Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. Generalne Gubernatorstwo

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
5231

1944 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, karta wysłana z Krakowa do Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK na "adres konspiracyjny" w Lizbonie gdzie sortowano i dosyłano do odbiorców w Anglii, stempelki różnych cenzur i datownik odbiorczy Lizbony, ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu, gwarancja Pelczar.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
5232

1944 kartka z Pruszkowa do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu, gwarancja Pelczar.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
5233

1944 kartka z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu, gwarancja Pelczar.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
5234

Fi.77, Cp9II
200 PLN
5235

1944 przekaz paczkowy z Węgrowa do Niemiec, na odwrocie stempel urzędu celnego w Berlinie.

Fi.86, 110, 111
100 PLN
5236

1944 koperta telegramu doręczonego w Warszawie.

Fi.110
150 PLN
5237

1944 ekspresowa kartka polecona z Makowa Podhalańskiego do Leżajska.

Fi.111, 112, Cp9II
50 PLN
5238

1944 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, karta polecona wysłana z Pruszkowa do Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK na "adres konspiracyjny" w Lizbonie gdzie sortowano i dosyłano do odbiorców w Anglii, stempelki różnych cenzur i datownik odbiorczy Lizbony, gwarancja.

Fi.111, Cp7II
200 PLN
5239

Fi.111, Cp9b; 36
40 PLN
5240

1944 55. urodziny Adolfa Hitlera, seria na kopercie listu ekspresowego z Krakow ado Mielca.

Fi.117-9
20 PLN
5241

Fi.117-19
30 PLN
5242

Fi.117-119; 37
40 PLN
5243

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w sześcioblokach narożnikowych z gapami, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw1
100 PLN
5244

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
150 PLN
5245

Fi.122B1
50 PLN
5246

Fi.123nz
300 PLN
5247

Fi.123nz
650 PLN
5248

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 50+50 gr, rzadka odmiana z gumą żeberkowaną pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.123y
60 PLN
5249

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 1+1 zł, bardzo rzadka odmiana z gumą żeberkowaną pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.124y
80 PLN
5250

Fi.125
2 800 PLN
5251

Fi.65 ark.
280 PLN
5252

Fi.125; 38
400 PLN
5253

Fi.125; 38
180 PLN
5254

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł ząbkowany w arkusiku z sektora 1 (Fi.1000.-, Mi.300 euro), drobne zagniecenia w kilku miejscach, ogólnie dobra prezencja.

Fi.125a ark.
800 PLN
5255

Fi.Cp8II
175 PLN
5256

1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana ekspresowa karta pocztowa za 30 gr o sygnaturze II.41, wysłana 10.5 z Warszawy do Lizbony z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymaną paczkę, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, datownik odbiorczy 5.6; na froncie i odwrocie ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp8II, 86
300 PLN
5257

1944 całostka GG nadana z Baden w Austrii do Nowego Sącza.

Fi.Cp9II
100 PLN
5258

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
80 PLN
5259

Fi.Cp9III B
80 PLN
5260

wysłana 27.12 z Krakowa do Brwinowa, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; bardzo dobry stan zachowania;

wysłana 10.1.45 z Sochaczewa do Zakopanego; bardzo dobry stan zachowania;

wysłana 23.12 z Krakowa do Zakopanego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
180 PLN
5261

Fi.Cp10
Mi.P13
200 PLN
5262

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 14.7 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
5263

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 12.12 z Pruszkowa do Włocławka (Fi.70.-).

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
5264

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana z agencji pocztowej Golcza, trzywierszowy stempelek w ramce "Golcza über Miechow (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 28.11 w urzędzie pocztowym w Miechowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
5265

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 29.12 Częstochowy do Poznania (Fi.70.-).

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
5266

1944 całostka z podobizna A. Hitlera.

Fi.Cp10
10 PLN
5267

1944 kartka z Białej Rawskiej do Skierniewic.

Fi.Cp10
40 PLN
5268

1944 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Chabówka.

Fi.Cp10
60 PLN
5269

Fi.Cp10 B
Mi.P13
200 PLN
5270

1944 niewprowadzone do obiegu znaczki serii obiegowej "widoki" tzw. "Górale", znaczki w bardzo dobrym stanie, fotoatest Paetow.

Fi.I-III
7 000 PLN