Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. Generalne Gubernatorstwo

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
4991

1941 widoki zabytkowych budowli (III), 48 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 7.3.1944 ze Lwowa do Kurowic, przekierowany do Winnika, a stamtąd do Krakowa, na odwrocie datowniki obu urzędów "KUROWICE über LEMBERG 2" i "WINNIKI ÜBER LEMBERG 2"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.69
120 PLN
4992

1941 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi ratusz w Sandomierzu.

Fi.69
100 PLN
4993

Fi.69
150 PLN
4994

Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12 nz
600 PLN
4995

1941-2 portret A. Hitlera, zestaw znaczków ciętych z liczba rozrachunkową na dolnym marginesie.

Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12nz
300 PLN
4996

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet 10 makulaturowych znaczków ciętych w całych arkuszach w bardzo dobrym stanie zachowania, wartość katalogowa Fischer 10.000,- zł.

Fi.71-5nz, 77-81nz ark.
6 500 PLN
4997

1941 parki znaczków ciętych, niekompletna seria bez znaczka 16 i 48 gr.

Fi.71-75nz, 77-81nz
250 PLN
4998

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami.

Fi.71-82 Pw1
120 PLN
4999

1941 kartka z Warszawy do Przeworska.

Fi.72
10 PLN
5000

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura pojedyncza, cennik firmowy opłacony jako druki przesłany 29.3.43 z Warszawy do Piaseczna; niecodzienny walor w słabszym stanie zachowania (znaczek rozdarty, przebarwienia).

Fi.72
80 PLN
5001

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr znaczek z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN i oznaczeniem sektora i walca III/3, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75 Pw2
50 PLN
5002

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, znaczek za 16 gr, guma żeberkowana pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.76y
60 PLN
5003

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 16.XII.1944 z Koluszek do Częstochowy.

Fi.77
40 PLN
5004

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, miejscowy list przesłany 4.10.1944 w Krakowie, dodatkowy stempelek "Durch Deutsche Dienspost Osten" rzadko spotykany na tak późnych przesyłkach.

Fi.78
100 PLN
5005

1941 "V" (Viktoria) i "S" (V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!) - dwa dodatkowe stemple pocztowe sporadycznie stosowane w celach propagandowych na korespondencji w okresie 6 miesięcy - (po) 22.VI do 31.XII.1941, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
300 PLN
5006

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 26.10.1943 z Puław do Gdańska, stempelek nadawcy "Vermittlungsstelle für Schiffspersonal Stützpunkt Pulawy" (Centrala wymiany załóg baza w Puławach) odciśnięty również na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78
80 PLN
5007

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 23.3.44 z Wojciechowa do Wiednia na poste-restante; efektowny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.78
200 PLN
5008

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24gr + 30gr - frankatura dwukolorowa, miejscowy list polecony przesłany 07.7.43 w Krakowie, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem "KRAKAU 1" z wyróżnikiem "ac", na odwrocie dwuobrączkowy datownik odbiorczy "KRAKAU 1" z wyróżnikiem "c"; adaptowana koperta firmowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, 79
40 PLN
5009

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, znaczek za 24 gr, guma żeberkowana pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78y
60 PLN
5010

1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Włoch pod Warszawą.

Fi.79, 110
80 PLN
5011

1941 "4 Schülerkompanie Große Kampffliegerschule 3" (4 kompania szkolna szkoły pilotów wojskowych nr.3), szkoła ta stacjonowała na Okęciu w okresie 1.I.1940-VI.1941; karta pocztowa wydania przedrukowego, wysłana 5.VI z Warszawy, znak opłaty unieważniony zaadaptowanym beznapisowym kasownikiem przerobionym z polskiego datownika, stosowanym w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, formacyjna pieczęć listowa z godłem; doskonały stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia na stronę albumową); temat - LOTNICTWO; ze zbiorów i z gwarancją Stanisława Żółkiewskiego.

Fi.Cp4I
300 PLN
5012

Fi.Cp6B
50 PLN
5013

1941 kartka z Radomia do Biecza, sygnatura IX.40.

Fi.Cp7I
15 PLN
5014

1941 źle zaadresowana kartka z Nowego Sącza zwrócona do nadawcy, specjalny stempel pomocniczy poczty.

Fi.Cp7I
40 PLN
5015

1941 kartka z Budzanowa do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, stempel odbiorczy PCK.

Fi.Cp7II
80 PLN
5016

1941 kartka z Kołomyi do Nowego Sącza, sygnatura II.41.

Fi.Cp7II
15 PLN
5017

1941 kartka z Bochni do Stanisławowa, sygnatura II.41.

Fi.Cp7II
10 PLN
5018

1941 kartka z Wróblika Szlacheckiego do Bieczy, sygnatura II.41.

Fi.Cp7II
10 PLN
5019

1941 kartka z Jasła wysłana 25.03.41 do Rosji, stempel cenzury wojskowej Wermachtu.

Fi.Cp8I
200 PLN
5020

1941 kartka z Tarnobrzega do Mrowla, sygnatura II.41.

Fi.Cp9I
15 PLN
5021

1941 całostka z sygnaturą III.42.

Fi.Cp9II
10 PLN
5022

1941 kartka z Radomia do Bieczy, sygnatura III.42.

Fi.Cp9II
10 PLN
5023

1941 kartka z Tarnobrzega do Mrowla, sygnatura I.44.

Fi.Cp9III
60 PLN
5024

1941 całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9III
30 PLN
5025

1941 kartka z domu wypoczynkowego w Powidzu nadana z Warszawy do Cegłowa, znaczek doręczeniowy unieważniony w agencji pocztowej w Cegłowie, rzadkie.

Fi.D1, 2
425 PLN
5026

1941 zawiadomienie pocztowe opłacone znaczkiem doręczeniowym, kasownik pośrednictwa pocztowego w Kaniach, rzadkie na niefilatelistycznej korespondencji.

Fi.D3
500 PLN
5027

1941 zawiadomienie pocztowe opłacone znaczkiem doręczeniowym, kasownik pośrednictwa pocztowego w Paszkówce, rzadkie na niefilatelistycznej korespondencji.

Fi.D3
600 PLN
5028

1941 zawiadomienie pocztowe opłacone znaczkiem doręczeniowym, kasownik pośrednictwa pocztowego w Zachajkach, rzadkie na niefilatelistycznej korespondencji.

Fi.D4
700 PLN
5029

1941 druk z izby rzemieślniczej w Krakowie do Prądnika Czerwonego, kasownik propagandowy Dnia NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.III
300 PLN
5030

1941 "VOM 15.8 bis 17.8.1941 TAG DER NSDAP IM GENERALGOUVERMENT" kasownik okolicznościowy na kartce z Krakowa do Wadowic, ładna odbitka stempla.

Fi.III
280 PLN