Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 116. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
51952

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, grafika wykonana dla karnetu z programem uroczystości rocznicowych autorstwa Janusza Łonickiego, wymiary grafiki 83 x 71 mm.

900 PLN
51953

500 PLN
51954

500 PLN
51955

200 PLN
51956

200 PLN
51957

200 PLN
51958

1943 Strona tytułowa teki "Życie obozowe" z ozdobną winietą odbitki autorskiej drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; umieszczona w świetle passe-partout, reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.3; bardzo dobry stan zachowania.

1 200 PLN
51959

1943-4 zestaw 8 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi.

120 PLN
51960

1943 "Pomorska pogoda" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Marian Stępień, przedstawia ona scenkę z życia obozowego; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Pomorska pogoda"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.27; dobry stan zachowania.

1 600 PLN
51961

1943 "Święta" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; przedstawia ona scenkę z życia obozowego; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Święta"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.22; dobry stan zachowania.

1 600 PLN
51962

Fi.22
200 PLN
51963

200 PLN
51964

1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

100 PLN
51965

1944 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego.

120 PLN
51966

150 PLN
51967

200 PLN
51968

200 PLN
51969

Fi.25, 28, 36
200 PLN
51970

Fi.25, 28, 36
200 PLN
51971

1944 stempel okolicznościowy rocznicy bitwy pod Racławicami.

Fi.27
70 PLN
51972

Fi.27, 29
100 PLN
51973

Fi.28
200 PLN
51974

1944 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim ostemplowany 13.III na pocztówce ozdobionej drzeworytem z patriotycznymi motywami autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempel propagandowy "12.III - 18.III WYSTAWA KONKURSU NA ZAGRODĘ", gwarancja.

Fi.29
200 PLN
51975

Fi.29
500 PLN
51976

1944 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "WILNO 19.IV.1919" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, na froncie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.29
90 PLN
51977

Fi.29, 38, 41
800 PLN
51978

Fi.30, 37
200 PLN
51979

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
30 PLN
51980

Fi.36
150 PLN
51981

1944 kartka z biblioteki obozowej, znaczki nie ostemplowane, gwarancja na odwrocie Krawczyk.

Fi.36
60 PLN
51982

1944 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.36
80 PLN
51983

Fi.36
100 PLN
51984

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.

Fi.36
50 PLN
51985

1944 kartka obozowa z bardzo rzadką grafiką "P.K.P.", gwarancja pod grafiką.

Fi.36
500 PLN
51986

1944 kartka polecona z zawiadomieniem o terminie odbioru naprawionego zegarka, bardzo rzadki stempel "PRACOWNIA ZEGARMISTRZOWSKA Z. JAŁOWIEC BAR. ---------- 10A", gwarancja.

Fi.36
500 PLN
51987

Fi.36
500 PLN
51988

Fi.36
100 PLN
51989

Fi.36
100 PLN
51990

1944 dwa znaczki dopłaty na niedofrankowanej kopercie listu wysłanego przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano w podwójnej wysokości brakującej opłaty, adnotacja czerwoną kredką "pobrać", koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, walor w dobrym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.36, D5, D6
500 PLN
51991

1944 wydanie obiegowe, próba znaczka w barwie pomarańczowej, gwarancja Schmutz.

Fi.36P3
2 000 PLN