350 MK
Mi.390 VI
90 PLN
Licytuj
19230

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętymi w pionie nadrukami z poz.43/53; ponieważ przesunięcie dolnej 50 nadruków było o 1,5 mm większe, nasunęły się one na znaczek z górnej połówki arkusza i powstał znaczek z częściowym nominałem 3 zł. na górze i całym na dole, gwarancja i opis.

Fi.350 MK4
Mi.390VI 
250 PLN
Licytuj
19231

1945 wyzwolenie miast, list polecony z Kozienic nadany 22.03.45 do Kielc, prowizoryczny stempel „Kozienice" z odręcznie wpisaną datą, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 736.

Fi.350, 343
Mi.384, 390VI
900 PLN
Licytuj
19232

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 15 z błędem "cyfra 1 z częściowym brakiem noska", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B2
Mi.390VI
80 PLN
Licytuj
19233

1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z poz. 96-99, znaczek na poz. 97 z błędem "litera z ścięta od góry".

Fi.350B6
Mi.390VI
100 PLN
Licytuj
19234

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "pierwsza litera K uszkodzona", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
Licytuj
19235

1945 wyzwolenie miast, znaczek z z lekko przesuniętym nadrukiem z poz. 55 z błędem "uszkodzone K", ślady po przywarciu, gwarancja Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
70 PLN
Licytuj
19236

1945 wyzwolenie miast, znaczek z lekko przesuniętym nadrukiem z poz. 55 z błędem "uszkodzone K", gwarancja Ryblewski.

Fi.350B7
Mi.390VI
120 PLN
Licytuj
19237

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 5 z błędem "uszkodzone K", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
120 PLN
Licytuj
19238

1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 49/60, znaczek z poz. 55-6, lewy znaczek z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
100 PLN
Licytuj
19239

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 5 z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
Licytuj
19240

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 5 z błędem "uszkodzone K", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
Licytuj
19241

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 55 z błędem "uszkodzona litera K", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
Licytuj
19242

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 5 z błędem "uszkodzona litera K", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B7
Mi.390VI
80 PLN
Licytuj
19243

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 57 z lekko przesuniętym nadrukiem z błędem "uszkodzona litera a", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B8
Mi.390VI
40 PLN
Licytuj
19244

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 40 z błędem "przerwana litera a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.350B10
Mi.390VI
80 PLN
Licytuj
19245

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.350MK
Mi.390VI
160 PLN
Licytuj
19246

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 64 z przesuniętym w poziomie nadrukiem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.350MK
Mi.390VI
40 PLN
Licytuj
19247

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 80 z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350MK3
Mi.390VI
180 PLN
Licytuj
19248

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 180 z nadrukiem przesuniętym w pionie - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.350MK3
Mi.390VI
250 PLN
Licytuj
19249

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 34 z nadrukiem z poz. 17, bardzo rzadki znaczek znany z jednej połówki arkusza przedrukowanego 50-cio znaczkowa formą przedrukową, rzadkość tego bardzo popularnego wydania, dobry stan zachowania, niewielki ślad po podlepce, fotoatest Schmutz.

Fi.350No
Mi.390VIK
5 500 PLN
Licytuj
19250

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym pochodzący z jednej połówki 50-cio znaczkowej arkusza z nadrukiem odwróconym, jedna z najrzadszych odwrotek Polski powojennej, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja i oznaczenie Perzyński.

Fi.350No
Mi.390VIK
13 000 PLN
Licytuj
19251

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku z poz. 1, plama na odwrocie, gwarancja Jendroszek.

Fi.350P
180 PLN
Licytuj
19252

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku, gwarancja Jendroszek.

Fi.350P
240 PLN
Licytuj
19253

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł/25 gr na liście poleconym wysłanym z Kocka do Bielska-Białej, unieważniony jednowierszowym kasownikiem prowizorycznym "Kock" nieodnotowanym, ani w Polskich Znakach Pocztowych, ani w najnowszej klasyfikacji Z.Mąki!!! data "12/6.45" dopisana czerwonym ołówkiem pod znaczkiem, prowizoryczny stempelek polecenia; znaczek użyty 12 dni po wycofaniu z obiegu (31.V) i niezakwestionowany przez pocztę, co, biorąc pod uwagę wysoki nominał znaczka i wielkość miejscowości, nie powinno zaskakiwać; całość - chociaż koperta została mocno obcięta od dołu - prezentuje się bardzo ładnie; przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania i nie inspirowane filatelistycznie należą do rzadko spotykanych; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.351
Mi.390VII
1 600 PLN
Licytuj
19254

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.351 B3
Mi.390VII 
25 PLN
Licytuj
19255

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej.

Fi.351I
Mi.390VII
50 PLN
Licytuj
19256

1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 50-60z przesuniętym nadrukiem, górny znaczek z błędem "obniżone ź", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.351I, 351IIB9
Mi.390VII
100 PLN
Licytuj
19257

1945 wyzwolenie miast, parka z poz. 80-90, dwa typy nadruku, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.351I-II
Mi.390VII
86 PLN
Licytuj