Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 117. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
9474

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, czworoblok znaczków za 5 zł, prawy górny z błędem na poz.42 "niebieski pławik na kręgach wody koło liścia"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2476 B
Mi.2622
100 PLN
9475

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru brązowej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski.

Fi.2477MK
Mi.2623F 
480 PLN
9476

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2482-3 ark.
Mi.2629-30
60 PLN
9477

1979 150-lecie żeglugi parowej na Wiśle, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2485-8 ark.
Mi.2633-6
300 PLN
9478

1979 kartka nadana na statku s/y Piotrcovia, znaczek unieważniony stemplem "POSTED AT SEA / s/y Piotrcovia / PZ-1073".

Fi.2491
150 PLN
9479

1979 435-lecie PRL, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2492-3 ark.
Mi.2640-1
100 PLN
SPRZEDANY
9480

1979 100. rocznica śmierci Rowlanda Hilla, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2494 ark.
Mi.2642
50 PLN
9481

1979 rzeźba "Pokój", wieloblok z usterką perforacji poziomej widoczną na lewej części znaczka.

Fi.2508
Mi.2656
30 PLN
9482

1979 arcydzieła sztuki - rzeźba "Pokój", znaczek z uskokiem perforacji z obiegu pocztowego.

Fi.2508MK
30 PLN
9483

1979 rzeźba "Pokój", marginesowa parka znaczków z częściowym brakiem perforacji grzebieniowej - jeden znaczek nieząbkowany, drugi nie w pełni perforowany z trzech stron, fotoatest Wysocki. Wysoka wycena Fischera.

Fi.2508nz, 2508MK
Mi.2656U
650 PLN
9484

1979 "100 LECIE OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ", całostka ostemplowana okolicznościowo 23.08 w Nieszawie; temat - STRAŻ POŻARNA.

Fi.Cp724
20 PLN
9485

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105 ND
Mi.Bl.74 ND
150 PLN
9486

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
100 PLN
9487

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
200 PLN
9488

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po prawej stronie (Fi.220.-).

Fi.bl.105ND (61)
Mi.Bl.74ND
200 PLN
9489

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie, piękny stan, symboliczny numer 00044 po lewej.

Fi.bl.105ND (61)
Mi.Bl.74ND 
240 PLN
9490

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106aB1
Mi.Bl.76
25 PLN
9491

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" nie był dostępny w abonamencie; bardzo dobry stan zachowani.

Fi.bl.106b
Mi.Bl.76
50 PLN
9492

1979 Wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, srebrny blok kasowany.

Fi.bl.106b (62)
Mi.Bl.76 
25 PLN
9493

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106bB1
Mi.Bl.76
60 PLN
9494

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106bB1
Mi.Bl.76
60 PLN
9495

1979 XIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna "Katowice '79" bloczek na kopercie skasowany 2.9 stemplem okolicznościowym w Katowicach, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia skasowana 16-9 datownikiem urzędu Katowice 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.107 (63)
Mi.Bl.77
50 PLN
9496

1979 europejskie wystawy filatelistyczne, dwa bloki w różnych wymiarach: 86x63 i 86x69,5 mm. Katalog Fischer podaje rozmiary bloku w wysokości 86x63-69,5 mm. Podręcznik Kiełbasy podaje jako rozmiar bloku wymiar 86x63-64 mm, jednocześnie sygnalizując istnienie makulatury o wymiarach 86x75-79 mm. Wydaje się, że rozmiar większości bloków wynosi 86x63-64 mm i oznaczenie Fischera wprowadza w błąd, gdyż nie ma wartości pośrednich pomiędzy 63-64 mm, a tak jak w tym wypadku, 69,5 mm (np. rozmiar 66 mm). Ta druga wartość jest albo rzadszą odmianą bloku albo już powinna być zaliczona do makulatury.

Fi.bl.108
Mi.Bl.78
70 PLN
9497

1979 list z polskiej misji pokojowej w ramach ONZ z Syrii/Egiptu.


15 PLN
9498

1980 150-lecie stadniny koni w Sierakowie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2516-23 ark.
Mi.2664-71
500 PLN
SPRZEDANY
9499

1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
45 PLN
9500

1980 rocznik kopert FDC (bez bl.113(69); Fi.75,50).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
120 PLN
9501

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.917.-).

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252
550 PLN
9502

1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora, gwarancja i opis Walocha.

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7
300 PLN
9503

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika .

Fi.2526-9ND
Mi.2674-7
200 PLN
9504

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika .

Fi.2526-9ND
220 PLN
9505

1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, nowodruk w bardzo pięknym stanie zachowania.

Fi.2526-29 ND
300 PLN
9506

1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i w Moskwie. Ze względu na bojkot Igrzysk Olimpijskich w Moskwie przez USA, Amerykańscy filateliści byli zainteresowani wyłącznie znaczkiem Fi 2528 (pozostałe znaczki z serii dotyczyły konkurencji letnich). W związku z tym na specjalne zamówienie Ars Polony (obsługującej handel filatelistyczny z USA) dodrukowano znaczek Fi 2528 w arkuszach 25-cio znaczkowych (regularne wydanie drukowano w arkuszach 50-cio znaczkowych), z czego znaczną część rozerwano do pakietów olimpijskich - nakład tylko 8.000 szt. !!!. "Eksportowy" arkusz w bardzo dobrym stanie, rzadkie.

Fi.2528 ark. (25)
Mi.2676
2 200 PLN
9507

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681 
40 PLN
9508

1980 35. rocznica układu PRL-ZSRR, parka znaczków, lewy z błędem "kropla laku przed pieczęcią ZSRR"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2533 B
Mi.2681
100 PLN
9509

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, parka z uskokiem ząbkowania poziomego.

Fi.2533MK
Mi.2681
40 PLN
9510

1980 110. rocznica urodzin Lenina, znaczek za 2,50 zł z błędami na poz.35 "brak kropki po W i krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2534 B1
Mi.2682
30 PLN
9511

1980 110. rocznica urodzin W.Lenina, dolny prawy znaczek z błędami "krótszy przecinek w nominale" i "brak kropki po W".

Fi.2534 B1+B2
Mi.2682
25 PLN
9512

1980 110. rocznica urodzin Lenina, parka znaczków za 2,50 zł, prawy z błędem na poz.16 "krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2534 B3
Mi.2682
30 PLN
9513

1980 75. rocznica Rewolucji 1905 roku, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2535 ark.
Mi.2683
50 PLN