Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 116. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
51832

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 11.XI.1943, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
150 PLN
51833

1942 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.16
120 PLN
51834

1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami bożonarodzeniowymi, ozdobionej scenką z warszawskiego Nowego Miasta malowaną piórkiem i akwarelami - to kamienica "Pod Okiem Opatrzności" przy Freta 29, dziś lokale na parterze zajmuje salon fryzjerski; sygnowana "MS" (Marian Stępień?), przesłana 24.XII; przepiękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.16y
2 400 PLN
51835

1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.23
200 PLN
51836

1942 "Wdowa", karta pocztowa czysta ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym - odcień ciemniejszy niż bardziej popularny brązowoczerwony (część z niewielkiego nakładu 415 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1
1 800 PLN
51837

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.Cp2
100 PLN
51838

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2IIax
120 PLN
51839

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp2Iax
200 PLN
51840

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego wysłana 23.XII, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iax
150 PLN
51841

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja.

Fi.Cp2Iby
100 PLN
51842

1942 Matka Boska Obozowa i Matka Boska Ostrobramska, zestaw dwóch czystych kart pocztowych; dobry stan zachowania (niewielkie niebieskie przebarwienia na froncie i odwrocie); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3-4
500 PLN
51843

1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego z dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty, na odwrocie gwarancja.

Fi.Cp4, D3
500 PLN
51844

1942 Lotnik, uszkodzona (prawie niewidoczna) litera A w POCZTÓWKA, całostka - druk biblioteczny wysłany 30.01.1943; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
500 PLN
51845

1942 Lotnik, całostka wysłana 23.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
150 PLN
51846

1942 Lotnik, całostka, nietypowo obrócony znak opłaty, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cp5
150 PLN
51847

1942 kartka obozowa z życzeniami opłacona przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, gwarancja.

Fi.D1
300 PLN
51848

1942-43 Cyfry, kompletna seria dopłat na wycinkach (Fi.595.-), czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a ciemnobrązowy i jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja.

Fi.D1-4
540 PLN
51849

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany (Fi.595.-), gwarancja Krawczyk, gwarancja.

Fi.D1-4
540 PLN
51850

1942 znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
400 PLN
51851

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
300 PLN
51852

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
400 PLN
51853

1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
480 PLN
51854

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, rzadki czysty blok z narożnikami w słabszym stanie, gwarancja.

Fi.bl.1
1 100 PLN
51855

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo (Fi.1000.-), gwarancja.

Fi.bl.1
900 PLN
51856

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna (Fi.750.-), gwarancja.

Fi.bl.2
600 PLN
51857

1942 wystawa filatelistyczna, blok. gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
51858

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
900 PLN
51859

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.1000.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
800 PLN
51860

1942 Boże Narodzenie, sygnowana odbitka linorytu przedstawiająca słynną cukiernię Ludwika Zalewskiego przy ulicy Akademickiej we Lwowie z jej nie mniej słynnym oknem wystawowym, które dokładnie opisał w "Wysokim Zamku" Stanisław Lem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


2 500 PLN
51861

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 2 Reichsmarki na papierze ze znakiem wodnym, słabszy stan.


180 PLN
51862

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 5 Reichsmarek na papierze ze znakiem wodnym, lekko uszkodzone narożniki.


240 PLN
51863

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 2 Reichsmarki na papierze ze znakiem wodnym, słabszy stan.


180 PLN
51864

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 1 Reichsmarkę na papierze ze znakiem wodnym, słabszy stan.


140 PLN
51865

1942 Madonna Obozowa, odbitka linorytu na grubym papierze autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej z podpisem "NMP W OŁTARZU OB.II C/ RZEŹ. POPŁAWSKI RYT. PUCHALSKI", emblematem "FWS" oraz datą "15 VIII 42"; autorem rzeźby był ppor.Stanisław Horno-Popławski jeniec obozu - wybitny artysta, a przed wojną profesor rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie delikatne pozostałości taśmy klejącej).


3 000 PLN
51866

1942 dwie połówki tworzące w sumie cały los II Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych, bilety ozdobione grafiką, na odwrocie obu części ten sam numer 0531, podpisy m.in J.Głowacki; niezwykle rzadki przypadek zachowania się obu części losu razem, ozdobne wydawnictwo obozowe w doskonałym stanie zachowania.


1 800 PLN
51867

1942 połówka losu V Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych ozdobionego grafiką, na odwrocie numer 3769, podpis J. Głowacki, rzadkie wydawnictwo obozowe.


250 PLN
51868

1942 Merkury, rzadka winietka wydana w czterech różnych kolorach o nakładzie około 100 sztuk służąca prawdopodobnie jako znak opłaty transakcyjnej na obozowej giełdzie wymiennej.


210 PLN
SPRZEDANY
51869

1942 Merkury, rzadka winietka wydana w czterech różnych kolorach o nakładzie około 100 sztuk służąca prawdopodobnie jako znak opłaty transakcyjnej na obozowej giełdzie wymiennej.


210 PLN
SPRZEDANY
51870

1942 Merkury, rzadka winietka wydana w czterech różnych kolorach o nakładzie około 100 sztuk służąca prawdopodobnie jako znak opłaty transakcyjnej na obozowej giełdzie wymiennej.


250 PLN
SPRZEDANY
51871

1942 Merkury, rzadka winietka wydana w czterech różnych kolorach o nakładzie około 100 sztuk służąca prawdopodobnie jako znak opłaty transakcyjnej na obozowej giełdzie wymiennej.


210 PLN
SPRZEDANY