Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. Generalne Gubernatorstwo

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
4871

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, 12+8 gr pasek 10 znaczków z górnym i bocznymi marginesami, nad 1 znaczkiem "gapa" nad 10 znaczkiem na górnym marginesie "gapa" na prawym oznaczenie "STAATSDRUCKEREI WIEN" (Pw1+Pw2 Fi.+200%); bardzo dobry stan zachowania (pasek złożony).

Fi.52
250 PLN
4872

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki czerwony Krzyż, seria stemplowana.

Fi.52-5
40 PLN
4873

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na wycinkach.

Fi.52-5
60 PLN
4874

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria skasowana stemplami obiegowymi (Fi.80.-).

Fi.52-55
60 PLN
4875

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.80.-).

Fi.52-55
80 PLN
4876

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria w czworoblokach z dolnymi marginesami, nadruk na dwóch górnych znaczkach 12+8 gr lekko utleniony; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.52-55
400 PLN
4877

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria z dolnymi marginesami skasowana stemplem okolicznościowym na kopercie w Radomiu, dodatkowo odciśnięty przedwojenny datownik RADOM 1 z wyróżnikiem "*IIa*", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.52-55; 4c
100 PLN
4878

1940-1 ręcznie malowana strona albumowa z kolekcji pochodzącej z Barcelony ze znaczkami czystymi na podlepkach w bardzo dobrym stanie, dodatkowo ilustrowana ręcznie strona tytułową zawierającą rys historyczny (opisujący po hiszpańsku) okupację Polski przez Niemcy i ZSRR.

Fi.52-65
300 PLN
4879

Fi.52; 4a-d
140 PLN
4880

Fi.56-58
40 PLN
4881

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria skasowana stemplem okolicznościowym.

Fi.56-58
30 PLN
4882

Fi.56-58; 6b
50 PLN
4883

Fi.59-62
60 PLN
4884

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta (Fi.50.-).

Fi.59-62
50 PLN
4885

Fi.61, 6b
30 PLN
4886

Fi.61, 6b
25 PLN
4887

Fi.Ck1
20 PLN
4888

1940 list z Łęcznej do Lublina na przedwojennej polskiej kopercie z nadrukiem.

Fi.Ck1
50 PLN
4889

1940 kartka z Warszawy do Wilna, stemple niemieckiej cenzury, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
80 PLN
4890

1940 kartka z Warszawy na Węgry, gwarancja.

Fi.Cp2I
80 PLN
4891

1940 kartka z Rzeszowa do Przeworska zagięta w połowie.

Fi.Cp2I
35 PLN
4892

Fi.Cp2II
200 PLN
4893

Fi.Cp3II1
1 200 PLN
4894

1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 3, długi napis "KARTA POCZTOWA", gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3II1
1 000 PLN
4895

Fi.Cp3II1
1 000 PLN
4896

1940 całostka z krótkim napisem KARTKA POCZTOWA z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp3II2
35 PLN
4897

1940 całostka z krótkim napisem KARTKA POCZTOWA z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Grójca.

Fi.Cp3II2
35 PLN
4898

1940 całostka z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp3III
50 PLN
4899

1940 całostka z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Jarosławia.

Fi.Cp3III
50 PLN
4900

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I(4) - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", przesłana miejscowo 3.X w Warszawie; dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.Cp3III2
40 PLN
4901

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I(4) - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!" (Fi.80.-), wysłana 12.9 z Parczewa do Warszawy; dobry stan zachowania (karta z lewej strony nieco ściemniała).

Fi.Cp3III2
40 PLN
4902

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I(4) - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!"; dobry stan zachowania.

Fi.Cp3III2
60 PLN
4903

Fi.Cp4
300 PLN
4904

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe H(3) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 11.11 z Łowicza do Warszawy (Fi.80.-), znak opłaty unieważniony datownikiem LOWITSCH; słabszy stan zachowania (karta pionowo złamana).

Fi.Cp4I1
40 PLN
4905

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P(11) - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 4.V z Sokołowa Podlaskiego do Lublina (Fi.90.-).

Fi.Cp4II1
60 PLN
4906

1940 kartka z Krosna do Warszawy, krótki napis KARTA POCZTOWA, hasło propagandowe 13.

Fi.Cp4II1
50 PLN
4907

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe H(3) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 26.10 z Piotrkowa do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem PETRIKAU; doskonały stan zachowania (Fi.90.-).

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
4908

Fi.Cp5I
75 PLN
4909

1940 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp5I
50 PLN
4910

1940 miejscowa kartka z Warszawy, napis POSTKARTE krótki, hasło propagandowe 10.

Fi.Cp5I
60 PLN