Aukcja 118. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
19138

Fi.347a
Mi.389
180 PLN
19139

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej, gwarancja ze starym oznaczeniem i opis koloru Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
200 PLN
19140

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożny czworoblok znaczków w kolorze barwie brązowaworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
700 PLN
19141

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, parka w barwie brązowaworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
350 PLN
19142

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowej na papierze cienkim ca 0,065, gwarancja i opis Walocha.

Fi.347a
Mi.389
400 PLN
19143

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.347a
Mi.389
150 PLN
19144

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, cieniowany dziesięcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorach od ciemnobrązoworóżowych po lewej, poprzez brązoworóżowe, po dwa jasnobrązoworóżowe do brązoworóżowych po prawej, wersja drukowana na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego z nagłówkiem "Deutsche Post Osten ... Chopinstr.9"; wiele błędów: na poz.22 rzadki "plamka nad TA" (liczymy Fi.+250%), na poz.23 "PÓLSKA" (Fi.+50%) i "wcięcie w 2 daty" (Fi.+50%), na poz.24 unikalny "duża barwna plama nad 22" (liczymy Fi.+500%), na poz.25 z najmniejszym prostokątem zasłaniającym nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) występujący tylko w części nakładu błąd "uszkodzona cyfra 3 w 1863."(Fi.+50%), na poz.26 występujący w małej części nakładu "plama w tle obok szyi" Fi.+150%), a na poz.29 prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", niespotykane nagromadzenie odmian kolorów i błędów - licząc tylko podstawowe znaczki i pięć wyróżnionych dopłatą błędów to 5535.-, gwarancja opis wszystkich kolorów i błędów Schmutz.

Fi.347a B
Mi.389
5 250 PLN
19145

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej z błędem "rozdzielony prostokąt", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347aB1
Mi.389
400 PLN
19146

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowej z poz. 22 z błędem "wcięcie w górnej krawędzi prostokąta", znaczek na papierze cienkim ca 0,065, gwarancja i opis Walocha.

Fi.347aB12
Mi.389
500 PLN
19147

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowej z błędem "PÓLSKA", gwarancja i opis Berbeka.

Fi.347a B13
Mi.389
400 PLN
19148

Fi.347aa
Mi.389
120 PLN
19149

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z poz. 8 w barwie jasno brązoworóżowej z błędami "spacja przed cyfrą 5" i "występ na dole prawej ramki", gwarancja i opis Berbeka.

Fi.347aa B2, B3
Mi.389
500 PLN
19150

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, PRZESUNIĘCIE NADRUKU W POZIOMIE, znaczek za 5 zł./25 gr. z poz.4 w kolorze jasnobrązoworóżowym, ma znacznie przesunięty w prawo nadruk - to znacznie rzadsze niż przesunięcie ząbkowania, gwarancja z opisem koloru.

Fi.347aa MK
Mi.389
2 400 PLN
19151

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowej, gwarancja i opis Wysocki.

Fi.347ad
Mi.389
180 PLN
19152

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, parka znaczków w barwie brązowaworóżowej i ciemno brązowaworóżowej, lewy znaczek z błędem "biała plama obok szyi", gwarancja i opis schmutz.

Fi.347ad, 347aeB18
Mi.389
750 PLN
19153

Fi.347ad B13
Mi.389
800 PLN
19154

Fi.347ad nz
Mi.389U
14 000 PLN
19155

Fi.347ad nz
Mi.389U
10 000 PLN
19156

1945 Powstanie Styczniowe - R Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązowaworóżowym z rzadkim niekatalogowanym błędem na poz.24 "plama po GR", gwarancja i pełen opis koloru, pozycji i błędu Walocha.

Fi.347ae B
Mi.389
450 PLN
19157

Fi.347b
Mi.339
300 PLN
19158

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowawoczerwonej z poz. bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja ze starym oznaczeniem i opis koloru Schmutz.

Fi.347b MK1
Mi.389
2 400 PLN
19159

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaoróżowej, przesunięta perforacja pionowa przechodząca przez rysunek znaczka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347bb
Mi.389
400 PLN
19160

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaoróżowej z błędem "rozdzielony prostokąt", gwarancja i opis Berbeka.

Fi.347bbB1
Mi.389
750 PLN
19161

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie czerwonobrązowej, gwarancja ze starym oznaczeniem i opis koloru Schmutz.

Fi.347d
Mi.389
300 PLN
19162

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasno czerwonobrązowym ładnie skasowany w Otwocku datownikiem z epoki (Fi.370.-), niestety bez widocznej daty, oznaczony 347da i sygnowany stempelkiem CEZARY ŻAK.

Fi.347da
Mi.389
320 PLN
19163

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno czerwonobrązowej z błędem "rozdzielony prostokąt", gwarancja i opis.

Fi.347da B1
Mi.389
600 PLN
19164

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe ŁUKÓW, parka znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze czerwonobrązowym wzorcowo skasowana z Łukowie prawie pełnym datownikiem prowizorycznym typu lubelskiego, dawne oznaczenie ołówkiem odcienia barwy "ea", gwarancja z nowym oznaczeniem koloru.

Fi.347db
Mi.389
1 200 PLN
19165

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, bardzo ciekawy znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze różowawobrązowym z błędem na poz. 23 "Ó w PÓLSKA" (Fi.900.-) i dodatkowo na cieńszym papierze o zmiennej grubości (0,070-0,075 mm) oraz ze skośnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja z dawnym (2006) oznaczeniem "ga" Kalinowski.

Fi.347e
Mi.389
900 PLN
19166

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie różowawobrązowej , gwarancja i opis Schmutz (stare oznaczenie).

Fi.347e
Mi.389
500 PLN
19167

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, seria oryginalnie kasowana na wycinkach, "Częstochowa" z błędem B4 "uszkodzona cyfra 4", "Zakopane z błędem B2 "częściowy brak noska w cyfrze 1", kilka ładnych prowizorycznych kasowników, gwarancja Krawczyk.

Fi.348-57 (B2 i 4)
Mi.390I-X
400 PLN
19168

1945 wyzwolenie miast, odbitka kontrolna nadruku z poz. 25, gwarancja Jendroszek.

Fi.348P
250 PLN
19169

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 14 z abklaczem, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.348a
Mi.390IXa
150 PLN
19170

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 41 z silnym abklaczem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.348a
Mi.390IXa
250 PLN
19171

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.348a
Mi.390IXa
125 PLN
19172

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 65 z błędem "brak części noska cyfry 1", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.348aB2
Mi.390IXa
250 PLN
19173

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr., prawy górny z niekatalogowanym błędem na poz.13 "W ścięte z lewej u góry", a prawy dolny z katalogowanym błędem na poz.24 "cyfra 1 bez haczyka" (Fi.1125.-), oba znaczki z błędami gwarancja Krawczyk.

Fi.348a B3
Mi.390 IXa
900 PLN
19174

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 47 z błędem "ścięte z", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.348aB6
Mi.390IXa
250 PLN
19175

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 79 z błędem "uszkodzona pierwsza litera a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.348aB10
Mi.390IXa
250 PLN
19176

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 11 z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.348aMK
Mi.390IXa
160 PLN
19177

1945 wyzwolenie miast, znaczek z podwójnym nadrukiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.348aNp
Mi.390bIXDD
3 800 PLN